סרטים מלאים בחינם ביו-טיוב?

מנהלי האתר, שמיליוני אנשים צופים בו בכל יום בסרטוני וידיאו קצרים, אישרו שהם מנהלים משא ומתן עם אולפנים גדולים כחלק מההכנות להשיק את שירות הסרטים המקוון

האתר יוטיוב מתכונן לחבור להוליווד ולהציג חינם באינטרנט סרטים באורך מלא. מנהלי האתר, שמיליוני אנשים צופים בו בכל יום בסרטוני וידיאו קצרים, אישרו שהם מנהלים משא ומתן עם אולפנים גדולים כחלק מההכנות להשיק את שירות הסרטים המקוון.

אם אכן יהיה אפשר לצפות בסרטים חינם עם פרסומות, תהיה בכך התקדמות משמעותית של אתר שיתוף הווידיאו, שעתיד להפיק רווחים רבים מהפופולריות העצומה שלו. לא ברור אילו אולפנים הוליוודיים מעורבים במגעים, אבל על פי דיווח של אתר החדשות CNET, שירות סרטי הקולנוע של יוטיוב עשוי להיכנס לפעולה בתוך 90 יום.

הפיתוח הוא חלק ממהלך להגדיל את הכנסותיו של אתר הווידיאו, שנאבק להגשים את הציפיות הכספיות ממנו מאז קנתה אותו גוגל תמורת 1.65 מיליארד דולר ב-2006. כעת יוכלו משתמשי יוטיוב לכלול פרסומות בסרטונים שלהם או להוסיף קישורים למכירות של מוסיקה ודי-וי-די באתרים אייטיונס ואמזון. עסקת הסרטים תוכל גם להתבסס על הסכם שנחתם באחרונה עם רשת סי-בי-אס, שבמסגרתו יוקרנו תוכניות הערוץ באינטרנט, עם פרסומות, בתמורה לחלק מההכנסות.

עם זאת נראה שלא כל אולפני הוליווד ישתפו פעולה עם יוטיוב. פראמאונט ודרימוורקס לא עתידות להצטרף משום שהאתר מעורב בתביעה משפטית של מיליארדי דולרים שהגישה החברה האם שלהן, ויאקום, בשל האשמות שלפיהן יוטיוב מעודד הפרת זכויות יוצרים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>