בגדים וריקודים סלוניים

חנות | בבוטיק לבגדי יד שנייה שפתחה אורנה שאול בדירתה ברחוב אלנבי בתל אביב יש שמלות תיאטרליות, פריטים מהאוסף הפרטי שלה וגם בגדי מעצבים

בלב רחוב אלנבי בתל אביב נפתח לאחרונה בוטיק לבגדי וינטג' ויד שנייה בשם ."Vanity" הוא שוכן בדירתה של אורנה שאול, מורה למחול ולתנועה, המכנה אותו גם "סלון" או "סטודיו". "הוא מזכיר יותר סלון לאופנה בפאריס של שנות ה-50 וה-60 מאשר חנות יד שנייה", היא אומרת. ההחלטה למקם אותו באחד מהחדרים הרבים בדירתה, שאותה היא חולקת עם בעלה האמן יובל שאול ועם שלושת ילדיהם, היא הנכונה ביותר כרגע מבחינתה. בקרוב תשיק שאול, בת 45, אתר אינטרנט ותתחיל לקיים אירועי מכירה גדולים, "שיחברו יחד אהבות שונות שלי - בגדים, ריקודים סלוניים ואירוח מכרים" בסטודיו רחב הידיים של בעלה בדרום תל אביב.

הרעיון לפתוח בוטיק אלגנטי לבגדי יד שנייה עלה במוחה של שאול לפני כשנתיים ומאז לבש צורה. הבוטיק קיבל את שמו לאחר ששאול צפתה בסרט "השוד המלוטש", בכיכובה של דמי מור. היא הבחינה כי לקראת סוף הסרט המלה "Vanity" נאמרת פעמים רבות בהקשרים שונים. המצלול של המלה נשא חן בעיניה והיא החליטה לקרוא כך לבוטיק.

ממדיו של הבוטיק החדש צנועים. שטחו כ-25 מטר רבוע, והוא מעוצב בסגנון חמים וביתי ומרוהט בריהוט עתיק. חלק מהחדר, שמרצפותיו מעוטרות בגוני חום וירוק ותקרתו גבוהה, עוצב כפינת הסבה עם כורסת קטיפה אדומה שלצדה שולחן עץ קטן ועגול. שידת מגירות גדולה מעץ אגוז, שהועתקה בשלמותה מחדר השינה של שאול, על הפסלים, חפצי הנוי והמראה בעלת המסגרת המוזהבת שניצבת מעליה, ממוסגרת בזוג חלונות מקושתים שכוסו בווילונות לבנים שקופים.

אורנה שאול

מרבית השמלות המוצעות למכירה נתלו על קולבים לאורך הקיר השמאלי בחלל. פריטים נוספים, כמו חולצות ומכנסיים, מוצגים על מדף ארוך הממוקם מעל. שאול גם מציעה מבחר שמלות להשכרה, לכבוד אירועים מיוחדים. כולן מהודרות למדי וחלקן תיאטרליות ממש, כמו שמלה בצבע לילך, המשלבת בחלקה התחתון נוצות לבנות גדולות, או שמלת טול שחורה עם עיטורי זהב בחלקה העליון. הן מוצגות על הקיר בכניסה לחלל, מעל למעמד של ז'קטים ומעילים.

בשונה מהמקובל בחנויות יד שנייה, ב-"Vanity" אין פריטי לבוש מהוהים או פגומים. שאול מקפידה שכל הפריטים שהיא מלקטת יהיו במצב טוב. יתרונו של הבוטיק, לדבריה, טמון בכוחו למשוך אליו נשים שאינן נמנות בהכרח עם קהל היעד המובהק של חנויות יד שנייה. שאול אומרת כי היא נהנית לייעץ לנשים שמגיעות לבוטיק כיצד לשלב יחד פריטים שונים כדי ליצור מראה מעניין ולשבור את השגרה. הפתיחות לשילובים כאלה גוברת, לדבריה, ועם זאת נשים רבות עדיין מעדיפות את השילוב השכיח של ג'ינס וטי שירט. "הנשים הללו שבות מביקור בערים כמו פאריס או מדריד נפעמות מאורחות הלבוש שם, אך נמנעות מלאמץ אותם גם כאן", היא אומרת.

בבוטיק מוצעים למכירה פריטים שנשלפו מהאוסף האישי של שאול, לצד בגדים של מעצבים כמו דיור, אסקדה ורוברטו קוואלי וקלאסיקות מקומיות כמו המותג גוטקס: בגד ים שלם בגוון כחול עמוק, שעליו רקום עוגן בגוני זהב ואדום בשילוב אבני חן, או שמלת סטרפלס שחורה, שחלקה התחתון עשוי שכבות של אריג שחור מנוקד בלבן. תיקי יד, מטפחות וכפפות קטנות במבחר מרשים מוצגים בסמיכות, כמערכת תואמת של אביזרים. את התכשיטים והחגורות הצבעוניות ליקטה שאול במקומות שונים בתל אביב, אבל רובם הגיעו מהחנות "לאפייט" ברחוב בן יהודה, שנסגרה לא מזמן. על שולחן לבן במרכז החלל מונחים כובעים, ובהם ברט שחור ואלגנטי במיוחד, עם פפיון קטן ונוצות בחזיתו. שאול מודה כי למרות חיבתה הרבה לכובעים, היא אינה נוהגת לחבוש אותם. "גם לי יש עכבות", היא אומרת.

"Vanity", אלנבי 48 תל אביב. בתיאום מראש בטלפון 8627635-052

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>