אנסמבל עתים יציין 20 שנות פעילות בפרויקט הניסיוני "הרצל"

הפרויקט הניסיוני "הרצל", שיוצרת רינה ירושלמי בימים אלה, יציין 20 שנות פעילות של אנסמבל עיתים. הפרויקט, שאמור לעלות בדצמבר, מתייחס אל התקופה שבין 1860 עד 1910 באירופה ובעיקר במרכז התרבותי והאידיאולוגי שלה, העיר וינה, המשקפת את הערכים שעליהם גדל חוזה המדינה. במסיבת עיתונאים שקיימה אתמול, אמרה ירושלמי כי עניין אותה לעסוק באדם בעל חלומות בתקופה שכולם עוסקים בה במציאות. לדברי ירושלמי, מייסדת ומנהלת האנסמבל, הפרויקט הוא חלום שהפך למציאות אחרי שנים של ניסיונות להעלותו. » "הדיבוק" בביצוע אנסמבל עיתים - לפרטים לחצו כאן

מקורות ההשראה לפרויקט היו ספרו של עמוס אילון, "הרצל", יומניו של הרצל והיינריך היינה, שאמו של הרצל העריצה. כדרכה של ירושלמי, עבודה זו היא אירוע תיאטרוני מקיף שמנסה לבחון דמויות, מצבים ותמונות בדרכים שמתארגנות תוך כדי החזרות. ירושלמי אינה מציגה סיפור עלילתי עם התחלה אמצע וסוף, אלא מנסה בעזרת שחקני האנסמבל שלה ללכוד רגעים היסטוריים של חייו, כדבריה, שנפרשים על פני אירופה ופלשתינה. דמותו של הרצל לא מופיעה על הבמה לאורך ההצגה.

20 שנות האנסמבל מציבות אותו במקום שאליו לא הגיע שום אנסמבל מקומי. מלבד פעילות תיאטרונית רבת שנים ונדודים ממקום למקום, יש לאנסמבל כיום אולם בית - אולם נחמני. השנה הרחיב האנסמבל את פעילותו וצירף לרפרטואר הצגה נוספת, "סכינים בתרנגולות" בבימוי אורי רמז, המחזה הראשון של המחזאי הסקוטי המצליח דייוויד הרואר. המחזה שיועלה באוקטובר הקרוב הוא חלק מהמדיניות החדשה של האנסמבל, שתכליתה להעשיר את הרפרטואר בשל הצורך להיענות לתכתיבי התמיכה של משרד התרבות.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>