קונצרטים

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דניאל כהן. סולן: הפסנתרן אלון גולדשטיין בקונצ'רטו מס' 2 של שופן. עוד בתוכנית, "מות מותם של השבלולים" לתזמורת כלי קשת מאת מתן פורת, הפתיחה ל"קנדיד" של ברנשטיין ו"טיל אוילנשפיגל" של שטראוס, עם עידו תדמור ורקדניו. מחר, וגם במוצאי שבת וביום שני בהיכל התרבות של ראשל"צ. ביום ראשון ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית ירושלים. מנצחת: ג'יזל בן דור. הסקסופוניסט קנת רדנופסקי יופיע כסולן ביצירה "קריאות" מאת בטי אוליברו, השוזרת התייחסויות לליטורגיקה יהודית ולנעימות עממיות יהודיות; הפסנתרן תומר לב יהיה סולן בקונצ'רטו של גריג. עוד בתוכנית, הסימפוניה השמינית של דבוז'ק. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

"סולני תל אביב". מנצח: ברק טל. סולנים: רונית וידמן, סופרן, ודניאל עקיבא, גיטרה (ביצירה שחיבר ושמה "קדושה ומלכות"), וכמו כן הפסנתרן בנימין הוכמן בקונצ'רטו מס' 2 של בטהובן. עוד תנוגן: הסימפוניה מס' 79 של היידן. מחר ב-19:45 (לקונצרטים תקדם שיחת הסבר מפי האמנים) בהיכל התרבות של אור עקיבא, במוצאי שבת ב-19:30 באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון ב-19:30 במרכז עינב בתל אביב, ביום שני ב-17:00 באולם הנרי קראון בירושלים (סדרת "אתנחתא").

"רחמיו של טיטוס". את האופרה של מוצרט, המועלית בישראל לעתים נדירות, מבצעים זמרים מצוות האופרה הישראלית, נגני התזמורת הקאמרית הקיבוצית-נתניה ורקדנים - הכל בבימוי ניב הופמן ובניצוח ירון גוטפריד. מחר בהיכל התרבות של נתניה, ביום ראשון במוזיאון תל אביב.

מופיעים עם תזמורת ראשון לציון (למטה, ובכיוון השעון): המנצח דניאל כהן, הפסנתרן אלון גולדשטיין, הכוריאוגרף עידו תדמור והמלחין מתן פורת | תצלום: מוטי שלו

מרתון שופן. הכותרת הרשמית של מרתון זה באוניברסיטת תל אביב היא "שופן בקמפוס", בניהול הפסנתרן תומר לב. מדובר בשלושה אירועים: ב-12:30 באולם בר שירה, סרט על שופן; ב-14:00 סימפוזיון עליו, בהשתתפות ההיסטוריונים שולמית וולקוב, משה צוקרמן ויעקב שביט, עם תומר לב; ב-17:00 על הדשא, מול בניין רקנטי, שורת פסנתרנים מתלמידי בית הספר על שם בוכמן מהטה, ביצירות שופן כמובן. הכל ביום שני.

אנסמבל המאה ה-21. פתיחת העונה עם המנצח ז'ולט נאג', החצוצרן (האורח) מרקו בלאו ונגן הבאסון ריצ'רד פלאי. היצירות הן מאת בריו, ברדנשווילי, פניסלו ועוד. במוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון במרכז למוסיקה משכנות שאננים בירושלים.

רביעיית "כרמל". אל נגני כלי הקשת יצטרף הפסנתרן בנימן הוכמן ויבוצעו יצירות מאת גריג, סיבליוס ועוד. מחר במרכז ענב בתל אביב.

רסיטל לפסנתר. עינב ירדן מגישה שחרית עשירה ביצירות מופת: היידן, בטהובן, שוברט, פרוקופייב. בשבת ב-10:30 באולם הקשתות בעין השופט.

"קלאסיקה בממד אישי". פתיחת סדרה חדשה בעריכתה ובהגשתה של אסתרית בלצן והפעם - על מוסיקה סקנדינווית. בלצן גם תופיע כפסנתרנית, בקונצ'רטו של גריג, עם תזמורת סימפונט בניצוח דוד זבה. סולנית נוספת: הסופרן דניאלה לוגאסי. ביום שישי פעמיים, ב-10:00 וב-14:00 במוזיאון תל אביב.

המנצחת ג'יזל בן דור. יצירות מאת גריג, דבוז'ק ובטי אוליברו עם הסימפונית ירושלים

"סינדרלה" קהילתית. זמרים מצוות האופרה הישראלית, בבימוי שירית לי וייס, עם תזמורת סימפונט, ובשילוב תלמידי מוסיקה מטירת הכרמל והסביבה, יבצעו את האופרה המקסימה של רוסיני, בניצוח איתן שמייסר. הערב ב-20:00 באולם אשכול פיס בטירת הכרמל.

בטהובן והסקוטים. בקונצרט ישתתפו הזמרת קארין שיפרין, עם נגני כינור, צ'לו וצ'מבלו (חברי אנסמבל "פניקס"). יישמעו שירים סקוטיים של בטהובן וטריו אינסטרומנטלי שלו (אופוס 11). מחר באולפן הכט בחיפה, בשבת ב-16:00 במרכז טארג בעין כרם, ירושלים.

מקהלת כפר סבא. על המקהלה, בליווי תזמורת, ינצח אהרן חרל"פ, וכזמרים סולנים יופיעו הסופרן שרון רוסטורף ואחרים. היצירות הן מאת פוצ'יני, ויוואלדי ("גלוריה"), מוצרט ("אקזולטטה יובילאטה"). מחר במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

"באך בהוואנה". אנסמבל לטינו-אמריקאי אורח מארה"ב ושמו "טיימפו ליברה" (זמר ונגנים), מופיע בתוכנית של עיבודי באך בסגנון קובאני ובסאלסה. ביום שני ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

מרכז טארג. אל רביעיית מיתרים ובראשה הכנר ירון פרנסקי מצטרף הקלרניטן מיכאל גורפינקל, בחמישיייה של ברהמס. הקשתנים ינגנו גם מוצרט (עיבודים לבאך) ומנדלסון (רביעייה). בשבת ב-11:00 בעין כרם, ירושלים.

התזמורת הקאמרית רמת גן. מנצח: אביב רון. סולן: הפסנתרן רומן רבינוביץ' (בעל פרס שני בתחרות רובינשטיין האחרונה) בקונצ'רטו מס' 27 מאת מוצרט. עוד בתוכנית, "פתיחה תזמורתית" מאת חיים פרמונט והסימפוניה הראשונה של בטהובן. במוצאי שבת בתיאטרון רמת גן.

הפסנתרן בנימין הוכמן. הקונצ'רטו מס' 2 של בטהובן עם אנסמבל "סולני תל אביב"

מוסיקה על המסך. ז'אנר ה"זרזואלה" (מין אופרה ספרדית עממית), מודגם ב"לואיזה פרננדה" מאת טורובה עם פלסידו דומינגו, בין שאר הזמרים. ההקרנה ביום שישי ב-10:30 בסינמול בקניון לב המפרץ בחיפה.

קשתנים בצוותא. בשחרית משתתפים ארבעה נגנים חברי התזמורת הסימפונית ראשון לציון ובראשם הכנר איגור פרוג, ומצטרפים אליהם האחיות שולי ותמי ווטרמן, בוויולה ובצ'לו. במרכז התוכנית, שישייה אופוס 18 של ברהמס. בשבת ב-11:11 במועדון "צוותא" בתל אביב.

מוסיקה חדישה. המבצעים הם חברי אנסמבל "ניקל". הערב ב-20:00 באולפן הכט בחיפה. מחר באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

להיטי אופרה. בקונצרט זה יופיעו זמרות וזמרים מצוות האופרה הישראלית, בליווי פסנתר, עם דברי הנחיה מפי מיכאל אייזנשטדט. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים (הר הצופים).

רסיטל לפסנתר. ערב שלם מיצירות שופן, בביצוע הפסנתרן דן דויטש, יהיה במוצאי שבת ב-21:00 בבית זק בתל אביב (טלפון 6023958-03).

קאמרטה לילדים. בעמדת המנצח, על זר יצירות פופולריות, יתייצב הפעם הבדרן טל פרידמן (מ"ארץ נהדרת"). היום באולם ימק"א בירושלים, מחר בקיבוץ כברי, ביום ראשון במרכז הכנסים באשקלון, ביום שני במוזיאון תל אביב. כל ההופעות מתחילות ב-17:00.

"הנזל וגרטל". אף זאת לילדים, עם זמרים מצוות האופרה הישראלית, ביום שלישי ב-17:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

פסטיבל הגיטרה. קונצרט הסיום של הפסטיבל, עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה בניצוח ברק טל וגיטריסטים סולנים, מביא בין השאר קונצ'רטי מאת בראואר, קסטלנואובו-טדסקו ויצירה מאת דניאל עקיבא. מחר בהיכל התרבות של נתניה.

צליל פעמונים. קבוצת נגני פעמונים, ובראשה עדית שכטמן, תראה את יכולתה ביום שישי ב-19:00 בכנסיית סיינט וינסנט דה פול בירושלים, ובשבת ב-12:00 בכנסיית סיינט ג'ון בחיפה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>