1. אוכל
  2. החמישייה הפותחת

איפה לאכול אוכל בריא?

יפה, אז החלטתם לאכול בריא, עכשיו כדאי שזה יהיה גם טעים. רונית ורד ממליצה על מסעדות אורגניות וצמחוניות שיספקו את הסחורה

"יבוא יום שבו גזר אחד ויחיד שיזכה להתבוננות רעננה יתחיל מהפכה". פול סזאן אולי לא התכוון למהפיכה האורגנית כשאמר את המשפט הזה, אבל מי שאכל גזר טרי ומתוק הישר מהאדמה, או נתן לכדורי אפונה קטנטנים להתפצח על הלשון שעתיים לאחר שנקטפו משדה ידידותי ונקי מרעלים -  יבין במה מדובר. בעולם שבו מרבית חומרי הגלם עוברים תהליכים של שינויים גנטיים או מכילים חומרים מסוכנים, מנסות חלק מהמסעדות להשיב את הגלגל לאחור ולחזור לתזונה בריאה יותר, מבלי להתפשר בנושא הטעם.

 

צפון:

מצפה הימים - חומרי הגלם שמספק המשק האורגני האוטרקי של חוות הבריאות היוקרתית והיקרה הם חלומו של כל שף: ברווזים, טלאים ופרות הגדלות במרעה; ביצי חופש של תרנגולות בלאדי המתרוצצות בחצר; ופירות וירקות נפלאים מגן הירק, מהבוסתנים והכרמים. בחומרי הגלם המובחרים האלה עושים שימוש במסעדת המלון ובמסעדת מוסקט, ובחודש הקרוב אמור להיפתח במקום גם בית קפה אורגני שיהיה פתוח לציבור הרחב.  

גינת המטבח - את הקרקרים המצוינים שמכינה אמירה רובין, העשויים ממבחר קמחים שונים, אפשר כבר להשיג בחנויות טבע בכל רחבי הארץ. מי שיגיע לחצר היפהפיה בראש פינה יוכל גם לקנות לחמים ביתיים מחיטה מלאה וגבינות פשוטות המגובנות מחלב עדר העיזים, או להסב לארוחת בוקר טובה בצל העצים.

סמדר בכליל - המחלבה האורגנית המצוינת שששכנה כאן אמנם נסגרה, אבל במסעדה היפה השוכנת באחת מהחצרות המבודדות של כליל, ישוב שמנסים להקפיד בו על בניה ידידותית לסביבה, ממשיכים להגיש תפריט צמחוני טרי וטעים. בסלטים הצבעוניים והחושניים, שנחתכים בשלווה גלילית רק ברגע ההזמנה, משולבים פירות וירקות עונתיים ויש גם רביולי, ניוקי ומנות נוספות של פסטה טריה המיוצרת במקום. הרדוף - תזונה אורגנית וחקלאות ביו דינמית, העוסקת בשרשרת ייצור הרמונית לאיזון פנימי וסביבתי, הם חלק בלתי נפרד מדרך החיים האנתרופוסופית. בקיבוץ הרדוף מיישמים את דרך החיים הזו עוד טרם הפך העיסוק במזון אורגני לטרנד אופנתי, ובמסעדה שבקיבוץ אפשר לטעום מבחר סלטים, מרקים ותבשילים המבוססים על תוצרת המשק.

השרון: משק ברזילי - בית הקפה האורגני של מירב ברזילי מסתתר בצל עצי פקאן גבוהים ומתגדר בחלקת ירקות ועשבי תיבול אורגניים. מגישים כאן קפה טוב שנקלה מפולים אורגניים, סלטים טריים שנחתכים על המקום ומתובלים בגרעיני חמניות ושפע נבטים וארוחות בוקר נדיבות. 

תל אביב:קפה בירנבאום - המוסד הותיק והסימפטי הזה מציע מדי יום מזנון צמחוני עשיר במחיר קבוע, ואווירה ביתית נעימה עם ניחוח של תל אביב הקטנה. כדאי להתעכב על מבחר הסלטים הגדול  - המוכנים מקטניות, פירות וירקות העונה - ועל לביבות הירק הטעימות.

בקרוב: בודהא בורגר - למשך מספר חודשים היתה לצמחונים, ציבור מקופח למדי ברוב המסעדות, עדנה: ברחוב דיזנגוף התל אביבי הסתתר בר קטנטן שענה בדיוק על ההגדרה של מסעדה צמחונית אידאלית וסיפק תפריט מזין, טעים וזול להפליא. בסוף החודש אמורה להפתח הגירסה הגדולה והמשודרגת של המקום בנחלת בנימין, ואפשר יהיה להמשיך ליהנות מהתפריט הצמחוני הגדול, שמקפידים לפרט בו את המרכיבים התזונתיים של כל אחת מהמנות.

ירושלים:תאנים(כשר) לתפריט הקבוע של סלטים, מרקים ופשטידות, מצטרף מדי יום תבשיל אתני מתחלף, בדרך כלל תבשיל סויה, אורז או אטריות בהשראת מטבחי המזרח הרחוק, שיש בהם מרכיבים ידידותיים רבים לצמחונים.

דרום:מתנת המדבר - באזוביון המדברי, הגדל בסדקי הסלעים ובאפיקי הנחלים המדבריים, מתבלת לילך רחמן מרקים ולחמים. עלי האכיליאה הריחנית ולענת המדבר משמשים להכנת תה מרגיע כאבי בטן ומשכך חום, ועפצי המרווה הריחנית משמשים למאכל ולרפואה. 20 מינים של צמחי תבלין ומרפא מצאה לילך באפיקו הסמוך של נחל הימן והיא זיהתה אותם, אספה את הזרעים ומגדלת את הצמחים בערוגות. את הצמחים האלה היא משלבת בחליטות התה ובמנות שהיא מציעה במסעדה הצמחונית-אורגנית שהוקמה בחוות הבודדים, שהיא חלק מפרוייקט דרך היין בנגב.

נאות סמדר - הקיבוץ הזה, שהצליח להפריח את השממה שמסביב באופן יוצא דופן, הוא דוגמא נוספת למשק כמעט אוטרקי, שמייצר את רוב מזונו בעצמו, ומשלב חיים רוחניים עם חקלאות ותזונה אורגניים. בפונדק הדרכים הנעים של הקיבוץ אפשר לקנות את הגבינות, היין ושמן הזית המיוצרים במקום, כולם אורגניים, וגם ליהנות מארוחות צמחוניות קלות.

שומשום - המרכז האורגני היחיד באילת, הכולל חנות למוצרי טבע ומסעדה קטנה בה מבשלות נשות קיבוץ סמר, מציע חווית אכילה שונה מהמקובל בעיר התיירות הדרומית.

 יש לכם המלצות נוספות למסעדות אורגניות וצמחוניות? שתפו אותנו בתגובות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>