1. אמנות
  2. תערוכות מציגות

וולפגנג ואורי מטיילים בפארק - אורי דה בר

פרטים

ז'אנר: אמנות, מיצב, מגוון טכניקות תאריך עלייה: 01.09.2006 תאריך סיום: 30.09.2006

האמן  אורי דה בר והקומפוזיטור המיתי-היסטורי, וולפגנג אמדאוס מוצארט, יוצאים יחדיו למסע יצירתי צבעוני בפארק פנטסטי המשלב בין החלומי לקיים, בין הנמצא לרצוי, בין האמיתי לווירטואלי .

יצירת הבלט "le parc" הוצגה באופרה בפריז ולוותה במוזיקה הפסטוראלית של וולפגנג אמדאוס מוצארט. האמן אורי דה-בר, המעצב מזה שנים פתרונות אקולוגיים מפתיעים, קיבל את השראתו לתערוכה מיצירה זו. הפארקים העתידיים של אורי דה-בר מלאים ב"צמחייה חדשה" -  שיחים ופרחים העשויים ממיכלי פלסטיק ישנים העוברים תהליך של טרנספורמציה. בעבודות אלו משתף דה-בר אנשים מבוגרים בעלי מוגבלויות כתרומה מתמשכת לקהילה.התערוכה בנויה משלושה חלקים: הדפסים של שדות "צמחיה חדשה" שתולה בנופי מדבר, רישומי אקוורל של רקדני מופע הבלט המחוללים לצליליו של מוצארט, והפארק המדברי המאוכלס על ידי מחוללי הבלט של דה-בר.

למעלה מעשר שנים מציג אורי דה-בר את משנתו האמנותית-אקולוגית בישראל וברחבי העולם תוך ייעוץ עם האקולוג ד"ר שמואל ברנר. בעבודותיו של דה-בר, אפר הפחם של תחנות הכוח מוסב למבנים חדשים, מחצבות נטושות הופכות לגנים פורחים, עמודי חשמל מפלצתיים הופכים לפסלי סביבה מרהיבים, שאריות של פסולת צבאית משומשות הופכות לערוגות פרחים, ולאחרונה, הופכים כאמור מרבצי שאריות של בקבוקי פלסטיק לצמחיית פארקים צבעונית. מיצב של פארק מסוג זה הוצג בהצלחה יתרה השנה בגלריה "פניקס" בצ'לסי בניו יורק. כמו כן, הוצגו מגוון עבודות של דה-בר בבינאלה בונציה, במוזיאון האמנים בפולין, ובמרכז האמנות "הביטאט" בניו דלהי.אוצרים: אסתי דרורי, דורון פולק.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>