1. אמנות
  2. תערוכות מציגות

תערוכות בבית האמנים ע"ש זריצקי - מאי 2009

פרטים

ז'אנר: אמנות, אמנות מודרנית תאריך עלייה: 30.04.2009 תאריך סיום: 24.05.2009

אנדריאה מוריין - CONTINUING FROM WHERE WE LEFT OF.

התערוכה מבטאת במידה מסוימת מעין תחושה של "יקום מקביל"  המטפל בנושא השיבה, המעבר, הטיפול בחפצים ומרחבי המחייה. יחד עם זאת מבטאת התערוכה התמודדות ביקורתית עם המודרניזם באדריכלות ועם הדימויים של ישראל שניתנו להם פומבי בשנות החמישים.  על ידי התעסקות עם דימויים מוקדמים אלה אספה  מוריין חומר תיעודי גרפי, קרטוגרפי וצילומי המשויך בין היתר לבאוהאוס ולמרכיבים אחרים של המודרניזם ומתרגם אותם לקוד ויזואלי עכשווי. מוצגי התערוכה אינם מייצגים רק את הרעיון של חוסר השייכות והמעבר, הסדר והכאוס, ההיסטוריה והזיכרונות האישיים, אלא גם מצב של רחיפה בזמן ובמקום. 

מתוך התערוכה של אנדריאה מוריין

 נילי אריאלי - תערוכה

בשנים האחרונות, נילי אריאלי מציירת ברושים, שורות שורות של ברושים שחורים על לוחות עץ גדולים ומשומשים. הברושים של אריאלי נראים כמו דמויות שתוויהן טושטשו או הושחתו. בהקשר מקומי, הם מזכירים את מראה העצים המפוחמים כתוצאה משריפות הענק שפרצו בשנים האחרונות בדרך לירושלים וביערות הכרמל.

רחל הלר - andammo 

התערוכה באצירת אורלי הופמן, תציג מבט רחב על עבודותיה של הלר שנעשו במהלך מספר עשורים.היצירות שנאספו למעין מיני רטרוספקטיבה, חושפות את אופני הפעולה והמבט האישי ביצירתה.[

מקס אפשטיין - ארץ התן 

תערוכתו של מקס אפשטיין מסכמת מהלך יצירה של השנתיים האחרונות. "ארץ התן" משתרעת סביב לביתו של מקס בעין כרם. תוך כדי נסיעה במכוניתו, אל ומביתו, פוגש מקס מידי פעם באקראי, את התנים. הוא גם שומע את יללות התנים, הנוגות, בלילות. מפגשים טעונים אלו, הם הטריגר ליצירת התערוכה.

בתערוכה תצלומים שחור/לבן של נופים בסביבות ירושלים ופסל ריאליסטי של תן. תמונות הנוף הן בגוון כהה, של עצים ושמים שחורים, בגרעיניות גדולה ומחוספסת.בתמונות של מקס ישנם מוטיבים חוזרים של מבנים דמויי מצבות או קברים ושל בעלי חיים ציפורים, כלבים, סוסים וחמורים. התמונות של מקס פיוטיות ומלנכוליות. יש בהן רומנטיקה, כמיהה וגעגועים אל העבר, אל ארץ ישראל של ראשית עידן הצילום במאה הי"ט.

עבודה של מקס אפשטיין

 יודי מרטון - תענוג ברב מדיה

התערוכה, באצירת איליה בוגדנובסקי ובעיצובה של טינה בוגדנובסקי, מאפשרת הצגה של נקודות התיחסות שונות דרך חמרי מדיה מגוונים כתחריט נחושת, אבן, עט וקרמיקה של יצירה בתענוג מתמשך .

הלן ברמן - נופי השרון

הלן ברמן עברה מיפו לתל-מונד שבשרון לפני כחמש שנים, ובמקביל התחילה תקופת ציור חדשה. אחרי תקופה ארוכה של אקספרסיוניזם לירי מופשט, היא התמסרה לציור ריאליסטי של נופי השרון. כך היא בקשה  להתיידד עם סביבת מגוריה החדשה ולהתגבר על געגועיה העזים ליפו. היא מציירת באמצעות תצלומים, שכבר בהם יש ביטוי אישי יצירתי, בעצם בחירת הנוף ובחיתוך הקומפוזיציות.  (מרדכי גלדמן)

 

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>