20.02.17

שלום ,

גלובלי


להרגיש בבית: בתי חב"ד נבחרים ברחבי העולם

יום שני 14 באפריל 2014 07:55 מאת: מנחה נופה, עכבר עולם

"בכל מקום שיש קוקה קולה - יש בית חב"ד", טוענת הבדיחה המפורסמת. מגוואטמלה, דרך מוסקבה ועד אוסטרליה: בתי חב"ד מיוחדים בעולם


לא רק תפילות. בית חב"ד בפונה

(צילום: אתר רשמי)

פרסומת

נראה שהם נמצאים בכל מקום: החל מניו יורק ועד הכפר הכי קטן בהודו. ניתן לזהות אותם לפי הדגל הצהוב של המשיח, ולפי האנשים עם המגבעת המחודדת והמעיל שחור. תנועת חב"ד, שקמה לפני כ-250 שנה ברוסיה, התפשטה עם השנים לארצות השכנות ולכל העולם. התנועה שמה דגש על שילוב בין הגשמי והרוחני באורח החיים היהודי, ומציעה פינה חמה לכל יהודי.

אירועי פסח 2014 - לכל הפרטים
מתכונים לפסח
חופשת פסח בחו"ל - הצעות ורעיונות

לא כל מטייל יכול להתחבר, ויש אנשים שלא מסכימים עם תפיסת העולם של המקומות הללו. אבל מי שבכל זאת רוצה לטעום קצת יהדות גם בחו"ל מוזמן לבקר ולחוות בעצמו. קצת קשה להביא מידע על כל בתי החב"ד שפזורים כיום ברחבי העולם, אז בחרנו עבורכם מדגם של כמה בתי חב"ד שהותירו בנו רושם רב - בין אם בגלל מיקומם המעניין או האקזוטי, הנפשות הצבעוניות שמפעילות אותם או השפעתו של המקום על הקהילה היהודית. שימו לב שמפאת בעיות ביטחון, ברבים בתי החב"ד הכתובת המדוייקת לא מפורסמת, ולכן מומלץ לפנות אליהם בטלפון.

הבשר משלנו: פראג, צ'כיההאוכלסייה היהודית כיום בפראג די מצומצמת, ומעטים הם חובשי הכיפות. בית חב"ד, הממוקם בבניין מרשים ליד כיכר העיר העתיקה, מיועד בעיקר לתיירים הרבים שמציפים את העיר. המקום מציע בית כנסת בו מתקיימות שלוש תפילות ביום, פעילויות בנושא יהדות ומרכז מידע בנושא מלונות הקרובים לאיזור היהודי ומידע על התחבורה לרובע היהודי. בנוסף, מפעיל בית חב"ד מסעדה בשרית "משלנו", כשרה למהדרין, בצמידות לרובע היהודי.

» Chabad of Prague - לכל הפרטים


חג שמח וכשר. בית חב"ד בפראג אופים לקראת פסח (צילום: האתר הרשמי) 

גם ילדים מתפללים: ברלין, גרמניההמרכז היהודי של ברלין ממוקם בפאתי העיר, בחלקה המערבי של ברלין, צמוד לרחוב קורפורסטנדאם (קודאם) ליד אדנאואר פלאץ. הוא נפתח ב-2007, ומשמש מרכז לכל הצרכים היהודיים בעיר עם בית כנסת ענק שכולל 250 מקומות ישיבה, אולם אירועים, מסעדה כשרה, ספריה, בית כנסת לילדים, מקווה טהרה, מרכז מידע למטיילים ועוד.

» Chabad Lubawitsch Berlin - לכל הפרטים

תעסוקה לאמהות יהודיות: לונדון, אנגליה

בית חב"ד הלונדוני ממוקם בשכונה היהודית גולדרס גרין (Golders Green), ומשמש בעיקר את הקהילה הישראלית הגדולה בעיר. בין הפעילויות הרבות שהמקום מספק אפשר למצוא חוגים לאמהות, מכון בר מצווה, פרויקטים לנוער, מועדון לרווקים, סדנאות והרצאות בכל התחומים, מרכז מידע למטיילים ולמהגרים ישראלים שמנסים להתאקלם באנגליה.

» Chabad House in London - לכל הפרטים


מסיבת פורים עם אורי חזקיה. בית חבד בגולדרס גרין (צילום: בית חבד לונדון)

ארוחות כשרות על גלגלים: מוסקבה, רוסיה

זהו ללא ספק בית חב"ד לא שגרתי, שהמטיילים הישראלים לא רגילים לעוצמתו האדירה. בית חב"ד הרוסי ממוקם בבניין מרשים בגודלו, ומספק את כל צרכי הקהילה הגדולה של העיר: בית ספר לילדים, בית כנסת, בית אבות ואפילו שירות אוכל מוכן, כשר למהדרין.

» בית חב"ד מוסקבה - טלפון:  7.495.962.1702+ אתר: www.chabad4u.org

מדיטציה ותפילה: פונה, הודולכאורה פונה (הממוקמת במרחק של שעה נסיעה ממובאיי) היא עיר שולית במפת התרמילאי הישראלי בהודו. אבל עבור מטיילים רבים, פונה היא העיר בה נמצא האשראם של אושו, בו מתקיימות מדי יום מדיטציות על פי שיטתו. את בית חב"ד שממוקם באותה השכונה של המרכז, ברחוב הראשי של קורגאון פארק, מפעילים מזה שנים רבות בני הזוג הרב בצלאל קופצ'יק ואישתו רוחל'ה, עם פעילות קהילתית עבור הישראלים שגרים באיזור, שיעורי תורה, ארוחות משותפות בסופי שבוע ועזרה בכל נושא אפשרי.

» Chabad of India - Pune - כתובת: 22 North Main Road, Koreagon Park, Pune 411001; אתר רשמי: www.chabadindia.info/house/PuneMain.asp


אווירה ביתית חמימה. בצלאל קופצ'יק מבית חב"ד בפונה (צילום: האתר הרשמי)

הכי גדול במזרח: קטמנדו, נפאל

בית חב"ד בקטמנדו, בירתה של נפאל, נחשב ללא ספק לספינת הדגל של בתי חב"ד במזרח אסיה. הבית מתופעל כבר 13 שנה על ידי הרב חזקי ליפשיץ ואישתו חני, ונחשב לאחד מהפופלריים ביותר במזרח. הבית הממוקם באחת הסימטאות של רובע הטאמל בקטמנדו, ומביא אלפי מטיילים שבאים לטרק בהרי ההימלאיה. במתחם הגדול המעוצב באווירת השאנטי השוררת במקום, אפשר למצוא מסעדה כשרה, ספרייה, שמירת חפצים, מידע למטייל ארוחות שבת עמוסות באוכל וכמובן את ליל הסדר הגדול ביותר בעולם.

» בית חב"ד בנאפל - כתובת: Thamel Kathmandu, Nepal; טלפון: 977.1.470.0492+


לפני ואחרי הטרק המפורסם. בית חב"ד בקטמנדו (צילום: דף הפייסבוק של הבית)

געגועים לגפילטע: בנגקוק, תאילנד בלב ליבו של מרכז איזור התיירות בבנקוק, ברחוב המקביל לקוואסן, מול מלון Viengtai, אפשר למצוא את אחד מהמרכזים המרשימים של חב"ד במזרח. בית חב"ד בבנגקוק ממוקם בבניין בעל שלוש קומות, המאגד בתוכו מסעדה בשרית המעניקה פתרון לכל שומרי הכשרות והתרמילאים שמתגעגעים למאכלי אמא, וכולל גם ללימודי תורה, לוח מודעות וכמובן בית כנסת ענק בו מתקיימות תפילות במהלך כל היום.

» Chabad House Kosher Restaurant - לכל הפרטים


להרגיש קצת בית באמצע כל הטיול הזה. בית חב"ד בבנגקוק (צילום: אתר הרשמי)

גולשים אל הקבלה: מלבורן, אוסטרליה


כמו בכל מדינה, גם ביבשת גדולה כמו באוסטרליה קיימים עשרות בתי חב"ד. אחד מבתי חב"ד המרכזיים במדינה נמצא בעיר מלבורן, בליבה של השכונה היהודית. המקום המיועד בעיקר לתרמילאים הרבים מעניק עמדות אינטרנט, לוח מודעות, תפילות ושיעורים יומיים בנושאי קבלה ויהדות. 

» בית חב"ד במלבורן - כתובת: 338 Carlisle St. Balaclava 3183; האתר הרשמי: www.melch.co.il


תחנת מעבר. בית חב"ד במלבורן (צילום: האתר הרשמי)

ניפגש בכנס השנתי: ברוקלין, ניו יורק


עם אחת מהקהילות היהודיות הגדולות ביותר בעולם, בלב אוכלוסיה שמרביתה חסידית או חרדית, מעניין ביותר להגיע לבית חב"ד בברוקלין, בה ממוקם מרכז חב"ד העולמי שנקרא "770". המקום מציע שיעורי תורה, מרכז יהדות, בית ספר לילדים, ארוחות משותפות וכמובן כנס שנתי של שליחי חב"ד. 

» Chabad in Brooklyn - לכל הפרטים


המרכז הגדול ליהדות. פעילות חנוכה בבית חב"ד ברוקלין (צילום: האתר הרשמי)

בין מקדש למקדש: גוואטמלה סיטי, גוואטמלהתודו שהדבר האחרון שהייתם מצפים לראות בגוואטמלה הוא בית חב"ד. המדינה, שמוצפת במקדשי בני המאיה, נראית כמו המקום האחרון בו הייתם פוגשים נקודת יהודית. אלא שבעיר הבירה, גוואטמלה סיטי, ממוקם בית חב"ד מקומי ומיועד בעיקר לקהילת התרמילאים הרבים הפוקדים את המדינה, עם ארוחות ערב המתקיימות מידי ערב, ופעילות ענפה בסופי שבוע הכוללות תפילות וארוחות משותפות.

» בית חב"ד גוואטמלה סיטי - כתובת: Calle 15-26 Zona 13. Guatemala; האתר הרשמי: www.chabadguatemala.com

כמעט חב"ד: בריסל, בלגיה


זהו אמנם לא בית חב"ד רשמי, אבל בלב בריסל, בסמוך לבניין הנציבות האירופית, ממוקם מעין בית חב"ד מקומי שנקרא - The European Center for Jewish Students, אותו מפעילים בני הזוג זאבי ושרה איב. המקום מיועד בעיקר לסטודנטים יהודים שנמצאים בהמוניהם בעיר, וליהודים שעובדים באיחוד האירופי, אשר מקבלים במקום נגיעה של זהות יהודית - ישראלית.

» בית חב"ד בריסל - כתובת: Rue Froissart 113, 1040 Brussels Belgium; האתר הרשמי: www.ecjs.org/contact


חגיגת פורים בבית כנסת. בית חב"ד בבריסל (צילום: האתר הרשמי)

בתי חב"ד בעולם - לרשימה המלאה לחצו כאן

טקבקו לנו על חוויותיכם מבתי חב"ד ברחבי העולם
Bookmark and Shareתגובות גולשים
הוסף תגובה +

(16 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המקום

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5