24.01.17

שלום ,

אמסטרדם

כל הטיפים למטייל באמסטרדם

יום חמישי 02 בינואר 2014 01:07 מאת: עכבר עולם

איפה ניתן לקבל מידע על אירועים באמסטרדם, מה הקידומת של העיר כמה טיפ צריך להשאיר? המלצות למבקרים באמסטרדם


טיפים לאמסטרדם

(אילוסטרציה: dreamstime)

פרסומת

כמו בכל מדינה שאתם מבקרים בה לראשונה, ישנם טיפים מקומיים וחשובים שעל כל אחד לדעת. כדי שנהג המונית לא יעשה לכם פרצוף והמלצר לא יכעס על הטיפ, קבלו את המדריך המלא לחופשה באמסטרדם. 

מרכזי מידע לתיירים


VVV הוא הסמל של לשכת התיירות המרכזית באמסטרדם. למרות שזהו עסק פרטי, השירות שניתן במקום הוא פופולרי, נגיש ומקיף. באמצעות לשכות התיירות אפשר להזמין חדר במלון, להחליף כסף, לשכור מכונית, לקבל מידע על אירועים ועל סיורים מודרכים ולרכוש כרטיסים לכל אירועי התרבות, וכן לקבל את ה-Visitors Guide for Amsterdam, המתעדכן מדי שנה והוא מעין דפי זהב לתיירים. כל השירותים ניתנים בחינם. הסניפים המרכזיים נמצאים ברחוב ליידספליין 1, בתחנה המרכזית של אמסטרדם וכן בשדה התעופה סכיפהול.

מידע נוסף לתיירים ניתן למצוא באתר העיר אמסטרדם בכתובת:
www.iamsterdam.com


מחפשים מידע? תיירת באמסטרדם (צילום: dreamstime)

דרכי התקשרותבכל פינת רחוב תוכלו למצוא טלפונים ציבוריים, רובם בשימוש בכרטיס טלפון (ניתן לרכוש אותם בסניפי דואר או בחנויות טבק). פשוט חפשו את התיבה הירוקה.

הקידומת להולנד היא 31. הקידומת של אמסטרדם היא 020, בחיוג ממקומות שמחוץ לעיר. מישראל מחייגים רק 20. 0900 היא הקידומת שתופיע לפני מספרי שירותים או מידע בתשלום, התעריף לדקה מצוין בתחילת השיחה, לרוב בהולנדית. הקידומת של טלפונים סלולאריים היא 06. 0800 היא הקידומת לשיחה ללא תשלום.

מודיעין טלפונים בתוך הולנד:
 09008008
בינלאומי:09008418
סכיפהול:09000141
מחוץ להולנד: 207940800

שירותי אינטרנטחבילות אינטרנט הן דבר הכרחי, בייחוד אם רוצים להיות כל הזמן עם יד על הדופק באשר למזג האוויר ולשעות פעילות של מקומות. כדאי להצטייד מראש בחבילת גלישה, או לחילופין לקנות כרטיס סים באחת מחנויות יותר ויותר מסעדות ובתי קפה מציעים שירות וויפי בשטחיהם, לעיתים אפילו בחינם. גם בבתי מלון ניתן לקבל שירותי אינטרנט.

לרשימת בתי קפה חלקית:
www.netcafes.com/country.asp?selectcountry=Netherlands 


אל תשכחו להשאיר טיפ (אילוסטרציה: dreamstime)

תשר


כדאי להצטייד בכסף מזומן לפני יציאה למסעדה או בית קפה, כיוון שבחלק מהמקומות לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי בין לאומי. טיפים תמיד מתקבלים בברכה באמסטרדם, לרוב בין 5-10%. אין הכרח להשאיר תוספת על מחיר הארוחה או הקפה, כיוון שהחוק מחייב לכלול את דמי השירות בחשבון. לנהגי מוניות מקובל להוסיף 10% למחיר הנסיעה.
Bookmark and Shareתגובות גולשים
הוסף תגובה +

(0 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המקום

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5