1. טלוויזיה
  2. חדשות טלוויזיה

גלובוס הזהב 2017: העולם שייך ל"לה לה לנד"

המיוזיקל בכיכובם של אמה סטון וריאן גוסלינג זכה בשבעה פרסים, "אור ירח" הוא סרט הדרמה הטוב ביותר ו"הכתר" היא סדרת הדרמה הטובה ביותר. גם גל גדות הייתה על הבמה ואפילו דונלד טראמפ

"לה לה לנד"
צילום: Dale Robinette/אי־פי

הדבר שהוליווד הכי אוהבה הוא עצמה, ומסתבר שתא הכתבים הזרים לא נפל רחוק מהעץ "לה לה לנד", המיוזיקל הארס-פואטי של הוליווד, זכה בשבעה פרסי גלובוס הזהב הלילה (שיא של כל הזמנים), כולל הסרט הקומי, השחקנים והבמאי. בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר זכה הסרט "אור ירח", שמספר את סיפורו של נער שחור ומאבקו לאורך שנים. זאת הייתה הזכייה היחידה של הסרט בפרס כלשהו בערב, אבל הוא השלים לילה מלא גאווה לאפרו-אמריקאים. הדרמה המלנכולית "מנצ'סטר ליד הים" זיכתה את כוכבה המזוקן, קייסי אפלק, בגלובוס צפוי אך עדיין מרגש, אבל נותרה בידיים ריקות בניגוד לציפיות. ג'ון האם הגדיר את האירוע כ"טקס המזוקנים העולמי", וצדק כשלכל גבר, מועמד או זוכה,  נצמד שיער פנים כיאה להיפסטריזם. » הרגעים הגדולים של גלובוס הזהב» אוסקר 2017» מדור סרטים בעכבר העיר» מדור טלוויזיה בעכבר העיר» איך השתלטו הסרטים "האמיתיים" על המסך?» המנחים הכי שערורייתיים בתולדות האוסקר» "לה לה לנד": כשסרט מתאהב בעצמובנוסף לפרס הסרט הקומי/מוזיקלי הטוב ביותר, "לה לה לנד" זכה בכל קטגוריה בה היה מועמד. ריאן גוסלינג עלה לקבל את פרס השחקן והקדיש את הפסלון לאשתו, אווה מנדז, על כך שבזמן שהוא פיזז ורקד על פסנתרים, היא טיפלה בילדה אחת, הייתה בהיריון עם השניה וסעדה את אחיה שחלה בסרטן. דמיאן שאזל, היוצר והתסריטאי של "לה לה לנד", קיבל את פרס התסריט - נראה נרגש מהמעמד - והוכיח שגם באמריקה לפעמים לוקח שש שנים לעשות יצירת מופת. את שרשרת הזכיות האישיות של המיוזיקל השלימה אמה סטון, שזכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה, וקראה לכל מי שנתקל ב"לא" להמשיך ולהילחם על החלום.זכתה בכל פרס אפשרי. ריאן גוסלינג, "לה לה לנד" (צילום: פול דרינקווטר/AP)מריל סטריפ קיבלה פרס מפעל חיים, ובמשך דקות ארוכות המסך ריצד עם אינסוף הופעות מחשמלות של השחקנית הכי גדולה בהיסטוריה של הוליווד. נקודה. סטריפ עברה כוכב כוכב, והציגה את מוצאם כהתרסה בפני השנאה השוטפת ברחובות אמריקה. הכוכבת המשיכה ותקפה את טראמפ על שחיקה אדם נכה במהלך הקמפיין ואמרה "אלימות מביאה אלימות". הערב הנוצץ והשחור המשיך עם זכייתה של ויולה דייויס על תפקדה בסרטו של דנזל וושינגטון "גדרות". דייויס הקדישה את הפרס לאביה "שלמד לקרוא בגיל 15 אבל הסיפור שלו ראוי להיות מסופר".הטלוויזיה שייכת לה. "הכתר" (צילום: יח"צ)צמד גיבורי העל - גל גדות (וונדרוומן) וכריס המרסוות' (ת'ור) - הגישו את פרס הסרט הזר הטוב ביותר ל"היא" המדובר של פול ורהובן, סרט שזכה להתעלמות האקדמיה. גדות הציגה אנגלית מצוחצחת ובעיקר נוחות שהוכיחה שהיא שם כדי להישאר. גיבורת על. גל גדות:ורהובן הקדיש את רוב נאום הזכייה לכוכבת שלו - איזבל הופר שזכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בדרמה - והמטיר עליה חיבה שכמעט והצליחה להביך את הנוכחים. את פרס ההנחייה הטובה של הערב קיבלו סטיב קארל וכריסטין וויג שהציגו בטראגיות את סרט האנימציה הטוב ביותר. שניהם חזרו לסרטים המצוירים הראשונים שראו, ולטראומות שהותירו בהם. השניים הוכיחו שמשחק זה מקצוע ואין טובים בו מהקומיקאים.

ככה עושים את ה נכון. סטיב קארל וכריסטין וויג בוכים מסרטים מצוירים:"המדינה נגד או.ג'יי סימפסון" זכתה בכל הקופה, והצליחה להשלים את המעבר של קטגוריית "מיני סדרה" לאחת הקטגוריות החשובות בערב. הסדרה עצמה זכתה בפרס, ושרה פולסון זכתה בפרס השחקנית וקיבלה אותו מידיה של ניקול קידמן, שנראתה מוגבלת בהבעות פנים בצורה יוצאת דופן. יו לורי, הלוא הוא דוקטור האוס המיתולוגי, עלה לקבל את הגלובוס השלישי שלו, הפעם על "מנהל הלילה", והודיע שזהו הטקס האחרון כי יש בו את המילים "תקשורת, זרה, הוליווד" - מילים שדונלד טראמפ שונא במיוחד. "לה לה לנד", המיוזיקל המדובר שמשך את מירב תשומת הלב בברטון הפתיחה, המשיך את האהבה ההוליוודית לעצמה וגרף, כצפוי, את שני הפרסים המוזיקליים של הערב.על המסך הקטן נרשמו הפתעות לא קטנות. אליזבת' השנייה, מלכת אנגליה בשבילכם, הייתה בלב אפיזודה רפואית שנמשכה חודש והבעיתה את הממלכה המאוחדת כולה. הערב היא זכתה למעט נחת כש"הכתר", סדרה אודותיה ובית המלוכה, זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר. בדרך היא הביסה את "משחקי הכס" ו"ווסטוורלד" - אולי ה-אירוע הטלוויזיוני של השנה - שיחד עם "דברים מוזרים" המודברת, נותרו בידיים ריקות לחלוטין. "הכתר" זיכתה את כוכבתה, קלייר פוי, בפרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה כמלכה. גם השיר זכה. "עיר של כוכבים" מתוך "לה לה לנד":דונלד גלובר, אולי הגבר המסוקס של השנה ויוצר "אטלנטה", עלה לקבל את הפרס בשם הסדרה שזכתה בפרס הסדרה הקומית של השנה. גלובר גם קיבל את פרס השחק הקומי על משחקו בסדרה. תנופת הזכייה ה"אפרו-אמריקאית" נמשכה כששחקנית הקומדיה "שחור כזה", טרייסי אליס רוס, שניצחה את המועמדת הנצחית - סגנית הנשיא הטלוויזיונית ג'וליה לואי דרייפוס. רוס הודתה לכל האנשים "הצבעוניים ובעלי הצבע", ואמרה שהיה לה כבוד ליצור קומדיה על נושא שהוליווד לא עוסקת בו. רגע מוזר נרשם כשבילי בוב ת'ורנטון עקץ את בוב אודנקרק, שהיה מועמד לצידו, על מריבה שהייתה להם על סט בשנות ה-40'. מבולבלים? גם אודנקרק.ג'ימי פאלון, שהנחה את הטקס לראשונה וניסה להיכנס לנעליים הגדולות (ולפה הגדול לא פחות) של קודמיו, הציג ערב די חלבי בלי קטע אחד שייכנס לפנתיאון. הוא התחיל את קטע הפתיחה שלו עם פאשלת טלפרומטר, ניסה לאלתר, והוכיח שוב שהוכתבים הם הכוכבים האמיתיים באולם. המנחה התייחס כמובן לנשיא הנבחר של ארצות הברית, השווה אותו לג'ופרי מ"משחקי הכס", והתבכיין על כך ש"לפחות בגלובוס מכבדים את הצבעת ההמונים". רגע השיא (היחיד) במונולוג שלו היה חיקוי של כריס רוק, מנחה אוסקר מדופלם, שמבהיר את הצביעות והגזענות בהוליווד. "כש'המדינה נגד או.ג'יי סימפסון" תזכה בפרס", אמר החיקוי, "כולם יודו לכולם, אבל אף אחד לא יודה לאיש שעשה את הכל אפשרי - לאו. ג'יי".טקס גלובוס הזהב ה-74 נערך הלילה במלון "בוורלי הילטון" שבבברלי הילס, לוס אנג'לס. הזוכים נקבעו על ידי הצבעת חברי תא הכתבים הזרים בהוליווד שהעניקו את הכבוד השני בחשיבותו בהוליווד, לסרטים והסדרות שהצטיינו השנה על המרקעים השונים. טקס גלובוס הזהב המתורגם והערוך ישודר ביום שני, ה- 9.1, בשעה 19:55 בערוץ yes Oh.רשימת הזוכים המלאה:

קולנוע:

סרט דרמה"מונלייט"

סרט קומדיה/מוזיקלי"לה לה לנד"

שחקן ראשי בדרמהקייסי אפלק - "מנצ'סטר ליד הים"

שחקנית ראשית בקומדיהאמה סטון - "לה לה לנד"הסרט הזר הטוב ביותר"היא" - צרפת

שחקן ראשי בקומדיהריאן גוסלינג - "לה לה לנד"

שחקנית ראשית בדרמהאיזבל הופר - "היא"שחקנית משנהויולה דייויס - "גדרות"שחקן משנהאהרון טיילור ג'ונסון - "יצורים ליליים"

בימוידמיאן שאזל - "לה לה לנד"

תסריט"לה לה לנד" - דמיאן שאזל

סרט אנימציה"זוטרופוליס"

שיר מקורי בסרטעיר של כוכבים - לה לה לנדפס קול מקוריג'סטין הורוביץ - לה לה לנד

טלוויזיה:

סדרת דרמה"הכתר"

סדרה קומית/מוזיקלית"אטלנטה"

מיני סדרה"אמריקה נגד או.ג'יי סימפסון"

שחקנית ראשית בדרמהקלייר פוי - "הכתר"

שחקן ראשי בדרמהבילי בוב ת'ורנטון - "גוליית"

שחקנית ראשית בקומדיהטרייסי אליס רוס - "שחור כזה"

שחקן ראשי בקומדיהדונלד גלובר - "אטלנטה"

שחקנית משנה אוליבייה קולמן - "מנהל הלילה"

שחקן משנה יו לורי - "מנהל הלילה"

שחקנית ראשית במיני סדרהשרה פולסון - "המדינה נגד או. ג'יי סימפסון"

שחקן ראשי במיני סדרהטום הידלסטון - "מנהל הלילה"

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>