1. טלוויזיה
  2. חדשות טלוויזיה

תום זכה בגמר העונה השלישית של "מאסטר שף"

תום פרנץ, שהתגייר ועלה לארץ מגרמניה, גבר על סלמה ועל ג'קי אזולאי שהודחה במפתיע כבר בשלב הראשון של הגמר. "זה היה טריפ ארוך ונהדר, חלום שהתגשם", אמר תום לאחר הזכייה. המשדר שבר את שיא הרייטינג וזכה ל-46.6% צפייה

תום פרנץ הוא המנצח של העונה השלישית של "מאסטר שף". תום, שהתגייר ועלה לארץ מגרמניה, גבר בגמר על ג'קי אזולאי שהודחה כבר בשלב הראשון ועל סלמה פיומי שעלתה להתמודד נגדו בשלב השני. סלמה הודחה מהתחרות בשלבים מוקדמים של העונה והוחזרה בשלב גלגל ההצלה. משדר הגמר היה התוכנית הנצפית בכל הזמנים והוא זכה לממוצע של 46.6% צפייה ול-52.3% ברגע השיא. הרייטינג הגבוה שובר את השיא הקודם שנרשם בפרק פתיחת העונה האחרונה של "האח הגדול" אשר הניב 45.5%. » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף: סיכום העונה של זיו יצחקי» מאסטר שף 3: חזרתה של שלי הדחתה של ג'קי בשלב הראשון היתה מפתיעה במיוחד כיוון שלאורך העונה היא נחשבה למתמודדת הפייבוריטית של השופטים ובעיקר של הצופים. בשלב הראשון שהוקלט מראש, נדרשו שלושת המתמודדים להכין שלוש מנות ממרכיבים שהם בחרו: מנה ראשונה מאטריות קדאיף, מנה שנייה עם עוף וקינוח עם משמשים מיובשים. השופטים, אייל שני, חיים כהן, מיכל אנסקי ויונתן רושפלד, טעמו את המנות וחילקו להן ציונים מבלי לדעת איזו מנה שייכת לאיזו מועמד. ״זה היה טריפ ארוך ואני מרגיש נהדר, חלום שהתגשם״, אמר תום במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר היוודע על דבר הזכייה בשידור חי. ״לא ציפיתי להתעניינות של התקשורת הגרמנית. זה נתן הרבה נחת להורים שלי - הם גם ראו את התוכנית און ליין״. 

סלמה, שהפסידה לתום אחרי מאבק צמוד מאוד אמרה כי היא שמחה שתום ניצח: ״יצאתי מנצחת מבחינתי, באתי לייצג את העצמי בעיקר ואני מרוצה מאוד״.

אנסקי סיפרה כי עד הרגע האחרון לא ידעה מי ייקח. "תום הוכיח לכולנו שאפשר לעשות בישול כשר ברמה של מישלן", היא אמרה והוסיפה לתום: "אתה חייב לפתוח מסעדה״. לסלמה אמרה אנסקי כי היא מעוררת השראה מעל הכל. 

״הגמר הזה זה בעצם התמונה של המדינה שלנו״, אמר חיים כהן  והוסיף כי ״תום גרם לאנשים לשמוע את המילה גרמני ולחייך״. אייל שני סיפר כי ״הם היו שלושה מנצחים נפלאים, בכל אחד מהם יש את אותו אלוהים שהוא קורא לו בשם אחר״. ג'קי, שהודחה מוקדם מן הצפוי לא הביעה אכזבה: ״אני חושבת ששלושתנו ניצחנו באיזשהו מובן ואני מאחלת בהצלחה לשניהם״. 

המנה שהצילה את תום ברגע האחרון (צילום מסך)

הגמר זכה לעניין רב גם בקרב צוותי רשתות זרות שהגיעו לסקר את האירוע. עיתונאים זרים, מרשתות גרמניות וערביות ברובן, הגיעו להתעניין בתחרות בין ה"גרמני הענק שגילה את נשמתו היהודית במטבח", לדברי כתבת RTL, סלמה הערבייה וג'קי.

כמו בעונותיה הקודמות, גם בעונה זו זכתה התוכנית לנתוני רייטינג גבוהים במיוחד. הרייטינג הממוצע לאורך העונה עמד 37.5% צפייה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>