1. טלוויזיה
  2. כתבות

פמלה אנדרסון במכתב לשר הדתות: "אל תתנגד לחוק הפרוות"

הכוכבת ההוליוודית מתגייסת למען העברת "חוק הפרוות" בישראל והעבירה מכתב אישי לשר הדתות, יעקב מרגי

פמלה אנדרסון מתעדכנת בחוק הישראלי: הכוכבת ההוליוודית מתגייסת למען העברת "חוק הפרוות" בישראל והעבירה מכתב אישי לשר הדתות, יעקב מרגי, כך מדווח היום (חמישי) "ידיעות אחרונות".

החוק למניעת ייבוא פרוות לארץ עלה לדיון בכנסת בשנה האחרונה ביוזמת חה"כ רונית תירוש (קדימה) אך נמצא כעת בהקפאה. מרגי (ש"ס) וסיעתו הגישו בקשה לדיון חוזר בחוק, בעת שהוכן לקריאה שנייה ושלישית בכנסת,  בעקבות השימוש שעושה הציבור החרדי בפרוות בעיקר לצרכי כובעי השטריימל הידועים, מגבעות לנשים וכובעי לבד.

אנדרסון, שתגיע בקרוב לישראל כדי לקחת חלק בעונה החדשה של התוכנית "רוקדים עם כוכבים", החליטה להירתם למאבק הפוליטי בישראל, כך על פי הדיווח, והעבירה מכתב אישי למרגי בו ביקשה ממנו להסיר את ההתנגדויות לחוק. מרגי מצדו טרם קיבל את המכתב באופן אישי, כפי שמתברר משיחה שערך הבוקר בתוכנית "שי ודרור" ב"רדיו ללא הפסקה". "לא הספקתי לקרוא את המכתב", הסביר השר, "אבל הבנתי שהיא מבקשת ממני לא לפעול נגד חוק הפרוות".

השר המשיך וציין כי הוא תומך באופן אישי בהעברת החוק אך התבקש על ידי סיעתו להגיש בקשה לדיון חוזר בו מפאת השימוש שעושים "אחינו האשכנזים", כך לדבריו, בפריטים עשויי פרווה. כאשר נאמר לו כי כיום ישנם תחליפים לפרווה שיכולים לשמש לכך הסכים: "נכון ולכן לא פסלנו (את החוק - מ"א). אנחנו מגבשים הבנות בנושא".

גם מאוחר יותר הבוקר טרם התקבל אותו מכתב אצל השר, כך מדווחים במשרדו של מרגי, אך מדגישים שוב כי "בועדת השרים לחקיקה תמך השר מרגי בחוק. צו הלכתי של צער בעלי חיים עומד לנגד עיניו תמיד ומנחה אותו. השר בסך הכל ביקש דיון חוזר על מנת לבחון את החוק כיוון שישנם לו צדדים נוספים והיבטים מהבחינה של דת ומסורת".

חברת הכנסת רונית תירוש מסרה בתגובה למכתבה של אנדרסון כי "הירתמותה של פמלה אנדרסון להצעת החוק שלי בנושא הפרוות, בנוסף למובילי דעת קהל רבים בעולם כמו פול מקרטני ובריז'יט ברדו, מעידה על הפוטנציאל התדמיתי החיובי הגלום למדינה כבעלת ערכים הומניים ומוסריים. בעת הזאת, כשמדינת ישראל מבודדת ומוקעת בעולם, אני לא מבינה את האטימות של נציגי הציבור החרדי שיכלו לתת יד להצעת חוק שתשפר ותהווה נקודת אור תדמיתית והומנית לישראל בעולם".

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>