הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית

המוזיקאי ערן צור
צילום: שרון דרעי

פרטים

מחיר: 30-100 שקלים (הנחות לאזרחים ותיקים, סטודנטים, חיילים ומחזיקי כרטיס ירושלמי)

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית יתקיים בימים ראשון - שבת, 12-18 לנובמבר 2017 , בבית מזיא לתיאטרון, ירושלים. הפסטיבל מביא לידי ביטוי תרבויות וזהויות שונות ומחבר בין ההיסטוריה היהודית ובין כאן ועכשיו, בין מזרח ומערב, בין ישן וחדש, בין מורשת יהודית ותרבות עכשווית, בחגיגה של תרבות בתחומי המחול, הקולנוע, התיאטרון, וידאו-ארט ומוזיקה. הכניסה בתשלום לרוב. 

» עכבר במה
» אלבומים ישראלים מומלצים
» לוח הצגות

במסגרת הארוע:
» 
מיצג וידאו-ארט של אריק פוטרמן, שחוקר איך תראה ירושלים בעוד 50 שנה? פנטזיה בהמחשה. הכניסה חופשית.
ימים ראשון-חמישי, 12-17 בנובמבר, 19:00-23:00

» שלוש מלכות ופילגש - הצגה המספרת על שלוש מלכות ופילגש אחת שהיו למלך דוד המקבלות משמעות ופרשנות בת זמננו 
יום ראשון, 12 בנובמבר, 20:00

» יענק'לה רוטבליט מארח את החצר האחורית - בשנים האחרונות ובימים אלהף חבר רוטבליט למוזיקאים המוכשרים תומר יוסף, איתמר ציגלר וגדי רונן וביחד הם נקראים "החצר האחורית".
יום ראשון, 12 בנובמבר, 21:00

» חריף - יוצרים ויוצרות עם קטעים ספרותיים על הקצוות המשוננים, המקומות הצורבים והדמעות בעיניים בירושלים. בהשתתפות: מירון ח. איזקסון, אלמוג בהר, עמיחי חסון, שרון מייבסקי, גלית דהן קרליבך.
יום שני, 13 בנובמבר, 19:00

» הבנות של אבאסיפורו המשפחתי של אליהו סייג ובנותיו פותח צוהר לעולמה של יהדות עיראק בשנים שקדמו לעלייתם לארץ. חג השבועות 1941, על רקע עליית הנאציזם באירופה, פורץ פוגרום אכזרי ביהודי עיראק שנמשך שלושה ימים ומאז נקרא "הפרהוד" (ביזה/ שוד/ פוגרום). אליהו, כמו חלק גדול מהקהילה היהודית, מגיע להבנה כי זמנה של משפחתו בעיראק תם. 50 שנה אחרי, צוואתו של אליהו מאלצת את בנותיו לצאת למסע מצמרר אל עברן.
יום שני, 13 בנובמבר, 20:00

» אהרן רזאלבמופע מיטב השירים מכל הזמנים - "זמן הגאולה" ,"את אחי", "מה עשית היום", "קבעתי" ומשירי האלבום החדש "עד אמצא מקום".
יום שני, 13 בנובמבר, 21:00

» עדות מהזמן שאחרי  - זוכת פרס פסטיבל תיאטרונטו 2016. קול אישי מהיום שאחרי המלחמה. כבת לאב שנהרג במלחמת יום כיפור, ועדויותיהם של נשים וגברים המתמודדים עם השלכות המלחמה, נולדה יצירה המעלה זיכרונות, שאלות, געגוע וכאב – יחד עם הבחירה בחיים, האהבה והרצון ליצירת מציאות של דיאלוג ושלום. דרך שפת המילה, התנועה, הווידאו-ארט והציור, מובא לבמה עולמן הפנימי של הדמויות ודרך התמודדותן.
יום שלישי, 14 בנובמבר, 20:00

» אי פעם - מופע מחול לצד מוזיקה חיה המושפעת ממסורות תימן, פרס ומרוקו, בתנועה שבטית וממתיקת סוד הממחישה את הקשר הגאומטרי בין צורה וצליל. שמונה רקדנים וחמישה מוזיקאים על במה אחת.
יום שלישי, 14 בנובמבר, 19:00

» בוא אליי ילד אנוש - אל המים והפרא - שירי ערש עתיקים וקינות מהתרבות היהודית, הנוצרית ,מתרבויות פאגניות שונות ומתרבות הרוק והפופ באים יחדיו במופע / טקס פראי ,עכשווי ומביאים לידי ביטוי את קולה, צעקתה ולחישותיה של האמא הגדולה. 
יום שלישי, 14 בנובמבר, 21:00

» חוזרת בתשוקהמופע סטנד-אפ המחזיר אותנו לבראשית ובודק את תולדות התשוקה מאי שם בגן עדן, סיפורה של חוה ועד לנשים צדקניות (תמר, אסתר ורחב הזונה). פרשנות רעננה ואקטואלית לסיפורים ידועים המספרים על עוצמתן (וחולשתן) של נשים שהעזו לשנות את גורלן ובכך העמידו את העם היהודי על הרגלים, בימים ההם כמו בזמן הזה. מאת ובביצוע: הדר גלרון.
יום רביעי, 15 בנובמבר, 18:00, 20:00

» דוד ובת שבע  - להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS. הפקה מקורית המבוססת על הסיפור המקראי של דוד ובת שבע. 
יום רביעי, 15 בנובמבר, 20:00

» RADICANTO בליווי להקת RAIZ - הזמר האיטלקי ראיז בליווי להקת רדיקאנטו. מופע בינלאומי שמשלב מוזיקה מסורתית ועכשווית, מקצבים ים תיכוניים קלאסיים ומוזיקת פופ, בנפוליטנית, עברית ולדינו.
יום רביעי, 15 בנובמבר, 21:00

» אצל עליזה בחצרמופע המבוסס על סיפורים ושירים מאת עליזה עליון ישראלי.
אסופה של שירים וסיפורים קצרים העוסקים ברגעים יומיומיים, שיהפכו במרוצת הזמן למכוננים בחייהן של נשים, עולות חדשות שהגיעו לארץ מארבע כנפות תבל, נישאות על כנפי החלום על ארץ זבת חלב ודבש, וחוו את שברו של החלום אל מול מציאות גבעות הטרשים המדבריות. למרות זאת, לא נפלו ברוחן, נשארו אופטימיות, מלאות הומור, אנושיות, נשיות, אימהיות ומלאות חמלה ותקווה.
יום חמישי, 16 בנובמבר, 19:00

» "אנא אלך" - שרים נג'ארה עם ערן צור ואייל שכטר - מופע פיוט וסיפור לר' ישראל נג'ארה מגדולי המשוררים והפייטנים העבריים בכל הזמנים. שירתו שחדרה לרוב קהילות ישראל, הינה שילוב נדיר של קדושה וחולין המושרת עד היום למרות שנכתבה לפני 400 שנה. בין פיוטיו המפורסמים: יַעֲרַת דְּבַשׁ, יוֹדוּךָ רַעְיוֹנַי, יָעְלָה בּוֹאִי לְגַנִּי, יָהּ רִבּוֹן עָלַם
יום חמישי, 16 בנובמבר, 20:00

» גוי L גוי - מסיבת ריקודים ששוברת מוסכמות וגדרות. מוזיקה בליווי וידאו ארט ובר אלכוהול. 
יום חמישי, 16 בנובמבר, 20:30

» ירושלים כתיאטרון - בירושלים מגוון של זהויות דתיות, לאומיות ואחרות והיחסים ביניהם טעונים ומורכבים. גם יהודי ירושלים אינם תמימי דעים והמביט מן הצד רואה את היחסים ביניהם דומים למשחק תיאטרון על בימה עירונית גדולה. הצטרפו לרב שיח בו יעסקו באתגרים העומדים בפני יהודים בירושלים. הכניסה חופשית.
יום שישי, 17 בנובמבר, 11:00

» יאמנסאלה - קבלת שבת פיוטי תימן - פרויקט יאמנסאלה הינו מסע שורשים מוזיקלי אותנטי, המשלב לחנים וטקסטים מקוריים עם צלילים וכלי נגינה מודרניים המסוגלים לגשר בין סוגי קהלים שונים ומהווים גרסה חדשה למסר עתיק. מטרת הפרויקט לחבר את הדור הישראלי את מקורותיו ושורשיו ולשמר את השפה, המילים, הקולות והלחנים התימניים.
יום שישי, 17 בנובמבר, 12:00

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>