הרצאות ואירועי תרבות של עמותת "אליפלט" - הכנסות למען פליטים

אוהד נהרין
שהייה אינטימית בחדרי החזרות. אוהד נהרין צילום: גדי דגון

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, הפנינג מחיר: כניסה חופשית

עמותת "אליפלט" המסייעת לילדי פליטים, בשיתוף מרכז ענב לתרבות פותחים סדרה מיוחדת של הרצאות ואירועי תרבות - ההכנסות יוקדשו לטובת פעילות העמותה. מרצים ואנשי תרבות יתגייסו לטובת סדרה מיוחדת של הרצאות שיתקיימו במרכז ענב לתרבות החל מ-6.9 ולאורך ספטמבר ואוקטובר, מטעם עמותת "אליפלט". בתכנית: קובי מידן מספר על לאונרד כהן, אסף הראל על כתיבה טלוויזיונית, איתי אנגל עם מבט מבפנים על דאע"ש, אתגר קרת, פרופ' יורם יובל, אוהד נהרין ותומר הימן ("מיסטר גאגא") ונדב איל על משבר הפליטים באירופה. 

» תל אביב - עכבר העיר
» כל האירועים שמחכים לכם בדיזנגוף סנטר
» 
החופש הגדול - המדריך המלא

תכנית ההרצאות:

» קובי מידן: לאונרד כהן, מ"סוזן" ועד הללויה" - סיפורו של היוצר לאונרד כהן, ששיריו המלנכוליים כבשו לבבות בשנות השבעים, ואשר זכה לתחייה מדהימה בשנים האחרונות, גם בישראל. האהבות הגדולות, החיפוש שאינו נגמר, הדיכאונות הקשים, החיים במנזר בודהיסטי מבודד והקשר הישראלי-יהודי.
מתי: יום רביעי, ה-6 בספטמבר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

» תעשה לי פרק! מרצה: אסף הראל - הראל יסביר איך כותבים סדרה, מה הופך גיבור לגיבור, מה ההבדל בין קונפליקט פנימי לחיצוני ומה זה בכלל סיפור. אסף הראל הוא היוצר של הסדרות מסודרים, שוטטות, מ.ק. 22 והפרלמנט. ההרצאה תכלול מבוא מקוצר לכתיבה טלוויזיונית.
מתי: יום חמישי, ה-7 בספטמבר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

» דאע"ש, מבט מבפנים. מרצה: איתי אנגל - העיתונאי הישראלי היחיד שדיווח מתוך החזית של דאע"ש בסוריה ועיראק, יספק מבט נדיר מהשטח על ארגון המדינה האיסלאמית. הוא ידון על איך צמח הארגון, מה העתיד שלו, איך הוא שינה ומשנה את המציאות בעולם ואיפה אנחנו בכל הסיפור הזה.
מתי: יום ראשון, ה-10 בספטמבר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

» פתאום סיפור בדלת. מרצה: אתגר קרת - היוצר אתגר קרת יקרא מספריו ויחשוף את הסיפורים שמאחורי הסיפורים: מתי החל לכתוב, כיצד פיתח את סגנונו הייחודי ומהיכן מגיעים הרעיונות לסיפוריו.
מתי: יום ראשון, ה-17 בספטמבר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

» "מיסטר גאגא". בהשתתפות: אוהד נהרין ותומר היימן - הקרנת הסרט המדובר ושיחה עם גיבור הסרט אוהד נהרין ויוצר הסרט תומר הימן. על ידי שפה קולנועית מיוחדת, שמורכבת משהייה אינטימית בחדרי החזרות, מקטעי מחול ממגנטים ומחומרי ארכיון נדירים - משרטט תומר הימן את דמותו ואת סיפור חייו המרתק של אוהד נהרין, מנהלה האמנותי של להקת מחול בת-שבע ומי שהמציא את שפת הגאגא.
מתי: יום שלישי, ה-19 בספטמבר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

» יורם יובל: איך להיות מאושר בשיעור אחד - המיטב ממדעי האושר - בהרצאה ידון יובל על העובדה שכולנו רוצים להיות מאושרים. אבל מה הופך אנשים למאושרים, מה ההבדל בין אושר להנאה, האם אושר הוא חוויה או פעולה ואיך האושר מקודד במוח. בהרצאה זאת מציג פרופ' יובל את הדרך לאושר שכולם מחפשים עם כלים מעודכנים, שאולי יעזרו לנו להיות מאושרים יותר.
מתי: יום ראשון, ה-15 באוקטובר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

» נדב איל: "בין דאעש לאקסודוס" - על משבר הפליטים במזרח התיכון והדרך בה הוא משפיע ומשנה את הפוליטיקה האירופית ואת עולם הדימויים שלנו באופן כללי. ההרצאה מבוססת על המסע שערך איל עם הפליטים מסוריה באירופה, החל מרגע הנחיתה על החוף ביוון ועד לריאיון העבודה בגרמניה.
מתי: יום שני, ה-23 באוקטובר, בשעה 20:00.
כמה: 100 שקלים

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>