פסטיבל אוטופיה 2017

פוסטר פסטיבל אוטופיה 2017
צילום: יח"צ

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, הקרנה, פסטיבל

פסטיבל אוטופיה למדע בדיוני ולקולנוע פנטסטי חוזר ומתקיים השנה בין התאריכים 10-16 בדצמבר. בתאריכים 10-11 בדצמבר יערכו אירועי הפסטיבל במגוון אתרים אלטרנטיביים (קמפוס המכללה הישראלית לאנימציה, מוויקס, מכללת שנקר, ועוד), ובתאריכים 12 - 16 בדצמבר הוא ינחת בסינמטק תל אביב. הפסטיבל זכה במהלך שנותיו למעמד כבית חם לאוהבות ואוהבי קולנוע נועז ופורץ דרך. כבכל שנה, לצד הפעילות הקולנועית, יתקיימו בפסטיבל כנסים, מפגשים, סדנאות ותערוכות העושות שימוש ביצירה הבדיונית ככן שיגור אל עבר דיונים מרתקים בסוגיות של טכנולוגיה, מדע, חברה והעתיד. הפסטיבל חוזר לפעילות השנה ומציג תכנית מגוונת מאי-פעם ובה עשרות סרטים, ישראלים ובינלאומיים, בכורות, הקרנות מיוחדת וקלסיקות. שיתוף הפעולה עם המכללה הישראלית לאנימציה מתחדש גם הוא: תכנית סרטי אנימציה עשירה ולצדה הרצאות ואירועים לקהל מקצועי ולקהל הרחב בהנחיית טובי המעצבים, האנימטורים ואשפי האפקטים בישראל - מורי ומדריכי המכללה.

» מדור סרטים בעכבר העיר
» כל ביקורות הקולנוע
» מה חדש על המסך?
» לכל חדשות הקולנוע 

בין הסרטים הנכללים בתכניתניתן למצוא כאלה שכיכבו השנה בפסטיבלים הבינלאומיים החשובים ביותר, רובם בהקרנת בכורה ארצית. בין הסרטים: לחיות בקטן (Downsizing), סאטירת מדע בדיוני של אלכסנדר פיין ("דרכים צדדיות") בכיכובו של מאט דיימון (פסטיבל ונציה); להרוג אייל קדוש עטור התשבוחות של יורגוס לנתימוס ("לובסטר"), המרשעת, סרט פעולה דרום קוריאני מדובר של יונג ביונג-גיל וזומבילניום, סרט אנימציה צרפתי של ארתור דה פינס ואלכסיס דוקור (פסטיבל קאן), שיהיה לך יום טוב, סרט האנימציה הסיני האלים והמדובר של ליו ז'יאן והבר של אלכס דה לה איגלסיה, אחד מיוצרי הז'אנר המהוללים בעולם ("בלדה טריסטה") (פסטיבל ברלין), וכן האינסופי, להיט הפסטיבלים המותח והמסתורי של אארון מורהד וג'סטין בנסון (פסטיבל טרייבקה). בנסון ומורהד, שנכללו לאחרונה ברשימת 10 ההבטחות של הקולנוע העולמי בעיתון וראייטי, יגיעו להתארח בפסטיבל ולשוחח עם הקהל.

עוד בפסטיבל:

» בזאר הרעיונות – מרחב פוסט-אפוקליפטי בסינמטק תל אביב. בתחילת הפסטיבל, יהפוך סינמטק תל אביב למרחב פוסט-אפוקליפטי ויתמלא בערימות של גרוטאות ופסולת אלקטרונית. אנחנו מזמינים את הקהל הרחב להפקיד מכשירי חשמל ואלקטרוניקה מקולקלים, צעצועים ישנים, חלקי מתכת ועוד, בשעות שייקבעו. על כל פריט שיאושר, תוכלו לקבל כרטיס לסרט או אירוע בפסטיבל, על פי בחירתכם.

מתוך הסרט "שיהיה לך יום טוב", פסטיבל אוטופיה
צילום: יח"צ

» במהלך ימי הפסטיבל יגיעו אמנים בין תחומיים, כדי ליצור עבודות פיסול, ציור ופרפורמנס מתוך ובתוך המרחב הפוסט-אפוקליפטי. בתוך המתחם תפעל מדי יום במת מפגשים במגוון נושאי מדע, טכנולוגיה ואמנות, וכן תוצג תערוכת איורים. עד שהפסטיבל יגיע לסיומו, יהפוך המתחם הפוסט-אפוקליפטי לעולם חדש של יצירתיות וחזון. אוצר המתחם: אדר גולדפרב. 

» מסיוטים מצוירים ועד האדם הדיגיטלי - אנימציה, עיצוב ואפקטים בשיתוף IAC המכללה הישראלית לאנימציה ועיצוב. שיתוף הפעולה עם IAC המכללה הישראלית לאנימציה ועיצוב מתחדש. לצד תכנית סרטי האנימציה העשירה יתקיימו אירועים בולטים נוספים – כיתת אמן על מקומה של האנימציה לא רק כתעשייה ואמנות, אלא חלק במארג הטכנולוגיות החדשניות המטשטשות את הקו בין מציאות ודמיון, אמיתי ווירטואלי, אל עבר האדם הדיגיטלי. לצד זאת ייערכו מפגשים ושיחות עם מגוון יוצרות ויוצרים ישראליים בתחומי העיצוב, האנימציה והאפקטים שטיפחו נוכחות וקריירה בינלאומית, בהם אלכס אוראל, לי להב, עומר ארליך ואחרים.

» פלישת האימהות הקטלניות, פוקוס על קולנוע ז'אנר נשי - בשיתוף עם פורום הקולנועניות. במסגרת הצמיחה המרשימה בכמות הבמאיות בקולנוע העולמי, יותר ויותר יוצרות משתלבות גם בעשייה של סרטי ז'אנר: מדע בדיוני, פנטזיה ואימה. לאחר שצוות הפסטיבל צפה במגוון מהסרטים האלה, התגבשה אצלנו התחושה שבחלק גדול מהמקרים ישיבתה של אישה בכסא הבימוי הוא בעל השפעה משמעותית, תוכנית ואסתטית על הסרט. לא פעם  עוסקים הסרטים גם בהוויה הנשית הייחודית, למשל בכל הנוגע לנושאים כמו אמהות, לידה ויחסים בין המינים. 

» חגיגת סרטי ז'אנר קצרים במוויקס - אירוע חווייתי וראשון מסוגו עם סרטי מד"ב, פנטזיה ואימה ישראליים קצרים חדשים ומובחרים, בשיתוף מוויקס, במתחם התחנה בתל-אביב. לאורך שעות הערב תוקרן תכנית הסרטים הנבחרים לפסטיבל על-גבי 14 המסכים בחללי הסלון המפנקים של מוויקס, כשהם מוצגים ברצף, חוזר ומתמשך, ע"פ מקבצי נושא ותוכן. הקהל יוזמן לשוטט בין החללים, ליהנות מהאוכל והשתייה המוגשים במקום, ולפגוש את עתיד קולנוע הז'אנר הישראלי. צוות שיפוט ישראלי ובינלאומי יבחר מבין הסרטים את הטובים ביותר. בחירת השופטים תוכרז בטקס הנעילה של הפסטיבל, בו יוענק גם פרס כספי מטעם קרן שלמה טירן התומכת בפעילות הפסטיבל. מתי: יום שני, 11 בדצמבר, 19:00-22:00

» אוטופיה: הדור הבא - תכנית ילדים ונוער בשיתוף סינמטק תל-אביב, ובמסגרתה יוקרנו מבחר קלאסיקות אהובות במיוחד משנות השמונים והתשעים, ותינתן הזדמנות נדירה להורים לחזור אל מחוזות ילדותם, יחד עם ילדיהם. הסרטים יוצגו בשילוב עם הרצאות מרתקות של אלון גור אריה ומרט פרחומובסקי. בין הסרטים שיוצגו: נווט מכוכב אחר של רנדל קלייזר, תקלה מופלאה של ג'ון בדהאם, ענק הברזל של בראד בירד והוק של סטיבן שפילברג. כמו כן, נקרין בטרום בכורה את סרט האנימציה הישראלי החדש אגדת המלך שלמה של חנן קמינסקי. במהלך הפסטיבל נקיים לראשונה קורס יצירה של סרט ז'אנר קצר לילדים ובני נוער, בעוד שבלובי הסינמטק נקיים מגוון סדנאות חווייתיות ברוח הפסטיבל. בקיצור, בילוי מושלם להורים חובבי מדע בדיוני ופנטזיה יחד עם הילדים שלהם בחנוכה. 

 

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>