אנימיקס - הפסטיבל הבינלאומי לקומיקס, אנימציה וקריקטורה 2017

אנימיקס - הפסטיבל הבינלאומי לקומיקס, אנימציה וקריקטורה 2017
מחווה ל-MAD צילום: יח"צ - באדיבות מגז�

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, פסטיבל, הקרנה מחיר: 21-55 שקלים

אנימיקס - הפסטיבל הבינלאומי לקומיקס אנימציה וקריקטורה 2017 יתקיים בימים שלישי ה-8 באוגוסט עד שבת ה-12 באוגוסט בסינמטק תל אביב. השנה מציין הפסטיבל 17 שנים להיווסדו ויעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר של סרטי אנימציה, סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס ועוד.

בתכנית בין השאר תתקיים מחווה מאוירת ליהודה אטלס החוגג יום הולדת 80, מחווה בהנחיית ליאון רוזנברג לסדרת "זבנג" של אורי פינק במלאת לה 30, קונצרט משירי האהבה של ז'אק ברל בליווי אנימציות בביצוע בני פורת, תערוכת "שפיץ ירושלים" - ירושלים בעיני הקריקטוריסטים, "דונלד טראמפ על הכוונת" - מקבץ אנימציות סאטיריות על נשיא ארה"ב, תערוכת קריקטוריסטים על דמותו של השריף הג'ינג'י ועוד. בנוסף, יעניק אנימיקס את אות יקיר הפסטיבל למאייר הקריקטוריסט העיתונאי ההומוריסטן הישראלי עמוס אלנבוגן.

» השנינות הויזואלית של עמוס אלנבוגן
» החופש הגדול–קיץ 2017 - מדריך האירועים המלא
» אירועי הקיץ מומלצים לילדים
» חופים מומלצים לכל המשפחה
» בריכות שחייה מומלצות לילדים
» המדריך המלא לפארקי המים

נבחרת האורחים שתגיע השנה לפסטיבל משקפת גלריה של יוצרים ודמויות שמקומם בעולם אמנות האנימציה והקומיקס הוא מרכזי ובהם: סם ויויאנו - המאייר והארט דיירקטור של מגזין MAD החשוב והיוקרתי. בפסטיבל יקיים ויויאנו שני מפגשים עם הקהל. לכבוד בואו ולרגל חגיגת 65 שנה ל-MAD, תתקיים בפסטיבל תערוכת MAD אין יזרעאל – מחווה של מאיירים ישראלים למגזין. אורח נוסף מארה"ב הוא כותב הקומיקס ג׳ון ליימן, שפרץ לתודעה עם קומדיית השוטרים הקניבלים זוכת פרסי האייזנר ו- CHEW, שיצא לאור ב-IMAGE COMICS בין השנים 2009 ל-2016. מאחורי הצלחה זו עומדת קריירה ארוכה של כתיבה עבור כמעט כל חברה בשוק האמריקאי, עם קרדיטים על סיפורים של ספיידר-מן, אקס-מן, בטמן, זינה הנסיכה הלוחמת ואחרים. ליימן ישתף את הקהל בתהליך הכתיבה של קומיקס, איך מפתחים דמות וסיפור על פני שנים ועוד.

אנימיקס - הפסטיבל הבינלאומי לקומיקס, אנימציה וקריקטורה 2017
מתוך תערוכת "דונלד טראמפ על הכוונת" צילום: עבודה של שלמה כהן

בין סרטי האנימציה שיוצגו בפסטיבל:

» "סוסי החלונות" - אן-מרי פלמינג/ קנדה 2017 - סיפורה של רוזי מינג משוררת קנדית, בת לאם ממוצא סיני ואב איראני שנטש אותה בצעירותה. רוזי מוזמנת לפסטיבל שירה בעיר שיראז באיראן ו ולראשונה בחייה היא בוחנת את זהותה. הסרט זכה כבר ב 8 פרסים ראשונים בפסטיבלים, ונבחר  "אהוב הקהל" ברוב הפסטיבלים בהם הוצג.

» "זום" - פדרו מורלי/ קנדה ברזיל / 2015 - על מערכת יחסים רב ממדית מתרחשת בין אמנית קומיקס אמה, סופרת- מישל ובמאי סרטים- אדוארד שכל אחד חי במציאות שונה אך מקיים קשר עם הדמויות האחרות. הסיפור נע בין העולם הריאליסטי לבין עולם מקביל המתרחש בין ריבועי קומיקס מצויר, המאפשרים לצפות בכמה "פריימים" בו זמנית.

» "לואיז על החוף" - ז'אן פרנסואה לאגיוני/ צרפת 2016 - ביום האחרון של חופשת הקיץ מגלה לואיז שהיא נותרה לבדה בעיירת הקיט בה היא גרה. לואיז -אישה מבוגרת ובודדה, חייבת לארגן לעצמה במהירות חיים חדשים בתנאים של עיירה נטושה ומנותקת לקראת החורף המתקרב. את החורף היא תעבור עם כלב זקן שגם הוא נשכח מאחור.

» "את'ל וארנסט" - רוג'ר מיינווד/ בריטניה 2016 - ריימונד בריגס, מגדולי הסופרים והמאיירים הבריטיים, הקדיש רומן מצויר לזוג הוריו את'ל וארנסט. זוג בריטי רגיל לגמרי שחי בימים בלתי רגילים. עיקר חייהם- בין שתי מלחמות העולם עת האימפריה הבריטית מתחילה לאבד את כוחה וגדולתה, ושינויים חברתיים מתחילים  לכרסם במסורת המעמדות השמרנית בת מאות השנים. 

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>