פסטיבל תמונע 2017

פסטיבל תמונע 2017
קפסולה עודד רונן
קפסולה עודד רונן צילום: לולה אירגו

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, פסטיבל, אמנותי מחיר: מחירים משתנים

פסטיבל תמונע 2017 יתקיים בתאריכים 23 באוקטובר עד ה-7 בנובמבר בתיאטרון תמונע, תל אביב. במסגרת הפסטיבל יוצגו עשרות עבודות בתחומי תיאטרון, פרפורמנס, מחול, מוזיקה ואמנות פלסטית והוא עומד בסימן "מפגשים" - מפגשים עם הפקות ייחודיות מחו"ל (פולין, גרמניה, אוסטריה וארה"ב) שמגיעות להתארח בישראל, שיתופי פעולה ישראל-שווייץ, ספרד וגרמניה ומפגשים פנים וחוץ אמנותיים של יוצרים ויוצרות שחוקרים לעומק את המצב הקיומי הנוכחי.

בין המופעים שיתקיימו במסגרת פסטיבל תמונע 2017:

Ravemachine
המופע של דוריס אוליך. "Ravemachine" צילום: יח"צ

» שיתוף הפעולה המרכזי השנה הוא עם היצירה העצמאית בפולין, בתמיכת המכון הפולני, שכולל גם תערוכה מצילומיו של קריסטוף מילר (1962 –2016) צלם עיתונות פולני שבעבודתו תיעד רגעים ואנשים מפולין ומאיזורים מדממים בעולם, והצילומים שלו נעים מהתבוננות כואבת באכזריות האנושית עד לאירוניה וחמלה על מצב האדם. 

» "The Polish Invasion" - אירוע בו תוצג קשת רחבה של פרפורמרים מפולין - אלכסנדרה גרונהולץ, מוזיקאית ואמנית גרפיקה מגיעה לבר של תמונע עם הפרויקט We Will Fail שהוא חוויה סוריאליסטית מהפנטת; ראמונה, כוריאוגרפית ורקדנית, עם עבודת הסולו Pure במחקר יחד עם הבמאי הפולני טדאוש קנטור על אנרגיה וחומר; אגאתה, יוצרת פולניה עצמאית, עובדת בברלין בעבודת הסולו The soft act of killing - יצירה אירונית חריפה וכואבת על ההשלכות, המתח והנזקים שהפעולות שלנו גורמות בעולם כאוטי; Vala tanz אמן קוויר פרפורמנס פולני שמופיע בכל רחבי העולם מגיע עם המופע notes on ness, love and other stuff שהוא קולאז' פרפורמטיבי של תהליך חיים מול תהליכים חברתיים שמתרחשים סביבו; יוסטינה, מעצבת סאונד מקראקוב, בעבדות דיג'יי פרפורמנס בבר של תמונע. 
יום שלישי, 24 באוקטובר, 20:00

» מפגש גדול ומשמעותי נוסף שיתרחש בפסטיבל הוא אירוח פרויקט בינלאומי מיוחד שיוצרים תומס פלישקה וקתרין דיופרט, יוצרים מברלין, שמגיעים עם Just In Time, מופע מחול אינטראקטיבי שאת התוכן שלו יוצר הקהל דרך מכתבים שהוא כותב למחול ובו הוא מספר על היחס שלו לריקוד, על התנועה האהובה עליו ועוד. בחודש מאי השנה נאספו בארץ מכתבים שנכתבו על ידי אנשים רבים אל המחול, ובפסטיבל יועלו שני ערבים שיביאו את המכתבים שנכתבו למחול אל הבמה. בערב הראשון רוני כץ ועומר קריגר יציגו פרשנות בימתית למכתבים שלהם, ובערב השני יתקיים נשף גדול לכל המשפחה שבו יוזמנו כל כותבי וכותבות המכתבים לצפות בתנועות האהובות מבוצעות על הבמה ולקחת חלק בנשף שהם עצמו היו חלק משמעותי מהיצירה שלו. 

» דוריס אוליך מאוסטריה, מהכוריאוגרפיות הבולטות באירופה היום מגיעה עם Rave Machine עבודה עוצמתית שבוחנת את גבולות מוגבלות הגוף עם הכוריאוגרף והרקדן מיכאל טורינסקי, שמבצע חלק ניכר מהמופע על כיסא גלגלים.

» במסגרת שת"פ ישראל-ספרד יתקיים המופע MA של אדוה ירמיהו, כוריאוגרפית ורקדנית פלמנקו שמתגוררת בסביליה, ספרד, במופע ראשון מסוגו שמשלב פלמנקו ופרפורמנס עם אמנים ספרדיים מהשורה הראשונה (MA ביפנית הוא מרווח, ריק בין דבר אחד לאחר שמסמל את האיזון ביניהם).

» במסגרת שת"פ ישראל-שווייץ ירדן גלבוע (ישראל) ומור דברת (שוויץ), יוצרות פרינג' מביאות לפסטיבל את הפרפורמנס Freedom Of Speechless, שבודק את המתח והקירבה בין פאשיזם לאמנות באמצעים תיאטרליים ייחודיים.
 
» אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו שפעלו עד לאחרונה בגרמניה מביאים את "נוף" - עבודה שחוקרת את הסביבה שלנו והמתח שלנו מולה כאשר גם אנחנו, הקהל, חלק ממנה. 

» עכבר במה
» הופעות מחול

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>