פסטיבל האור בירושלים 2017

פסטיבל האור בירושלים
פסטיבל האור בירושלים צילום: שירן גרנות

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, פסטיבל, הפנינג מחיר: הכניסה חופשית

פסטיבל האור 2017 יתקיים בפעם התשיעית ברחבי העיר העתיקה בירושלים, ביום רביעי ה-28 ביוני עד יום חמישי ה-6 ביולי, בין השעות 20:00-23:00. הכניסה חופשית. אתם מוזמנים לטייל בפעם הראשונה במסלול אחד ארוך ומושקע וליטול חלק פעיל בפסטיבל מיוחד המשלב בין האווירה הקסומה של העיר העתיקה לבין אמנות חדשנית ומאתגרת. עשרות המיצגים הינם אינטראקטיביים ומזמינים את הילדים והמבוגרים בתקופת החופש הגדול, להיות חלק משמעותי בפסטיבל. הקהל יוכל להשפיע על רמת האור, התצוגה ונראות המיצג. 

» החופש הגדול–קיץ 2017 – מדריך האירועים המלא
» כל מה שקורה בירושלים

» מסעדות מומלצות בירושלים
» פסטיבל האור יוצא לדרך - תמונות מערב הפתיחה

תוכלו לשוטט בסמטאות הציוריות, בין יצירות מרהיבות מהארץ ומחו”ל ולצפות במופעי אור מרתקים, במיצגים אמנותיים תלת ממדיים ובהקרנות וידאו ענקיות על מבניה המרשימים של העיר העתיקה ועל חומותיה. 

המיצגים הבולטים בפסטיבל האור:

» הפסנתר המואר במערת צדקיהו - מיצג מרשים ודרמטי של האמן גיא רומם, המשלב נגינת פסנתר של נגן בתוך המערה והקרנה אומנותית של דמויות ואלמנטים מוארים על גבי דפנות המערה. המיצג אינטראקטיבי - עוצמת ההקרנה והקצב מושפעים מאופי הנגינה על הפסנתר.

» ירח ענק מואר בקוטר 10 מטרים - מיצג מרשים שמגיע מסין ויאיר את העיר העתיקה. תאורת המיצג משתנה בהתאם לחיישנים אינטראקטיביים המודדים את הקהל והסביבה. 

» השמיים הם הגבול - מיצג אינטראקטיבי ייחודי של קבוצת אמני אור פורטוגלית מזמין את הציבור להאיר את בנייני ירושלים באמצעות מסכי מגע ומקרנים גדולים, אשר מקרינים קבוצות כוכבים מרשימות על פני הבניינים. הקהל יכול לשנות את הצבעים והצורות המוקרנות על הבניינים.

» גדר חוטי אור צבעונית באורך 100 מטרים - מיצג הענק המרהיב של האמן הפולני יואכים סלוגוקי. הגדר המרשימה, עשויה מאינספור חוטי אור, משתנה ומאירה בהתאם לעוצמת הרוח. 

» הבריכה - האמנית האמריקנית ג'ן לוין יצרה מרחב של "בריכות" אור ענקיות ועגולות ממשטחים רגישים למגע, אשר מאירות בצבעים מרהיבים כאשר הקהל קופץ, רץ ומשחק ביניהן. 

פסטיבל האור מיצג הבריכה
מפעילים את האורות. "הבריכה" צילום: Jen Lewin

» מובייל ענק - יצירתו המרהיבה של האמן ההולנדי ראלף וסטרהוף - מובייל ענק באורך 13 מטרים, המדמה בית משפחה עם ילדים וחצר, שייתלה מעל מגדל דוד ויאיר את אזור הכניסה לפסטיבל.

» נדנדות ענק מוארות - מיצג אינטראקטיבי מקנדה בו מוזמנים המבקרים להתנדנד על נדנדות ארוכות ומוארות בכיכר צה"ל. המבקרים יכולים לשלוט באור ובמוסיקה על ידי נדנוד.

» הפוך על הפוך - חלונות בצורת קשת הם סממן ברור של העיר העתיקה. עבודה מרתקת זו, של האמן עלי קפלן-וילדמן, תעמוד כמו עוד חלון, עוד חנות עוד פתח מואר של העיר, אבל - הפוך. 

» שפנים ענקיים מוארים בגודל של כ-5-10 מטרים - שישה שפנים מוארים וענקיים של האמנית האוסטרלית אמנדה פארר יוצגו באזור גן הבונים (ניתן לראותם גם מרחבת שער יפו). השפנים גדולים, זוהרים, ואף רכים וניתן לחבק אותם. 

שפנים ענקיים בפסטיבל האור בירושלים
גדול מואר ומרשים. "שפנים ענקיים מוארים" צילום: houstonpress

» בובת אור ענקית אינטראקטיבית - הבובה המוארת DUNDU מופעלת על ידי חמישה בובנאים ומספרת את סיפורה לקהל בהרמוניה מלווה במסיקה חיה קצבית.

» לב מואר ענקי - מיצג אינטראקטיבי המופעל על ידי הקהל יוצר לב מרשים, מואר ומעודד את הקהל ליצור קשרי אהבה וחברות. כאשר הקהל משלב ידיים מול הפסל, הוא "משלים את המעגל" וחושף לב מואר. 

» מכוניות אקווריום - המיצג הייחודי של האמן הצרפתי סטפן מאסון - שלושה רכבי אספנות יהפכו לאקווריומים וירטואליים מרשימים באמצעות וידיאו ארט. המכוניות יתמלאו במים בהדרגתיות ודגי הענק יציצו אל הקהל מבעד לחלונות. 

» שטיח אור באורך של כ-70 מטרים - שטיח האור האינטראקטיבי באורך 70 מטרים הוא מיצג ייחודי המשחק עם החושים. כאשר דורכים עליו הצבעים והצורות משתנים ללא וידיאו, הקרנה או אורות לד. הקהל יחזה ב"קסם" וינסה להבין כיצד הוא פועל. 

» סולריס - מיצג וידיאו מאפינג חדשני ומרשים במיוחד של האומנים הפולניים ויזואלספורט יוקרן על גבי בית כנסת החורבה בבכורה עולמית. 

» קתדרלת המראות - מתחם אור תלת-ממדי שמזמין את הקהל לעבור בין 12 עמודי מראות רגישים לתנועה עם תאורת לד ייחודית, המגיבים לכל תנועה של הקהל ויוצרים מופע אור מרהיב במיוחד. 

פסטיבל האור מיצג קתדרלת המראות
צבעוניות וססגוניות. "קתדרלת המראות" צילום: Mads Chrisensen

» סביבונים מוארים בגובה 2 מטרים - חמישה מיצגי אור דמויי סביבון של האמן אמיר צובל, המתנשאים לגובה של שני מטרים. באמצעות כיבוי והדלקה מסונכרנים של חלק מפסי הלד, נוצרת אשליה של סיבוב - עוצמת הסיבוב נקבעת על פי מהירות ההדלקה והכיבוי.

» השער השביעי - הקרנת אור ייחודית ועוצמתית תהפוך את שער שכם למספר שערים אחרים, בהשראת שערים אייקוניים מתקופות ותרבויות שונות. 

» חוויה אורקולית לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים - מיצג אורקולי מרהיב שחוגג 50 שנה לאיחוד ירושלים יוקרן על חומות העיר בין כיכר צהל לשער יפו.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>