ימי תרבות 2017

על האש
שבוע עמוס באירועי תרבות. ההצגה "על האש" צילום: גדי דגון

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, פסטיבל גילאים: לכל המשפחה מחיר: עד 20 שקלים

ימי תרבות 2017 הוא יוזמה של מפעל הפיס, בשיתוף משרד החינוך, התרבות והספורט, המציעה מגוון מופעים ואירועי תרבות ברחבי הארץ במחיר של עד 20 שקלים לכרטיס. האירועים יתקיימו בימים חמישי ה-7 בספטמבר עד רביעי ה-13 בספטמבר. לצד המופעים שיתקיימו על במות בכל הארץ, ימי תרבות יוצאים גם לרחוב. מגוון של מופעי מחול, מוזיקה, אופרה ותיאטרון רחוב ישולבו בשווקים ובריכוזי קהל בכל הארץ. לאירועים אלה - הכניסה חופשית. 

» מדור במה - לכל הכתבות והמופעים
» הצגות ילדים - לוח המופעים המלא

האירועים שיתקיימו במסגרת ימי תרבות 2017

ארועים מיוחדים:

» ARTישוּק - ב- 9 מיקומים שונים ברחבי הארץ יתקיימו מופעים בשווקים ובחוצות הערים באווירה צעירה ומגניבה: מוזיקה אלקטרונית, מוזיקת עולם, קאנטרי, בלוז, אופרה, פואטרי סלאם, תאטרון רחוב ועוד. המופעים יתקיימו בערים: חולון, באר שבע, חיפה, תל אביב-יפו (בשני מיקומים שונים), חדרה, רמלה, נתניה וירושלים. האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא עלות. בין האמנים שיופיעו במסגרת האירוע: תומר ישעיהוTOTEMO ו-aperco.

» דוקו DAYS - סרטים דוקומנטריים בשילוב מפגשים עם היוצרים – באולמות ברחבי הארץ ייערכו הקרנות של סרטים דוקומנטריים, כשלאחר כל הקרנה יתקיים מפגש עם יוצר הסרט. בין הסרטים שיוקרנו במסגרת המיזם: "הסודות של איידה", "בתפקיד עצמם", "מבצע חתונה", "הטובים לסיף", "התעוררי", "לפני שהרגליים נוגעות בקרקע", "בעז", "נשות החופש", "דינג'", "בן גוריון אפילוג", "פוטו פרג'", "וילפרד ישראל", "השמיעני קולך". מחיר כרטיס לסרט: 10 שקלים.

» מפגשים מוזיקליים ספרותיים - גם השנה יתקיימו במסגרת שבוע "ימי תרבות" מפגשים מרתקים בין סופרים ומשוררים לבין מוזיקאים, ביניהם: "ערים מרתקות" – מפגש בין המשורר רוני סומק והזמרת איה כורם, "המוזיקה ליד המילים" – מפגש בין פרופ' נסים קלדרון והמוזיקאי יהלי סובול, "ספרות עכשווית" – מפגש בין הסופרת נועה ירון דיין והזמרת דנה ברגר ועוד. מחיר כרטיס עד 20 שקלים.

מופעים לילדים

» "למה רק כבשים" - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. טל לא מצליח לישון. הוא לא שיתף היום חבר במשחק, והדבר מציק לו ולא מניח לו להירדם. הוא מספר לאמא מה קרה. אמא אומרת לו שלפעמים דווקא החלומות מביאים איתם את הפתרון, ועל מנת להירדם ולחלום היא מציעה לו לספור כבשים. כשטל מתחיל לספור את הכבשים, מתפרץ באמצע צב, ומבקש להיכלל בספירה. אחר כך מגיעה ג'ירפה, ואחריה פיל וקופים ותוכים, גן חיות שלם, וכולם דורשים שטל יספור גם אותם.
7 בספטמבר, 17:30, מתנ"ס בית שאן, מחיר: 20 שקלים.

» "גברת כלום" - תיאטרון הקרון. עיבוד חדשני לאגדה "הדייג ודג הזהב". גברת כלום ברחוב מתגוררת, אך אל תטעו, היא דווקא מאושרת! עגלתה מלאה חפצים ואביזרים איתם היא מספרת סיפורים. בסגנון ליצני מציגה אגדה על דג הזהב, על אשת דייג שרצתה להיות מלכה ועל גברת כלום השמחה בחלקה. בעגלה היא אוספת חפצים למיחזור - כל חפץ הופך לגיבור בסיפור.
10 בספטמבר, 16:30, אולם "הבית במשואה", מנהל קהילתי גנים, מחיר: 20 שקלים.

תמונה מתוך הצגת הילדים למה רק כבשים? תאטרון אורנה פורת
ישתתפו בפרויקט. למה רק כבשים צילום: יוסי צבקר

» "מולאן" - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. מולאן היא נערה סינית החיה בכפר קטן. יום אחד ההונים האכזריים פולשים לסין, וקיסר סין מצווה על כל משפחה לשלוח גבר אחד למלחמה נגדם. מולאן לא מסכימה שאביה המבוגר והחולה יילחם. היא מתחפשת לגבר ומתגייסת לצבא במקומו. שילוב של תיאטרון, תנועה, מוזיקה, אקרובטיקה ותיפוף. 
11 בספטמבר, 17:30. המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע. מחיר: 20 שקלים.

» "ילדי בית העץ" - המדיטק. דרמה מוזיקלית על פי ספרו של רן כהן אהרונוב. אבא של ערן בנה את בית העץ עוד כשהיה בגן חובה, ומאז זה הבית שלו ושל חבריו. מעבר לגבעה הולכת ונבנית השכונה החדשה, ובקרוב יסללו אליה כביש. לשם כך עומדים לכרות את חורשת האלונים ואיתה גם את עץ האלון של ילדי בית העץ. 
12 בספטמבר, 17:30, היכל תרבות מנשה. מחיר: 20 שקלים.

השחקנים של הצגת הילדים מולאן תאטרון אורנה פורת
הצגות ילדים ב-20 שקלים. מולאן צילום: כפיר בולוטין

מופעי במה ואמנות

» מוזיאונים - כניסה חינם למוזיאונים ברחבי הארץ בימים חמישי או שישי (8-7 בספטמבר) הכוללת פעילויות ואטרקציות נוספות בכל מוזיאון במיוחד לשבוע "ימי תרבות". בין המוזיאונים שייקחו חלק בימי תרבות: מוזיאון ישראל בירושלים, מוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון חיפה לאמנות, מדעטק חיפה, המשכן לאמנות עין חרוד, מוזיאון הנגב ועוד. לרשימת המוזיאונים המלאה היכנסו לאתר "ימי תרבות". הכניסה למוזיאונים פתוחה לקהל הרחב ללא עלות.

» "שבוע הקומדיות" במשכן לאמנויות הבמה אשדוד - לאור הצלחת "שבוע הקומדיות" בשנים קודמות, גם השנה "ימי תרבות" ממשיכים במסורת והפעם מגיעים לאשדוד. בכל ערב תוצג קומדיה אחרת של התיאטראות המובילים בישראל. ההצגות שיוצגו הן: "ההצגה חייבת להיגמר" של תאטרון בית ליסין, "מה עושים עם ג'ני?" של התאטרון הלאומי הבימה, "סטריאוטיפי" של אנסמבל ציפורלה, "על האש" של התאטרון הקאמרי ו"אויפן וועג" של היידישפיל. 

» "נפוליון - חי או מת" של תיאטרון החאן
מחזה עם פזמונים מאת ניסים אלוני. בימוי: אודי בן משה
רביעי 19 בספטמבר, 17:30; 20:30, החאן

» פרחקיר
מופע המחול של להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק, שזכה על ידי מעגל המבקרים כיצירה הישראלית הטובה ביותר לשנת 2014.
חמישי 7 בספטמבר, 20:00, היכל התרבות אשקלון

»  אירוע נעילת "ימי תרבות 2017" – הצגת בכורה: "הרצל אמר!" בתיאטרון גשר – קומדיה מוזיקלית לרגל 70 שנה למדינה בבכורה ארצית! בהשתתפות: גלעד קלטר, הנרי דוד, רות רסיוק, אורי יניב, אלי מנשה, זיו זוהר מאיר. מחיר כרטיס: 20 שקלים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>