1. במה
  2. לוח הצגות

אמא אמרה לי שאסור

למועדי המופעים
אמא אמרה לי שאסור
צילום: ז׳ראר אלון

פרטים

בימוי: אתי רזניק מוזיקה: רועי ירקוני שחקנים: טטיאנה קנליס אולייר, מאיה מעוז, נלי תגר, גאיה שליטא כץ תפאורה: שני טור תלבושות: אביה בש תאורה: מאיר אלון

אמא אמרה לי שאסור היא דרמה על בנות ואימהות מאת שרלוט קיטלי ובתרגומו של ירון פריד, שתעלה בתיאטרון הבימה. מחזה הנע בין השנים 1920-1980 ומגולל סיפור של ארבעה דורות נשים במשפחה אחת, דרך תמונות ורגעי מפתח מחייהן המוצגים בסדר לא כרונולוגי. המבוגרת מבין הארבע, דוריס, מוותרת על קריירת הוראה מבטיחה למען נישואים. בתה, מרגרט, גדלה במנצ'סטר במהלך מלחמת העולם השניה, מתחתנת עם טייס, בניגוד לרצון אמה, והופכת לכתבנית. בתה, ג'קי, נכנסת להריון מגבר נשוי במהלך לימודי האמנות שלה.  

» עכבר במה
» לוח הצגות

אמא אמרה לי שאסור
צילום: ז׳ראר אלון

ג'קי הצעירה מנסה לגדל את רוזי התינוקת, אך אינה מצליחה להתמודד. אמה, מרגרט, לוקחת את התינוקת ומגדלת אותה כבתה. ג'קי ממשיכה בלימודיה והופכת לסוחרת אמנות מצליחה. בגיל 16 מגלה רוזי כי ג'קי, שחשבה אותה לאחותה, היא למעשה אמה ומרגרט שחשבה אותה לאמה, היא בעצם סבתה. המחזה מתבונן בתוצאות הסוד הזה ובהתייחסות של כל אחת מהנשים אליו.

המחזה "אמא אמרה לי שאסור" מעלה נושאים של הריון בגיל עשרה, העדפות קרייריסטיות ואימהות יחידנית  וכיצד כל דור משתחרר מהמסורות והתרבויות של הדור שקדם לו. המחזה זכה בפרסים רבים, הוא נלמד בבתי ספר, תורגם ל-22 שפות ומחזיק בשיא של המחזה המוצג ביותר שנכתב עי אשה.

איפה ומתי

אירועים בכל הארץ

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>