1. במה
  2. לוח הצגות

איש חסיד היה

פרטים

ז'אנר: הצגות, מוזיקלי כוראוגרפיה: יעל תורג'מן בימוי: איציק ויינגרטן מוזיקה: אורי וידיסלבסקי שחקנים: יגאל שדה, דייויד בלינקה, צחי הלוי, אתי וקנין, יגאל מזרחי, נצנת מקונן, עדי ארד, רונה פרומצ'נקו, נדיה קוצ'ר, גיל קפטן מחזאי: דן אלמגור עיצוב תלבושות: פרידה שוהם עיצוב תפאורה: פרידה שוהם תאורה: מאיר אלון

45 אחרי ההפקה המיתולוגית הראשונה של המחזה, חוזרת שוב ההפקה "איש חסיד היה", פרי עטו של דן אלמגור, לבמה והפעם בהפקה משותפת של תיאטרון חיפה ותיאטרון "הבימה", בבימויו של איציק ויינגרטן ובניהול מוסיקלי של אורי וידיסלבסקי.

ההפקה החדשה מנסה להתמודד ברוח ימינו ובסגנון חדש עם הסיפורים והשירים המוכרים של ההצגה הראשונה, מתוך הכרה ורגישות לשינויים שעברה החברה הישראלית מאז. אל הסיפורים, השירים, הניגונים והמשלים של ההצגה המקורית שירים כ"אברהמלה מלמד", "מכתב לרבי", ה"תפילה לשלום" של ר' נחמן מברסלב, וסיפורים מרגשים כ"שכנו של הבעל-שם-טוב" ("גדליה הזפת") או "הרב שהבטיח להמתין" מתווספים סיפורים, משלים ושירים העוסקים בקשר בין אדם לעצמו, לחברו ולאלוהים שלא נכללו בהצגה המקורית, ונכתבו לאחרונה במיוחד להפקה החדשה. בתכנית החדשה משולבים גם שירים ומשלים הקשורים במעשי חסידות וברבנים בני כל עדות ישראל. גם העיבוד המוזיקלי לשירים הישנים והחדשים משלב לחנים ומוטיבים פולקלוריסטיים מקהילות ישראל השונות. "איש חסיד היה" (צילום: דניאל קמינסקי)את "איש חסיד היה" ערך וכתב דן אלמגור באוגוסט 1968, כשגר בעיר חיפה. ההצגה הוצגה למעלה משש מאות פעם בכל רחבי הארץ והמחזה זכה בפרס משרד-החינוך ל'מחזה הטוב ביותר של השנה' ובכינור דוד'  והוצגה בפסטיבל בינלאומי באיטליה, בברודויי (באנגלית) במשך כשנה, וברוסית - בתיאטרון הממלכתי של מינסק, בלרוסיה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>