1. במה
  2. לוח הצגות

21 פור 21 - מיצירותיו של האוארד בארקר

פרטים

ז'אנר: הצגות

21 פור 21 הוא פסטיבל בינלאומי שיתקיים ב-21.10, במסגרתו יועלו מחזות, וערבי שירה של האוארד בארקר בשבע שפות שונות מ-18 ארצות בעולם  בביצוע להקות תיאטרון ותיקות וצעירות. שישה מבוגרי הסטודיו למשחק ניסן נתיב בתל אביב יעלו את סצנת הארוחה מתוך המחזה גרטרוד (הצעקה). הכניסה חופשית.

הצעקה מאת המשורר, הצייר ואיש התיאטרון האנגלי האוארד בארקר בתרגומה ובבימויה של רחל שור ובהשתתפות: ליאל דניר (בתפקיד גרטרוד), מיקי לאון (בתפקיד קלודיוס), אבי קורניק (בתפקיד המלט), אפרת אביב (בתפקיד ראגוסה), אמיתי מילוא (בתפקיד קאסקאן) ורחל שור (בתפקיד אייזולה).

גרטרוד (ציולם: אשר סבידנסקי)בארקר יליד 1946, הינו יוצר נערץ בעולם ומעורר מחלוקת בארצו. תיאטרונו מושפע מתיאטרון האכזריות של אנטונין ארטו, אך עיקר כוחו בטקסט הכתוב ובדימויים המצמררים שהוא ממחיש. הנושאים המרכזיים שלו הם התרגשות (אקסטאזה), מין וכוחניות. הוא כותב שתחושת הפורענות (קטסטרופה) היא החוויה המרכזית בחיי האדם היום, ועל כן הטרגדיה (גם אם אלמנטים קומיים וגרוטסקיים שזורים בה) היא הביטוי האמנותי האותנטי לחוויה זו.

על  גרטרוד, סצנת הצעקה: המלכה גרטרוד (אמו של המלט) והנסיך קלודיוס  (דודו של המלט) אוהבים בלהט מאז שהיו ילדים בבי"ס. עתה, שבעה שבועות לאחר שרצחו יחד את המלך המלט (האב) וחוו אורגזמה בלתי נשכחת (הצעקה של גרטרוד), הם עומדים לחגוג את זוגיותם בפומבי. קאסקאן, המשרת הנאמן, מכין ארוחה על המדשאה. "העין השלישית" שלו מאירה כל פרט במציאות המתהווה לנגד עינינו. המלט הצעיר (יורש הממלכה), ראגוסה (כלתו  המיועדת), אייזולה (סבתו מצד אביו) ממתינים לסעודה המלכותית בעצבים מתוחים. האם נזכה לשמוע שוב את הצעקה המיתולוגית של גרטרוד ? ומי יהיה הנרצח הבא ?

סצנת הארוחה - זמני ההצגות ב-21.10.09: 14:00, 15:30, 17:00, 18:30 סטודיו למשחק ניסן נתיב, הרצל 158, ת"א

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>