כוחו של גורל

כוחו של גורל
צילום: יח"צ

פרטים

בימוי: פייר פרנצ'סקו מאסטריני שחקנים: סוזנה ברנקיני, אירה ברטמן, גוסטבו פורטה, וולטר פרקארו, ולדימיר סטויאנוב, יונוץ פאסקו, יונוץ פאסקו, א

כוחו של גורל היא אופרה מאת ורדי, בניצוחו של דניאל אורן, מנהלה המוזיקלי של האופרה, בבימויו של פייר פרנצ'סקו מאסטריני, ובהשתתפות תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, וצוות סולנים ישראלי ובינלאומי. במופע מוצגת שירה באיטלקית, עם כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית.

כוחו של גורל (La forza del destino) היא אחת האופרות האהובות של ורדי שנכתבה לליברית מאת פרנצ'סקו מריה פיאבה, המבוססת על הדרמה Don Álvaro, o La fuerza del sino מאת אנחל דה סאבדרה (1835), וסצנה מתוך המחזה וולנשטיין של פרידריך שילר. העלילה מספרת על גיבורים שחשים שהגורל שולט בחייהם. דון אלווארו ולאונורה מאוהבים, אך אביה של לאונורה אינו מסכים לשידוך. הזוג מתכנן לברוח ולהתחתן, אלא שלרוע המזל כדור שנפלט מאקדחו של דון אולווארו פוגע באביה של לאונורה המקלל את בתו לפני מותו. דון קרלו, אחיה של לאונורה, מחליט להעניש את דון אלווארו ואת לאונורה הנסים על נפשם. בתעתועי הגורל, הוא מתחבר עם דון אלווארו מבלי שיהיה מודע כמובן לזהותו והשניים הופכים לאחים בדם. אך כאשר הוא מגלה את זהותו האמיתית של דון אלווארו הוא שוכח את החברות שנשבע לה ומתכנן את הנקם. בדו קרב בין השניים, דון אלווארו הורג את יריבו וכאשר לאונורה ניגשת לטפל באחיה הגוסס, הוא שולף סכין ורוצח את אחותו. 

» עכבר במה
» 
לוח הצגות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>