1. במה
  2. כתבות

המדריך לאירועי תיקוני ליל שבועות ברחבי הארץ

חג השבועות המתקרב הוא הזדמנות מצוינת לעשות משהו קצת שונה ולקחת חלק באחד מתיקוני ליל שבועות בהשתתפות מומחים, אמנים ואנשי תקשורת

שי צברי בהופעה
יופיע בנווה שכטר. שי צברי צילום: תומר אפלבאום

נדמה שעבר זמן רב מדי מהחג האחרון, והנה בא לו שבועות וטורף את כל הקופה. החג שאליו כולם מתחברים מציע בעיקר מטעמים על בסיס החלב, אבל לא רק. בערב החג נהוג להישאר ערים כל הלילה וללמוד על תורה, ערכים ואנושיות, במה שקרוי "תיקון ליל שבועות". קבלו את המדריך השלם לתיקוני ליל שבועות מרכזיים ברחבי הארץ, שיחולו בשלישי ה-30 במאי.

» שבועות 2017 – לכל האירועים והמתכונים
» פסטיבלים לשבועות
» פעילויות לילדים בשבועות
» עוגות גבינה מומלצות
» מתכונים לשבועות
» טקסי הבאת ביכורים
» ​איפה אוכלים בשבועות

תל אביב

» תיקון ליל שבועות בנווה שכטר יתקיים ביום שלישי ה-30 במאי עם הרצאות מגוונות: אוטונומיית האמנות וחרושת התרבות בחשיבתה של אסכולת פרנקפורט עם פרופ' משה צוקרמן; פאנל ספרות: גיבורה בקרח עם מיכל בן נפתלי וד"ר דנה אולמרט, בהנחיית ג'ודי טל קופלמן; מופע א-קפלה עם שי צברי ונטע אלקיים ועוד.

מתי: שלישי ה-30 במאי, 23:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: נווה שכטר, תל אביב

הצמד רבקה זהר ולירון לב
יופיעו באשדוד. רבקה זהר ולירון לב צילום: גיא הכט

» תיקון צהריי שבועות בטוקהאוס יתקיים ביום שלישי ה-30 במאי. באירוע ישתתפו נאוה סמל, יהודית רותם, שירי ארצי על נשות התנ"ך שלהן – שלוש הרצאות קצרות של שלוש סופרות ישראליות. יהודית רותם תפתח את האירוע בהרצאה "רות המואביה, אהבה וחסד". ההרצאה תעסוק בסיפורה של רות ככזה המלמד אותנו על אהבה וצדק. רותם היא סופרת שעזבה את העולם החרדי עם ילדיה בשנות ה-80' ופרסמה מאז ספרים רבים. לאחר מכן, הסופרת נאוה סמל תספר על אם בת יפתח ואחינועם אשת שאול, שתי נשים אמיצות שהופיעו בתנ"ך ויצאו כנגד אוולת המלחמה. סמל פרסמה עד כה 20 ספרים, מחזות ותסריטים, שחלק תורגמו וראו אור במדינות שונות בעולם. לבסוף, תשתף הסופרת והתסריטאית שירי ארצי על רחל ולאה. ההרצאה תעסוק בסיפור ההחלפה בין השתיים ובשאלה האם ייתכן שמדובר בשתי פנים של אותה האישה.

מתי: יום שלישי ה-30 במאי, 13:00
כמה: 63 שקלים
איפה: טוקהאוס

שירי ארצי
על רחל ולאה. תגיע לטוק האוס, שירי ארצי צילום: ורדי כהנא

» תיקון ליל שבועות בצוותא "צהר לשבועות" נולד משיתוף פעולה בין "הבמה לשיח ישראלי- יהודי ב"צוותא"” לבין פעילות ארגון רבני צהר בחגים, והפך להיות אחד מערבי התיקון הגדולים בישראל. התיקון הגדול ב"צוותא" מציף תכנים הנוגעים לחג השבועות בהיבטיו השונים ועוסק בנושאים חברתיים, הלכתיים, תרבותיים, אישיים ואנושיים הקשורים לחיים של כולנו. בערב לוקחים  חלק אנשי רוח, רבנים, מרצים וחוקרים באקדמיה, פעילים חברתיים, ויוצרים מתחומי התרבות והאומנות.

שבועות 2017
הרצאות במגוון נושאים. תיקון שבועות 2017 צילום: Oleg Bogutskyy | Dreamstime.com

מתי: יום שלישי ה-30 במאי, 22:00
כמה: כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי
איפה: צוותא, תל אביב

הרצליה

» בפעם הרביעית יתקיים באשכול פיס הרצליה ערב שכולו הרצאות, דיונים וסדנאות מיוחד לשבועות. הערב יתקיים ביום שלישי ה-30 במאי, החל מ-21:30. בכל סבב תוכלו לבחור בין מספר הרצאות שיתקיימו במקביל בנושאים שונים ומגוונים. 

מתי: שלישי ה-30 במאי, 21:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: אשכול פיס, הרצליה

הוד השרון

» רגע לפני שבועות, יתקיים ביום חמישי ה-25 במאי, ערב מיוחד לשבועות עם הרב ד"ר בני לאו בספרייה העירונית, הוד השרון‎. באירוע ינסו ליישב את הויכוח בן אלפי השנים בין התפיסה הסקטוריאלית המבקשת לנכס לעצמה את הבעלות על התורה לבין התפיסה הפלורליסטית המבקשת לטעון שהתורה היא נכס תרבותי משותף לכל בני האדם.

מתי: חמישי ה-25 במאי, 20:00
כמה: 30 שקלים
איפה: הספרייה העירונית, הוד השרון‎

ירושלים

» בבית אבי חי יקיימו לילה של חיפוש אחר האמת בשלישי ה-30 במאי, החל מ-23:00. בערב ידונו בשאלות: איך הפך המושג "פוסט אמת" למשמעותי יותר מהאמת עצמה? מהו אמת בספרות האגדה ואיפה היא במערכת משפט. בין המשתתפים: ד"ר אורית אבנרי, פרופ' אלישבע באומגרטן, בלהה בן-אליהו, פרופ' יערה בר-און, ניר ברעם ועוד.

לילה של חיפוש אחר האמת - לכל הפרטים
מתי:
שלישי ה-30 במאי, 23:00
כמה: הכניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי
איפה: בית אבי חי, ירושלים

חיפה והצפון

» תיקון ליל שבועת קהילתי יתקיים בקולנוע עממי ביום שלישי ה-30 במאי, החל מ-22:30. האירוע יתקיים בשני אולמות במקביל, בתוכנית: שיעורים פרונטאליים – הקשורים באופן ישיר או בעקיפין לשבועות ולמגילת רות; פאנלים – בנושאים המפגישים דתיים וחילוניים וכן יחידות של לימוד משותף שיונחו בצוותא על ידי מנחה דתי ומנחה חילוני.

מתי: שלישי ה-30 במאי, החל מ-22:30
כמה: הכניסה חופשית
איפה: סינמה קפה עממי, חיפה

» במסגרת פסטיבל חלב ודבש שיתקיים בפעם ה-17 בחג השבועות הקרוב, מה-25 ועד ה-31 במאי 2017 בעמק יזרעאל. במסגרתו יתקיים תיקון ליל שבועות - קהילת ניגון הלב במופע של ניגונים ולימוד. המופע יתקיים ביום שלישי, ה-30 במאי, 21:00, כניסה חופשית, קיבוץ גבת.

פסטיבל חלב ודבש - לכל הפרטים
מתי: 
שלישי ה-30 במאי, 21:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: קיבוץ גבת

אשדוד

» רגע לפני החג, יתקיים תיקון שבועות במרכז מונארט לאמנויות שבאשדוד ביום ראשון, 28 במאי 2017, מ-19:00, תחת הכותרת "בלבב פנימה". ב-20:30, בין ההרצאות למופע המוזיקלי, תתקיים ארוחת "טעימות" סביב שבעת המינים. בין האירועים: "לנצח את הגורל"שי גולדן, עיתונאי, עורך שדר רדיו, מגיש טלוויזיה ושחקן, מזמין אותנו להכיר את האדם שהוא, ואת הכלים שלו להתגבר על מכשולים, לצמוח ולהצליח. "קול באישה תקווה" - שרה ב"ק, אשת תקשורת, בעלת טור שבועי במעריב, עם הסרט "תפילה זכה" ששודר בערוץ 2, ומתאר את תולדותיה של השירה הנשית, זכה בפרסים רבים והוקרן בפסטיבלים ברחבי העולם.

תיקון שבועות 2017 במרכז מונארט - לכל הפרטים
מתי: ראשון ה-28 במאי, מ-19:00
כמה: כניסה, כולל ארוחת ערב - 140 שקלים
איפה: מרכז מונארט לאמנויות, אשדוד 

באר שבע

אירועי 'תיקון ליל שבועות' בעיר
» קהילת גוונים תקיים תיקון שבועות ביום שלישי ה-30 במאי, בתוכנית: שיעורים על מתן תורה, קבלת תורה ועוד עם חברי קהילת גוונים בשכונה ג'.
מתי: שלישי ה-30 במאי, 23:00, איפה: מרכז התקווה, ליד הכניסה לבי"ס נטעים, באר שבע

» תיקון שבועות לילי יתקיים ביום שלישי ה-30 במאי, ברחבת תיאטרון הפרינג' עם הופעות חיות, סדנאות ולימוד אקטואלי, דוכני שזירת פרחים, גלעד כהנא בהופעה ושיחה, "דבר אלי" - מעגלי שיח על עשרת הדברות עם מורי הישיבה, פעילים חברתיים ומשפטנים. האירוע בהפקת הישיבה החילונית משרד החינוך ותיאטרון הפרינג'. מתי: שלישי ה-30 במאי, 21:00, איפה: רחבת תיאטרון הפרינג', אנליביץ 15, באר שבע

» בבית משפחת סבג-ישראל יתקיים תיקון מיוחד בו תוכלו ללמוד על מקורות ההשראה ומקורות הקונפליקט, האימהות והאבות לאורך הדורות עד ימנו. החל מחצות - כל שעה עגולה לימוד מתחלף, חברותות, פיוטים, אורחים ואורחות מעניינים וכמובן נשנושים ועראק חופשי. מתי: שלישי ה-30 במאי, החל מ-12 בלילה, איפה: בית משפחת סבג-ישראל, נגבה 40, באר שבע

» בית קהילת רמות שלום יקיים ביום שלישי ה-30 במאי אירוע בנושא: "הבל החן ושקר היופי": על כיעור ויופי במקרא ובייצוגי התרבות. עם רמון זיו - אב מהמכון למורשת בן גוריון. מתי: שלישי ה-30 במאי, 20:00, איפה: בית קהילת רמות שלום, יוסף תקוע 48 על רחוב האנדרטה, באר שבע

תיקוני ליל שבועות של בינה

מרכזי בינה יקיימו אירועי תיקוני ליל שבועות ברחבי הארץ:
» באר שבע
הישיבה החילונית תארח את גלעד כהנא מהג'ירפות, את האמן אביב נוימן ואחרים, בערב פתוח לקהל.
מתי: 21:00
איפה: רחבת תיאטרון הפרינג', עיר העתיקה, באר שבע

» ירושלים
הישיבה החילונית תארח את רונה קינן במופע זריחה שיחתום את ליל תיקון שבועות בסימן זרות, שייכות וקולקטיב, הפתוח חינם לקהל.
מתי: 23:00
איפה: קולג' מכון ללימודי יהדות, דוד המלך 13, ירושלים

» תל אביב
הישיבה החילונית תארח את המוזיקאי מארק אליהו, חן אריאלי יו"ר אגודת הלהט"ב, השחקנית נטע שפיגלמן, תמר דרסלר מייסדת פרויקט Imagine במחנות הפליטים ביוון ואחרים.
מתי: 20:30
איפה: גני הטבע, הרצל 155, תל אביב

» חיפה
חיפאים ואחרים מוזמנים לערב של תיקון שבועות בסימן עבר-הווה-עתיד, חינם, בערב שבועות 30 במאי, מהשעה 21:30 ולתוך הלילה ב-3 מוקדים: על ליאונרד כהן, בן גוריון וחיים עתידניים. האירועים יתפזרו על שלושה מוקדים: מוזיאון טיקוטין בשד' הנשיא 89, בית רוטנברג שד' הנשיא 77, מועדון הביט שד' הנשיא 124. 

עכבר EXTRA

לעוד כרטיסים במתנה >>

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>