1. לילה
  2. ברים

חיים מחודשים

חודשיים לתום הלחימה ובפרנג'ליקו בחיפה - השגרה היא כבר עובדה. האלכוהול מרטיב כל גרון יבש, הטרסה החיצונית מלאה והתקליטייה שוב לא יתומה

אחרי למעלה מחודש של ישיבה במקלטים המאובקים, בריחה המונית מפני מעופפים בלתי קרואים לטובת הבועה התל אביבית וסטייה חדה ימינה ממסלול החיים הנורמלי, חזרה בירת הצפון - חיפה, לשגרה שכולם כל כך התגעגעו אליה. ואולי יותר מכל התגעגעו הכרמליסטים לבילוי הלילי החפוז, למשקה האלים שיערפל להם את החושים ויערבב להם את כדוריות הדם בעורקים ולסיכוי, אפילו אם הוא קלוש, להרים נערה מקומית ממקומה ולהחביא אותה בין הסדינים עד עלות השחר. עיר הרפאים נעלמה כלא היתה. כאילו רק חיכו לגונג שיבשר להם על סיום ההתבצרות במרחבים מוגנים, יצאו תושבי חיפה מהחורים והחלו לשטוף את מקומות הבילוי בעיר.

הפרנג'ליקו, שעל ציר מוריה, היה שם כדי לחבק את כולם באהבה ולומר להם "התגעגענו". בר המשקאות המלבני והעשיר שננטש למשך חודש פתח את בקבוקי האלכוהול והפיח בהם חיים מחודשים. אדי האלכוהול שטפו את חלל האוויר במקום ופרצו מתוך הבקבוקים כאילו היו כלואים שם שנים ורק חיכו שמישהו ישפשף אותם וישחרר אותם לחופשי. מסביב לבר העץ המבריק מרפדים עשרות חובבי הבירה והוויסקי את ישבניהם על כסאות עור אדומות, תחת תאורה סגולה מעומעמת. זרם האלכוהול פעל במרץ והרטיב כל גרון יבש. רק תרימו יד ומישהו כבר ידאג להזריק לכם לורידים מנות גדושות של נוזלים אלכוהוליים. מכל הסוגים, מכל המינים ומכל הצבעים. והמחירים? לא משהו שלא הכרתם. אף אחד לא חשב לכסות את נזקי המלחמה על חשבון התחת שלכם. את זה כבר תדאג הממשלה לעשות.

למרות שמפעיל מתקן האזעקות העירוני נשלח לחתום אבטלה, בפרנג'ליקו שומרים על ערנות. בכניסה הציבו מאבטח גדל מימדים שיחטט לכולם בתיקים ויבדוק למקומיות את תקינות התחבושות ההיגייניות. טרסה חיצונית ומקורה ממתינה לשתיינים בזרועות פתוחות. שתיינים ושתייניות מאכלסים כל פינה מיותמת ומנענעים את האגן לצלילי המוזיקה הבוקעת מהתקליטייה המאולתרת של הפאב. מהשירותים המבריקים ועד לקצה המסוכך של מתחם השולחנות והכיסאות, לא תמצאו מקום אחד פנוי. יפים, יפות ובלשים בבגדי מעצבים לוגמים בשיטתיות מחביות הבירה (חצי היינקן – 22 ₪, חצי מרפיס – 23 ₪) התוססות ומתבלים בסושי משובח (טאטה חזה עוף, 3 יחידות – 36 ₪). תרימו יד ותוך שניות יסתערו עליכם מלצריות חינניות ומחויכות, שידאגו לספק לכם את הצרכים (קוסמופוליטן – 33 ₪, לונג איילנד – 33 ₪) . כמעט את כל הצרכים. לשאר הדברים תצטרכו לדאוג בעצמכם. השעות הקטנות של הלילה מתקתקות בקצב ומאותתות על יום עבודה חדש בפתח. זה לא באמת מזיז לאנשים את קצות השערות בפדחת. למעלה מחודש סבלו פה, לא יקרה כלום אם לעבודה יגיעו מתנדנדים ומדיפי ריח. בעל הבית יבין. אולי גם יסלח. ואולי בכלל גם הוא משלים זמן איכות עם הבלייק לייבל ולא יבחין בשרידי האלכוהול, זכר ללילה סוער בפרנג'ליקו. אח, איזו עיר בהפסקה. הפסקת אש.  

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>