1. לילה
  2. ברים

"הלילה אני לא חוזרת לבד" - 2

פרוייקט חמשת הברים בתל אביב אליהם בחורה צריכה ללכת כדי למצוא פרטנר ללילה: לג'ויס בר קשה להיכנס, אבל עוד יותר קשה לצאת  

היה זה עוד אחד מאותם לילות של החורף המוזר הזה, בהם השמיים בהירים, נקיים מענן והאוויר קפוא וחודר לגוף ולנשמה. הסתובבנו באזור אלנבי, הרוחות מהים עשו בנו שמות, והיינו מוכרחות להתחמם קצת. אז נכנסנו לג'ויס בר. באופן גורף רחוב אלנבי הוא כבר הרבה זמן מחוץ לתחום שלנו בכל מה שנוגע לפאבים, מלבד המנזר כמובן. אבל מאחר והתנדבתי לתרום את גופי- או גופן של חברותיי, תלוי איך מסתדר- למציאת חמשת הברים בהם הכי קל לבחורה להשיג אהבה קצרה - ומאחר ששמועות סיפרו כי הג'ויס בר הוא אחד המקומות השמחים בעיר, ושסצינת הפיק-אפ שם רותחת, חרגנו ממנהגנו ונכנסנו.

אלוהים, איזה מקום הזוי. מכיוון שאת המקום מאכלסים בין היתר גם תיירים כל הפאב היה מקושט לכבוד הכריסמס: בלונים של סנטה קלאוס השתלשלו מהתקרה, הברמנים התלבשו לפי מיטב האופנה של הקוטב הצפוני והפוחלץ הזוועתי של האייל שתלוי על הקיר קושט בסרט אדום ענקי. אבל כל זה היה רק תפאורה לאוסף הכי מוזר של אנשים שאי פעם ראיתי מקובצים יחד. תיירים אירופאים מזדקנים ושמנים לצד נשים שנראה שיש להן עבר בתל-ברוך והווה במרכז גמילה, בחורות שלא רק שלא יודעות סקיני ג'ינס מה הוא (וטוב שכך), אלא שנדמה כי כל החידושים האופנתיים של העשור האחרון עברו מעליהן בטיסה, איש אחד מפחיד במיוחד שנעץ בי מבטים, ערסים וכונפות שהתפתלו לצלילי מוזיקה שחורה וגם מיעוט של סתם אנשים רגילים כמוני. שאלנו את הברמן אם ככה זה תמיד והוא אמר שממש לא, ושבדרך כלל בשישי שבת יש שם אוכלוסייה אחרת לגמרי. תצטרכו להאמין לו בקשר לזה, כי לי אין כוונה לחזור לשם ולבדוק שוב.

בכל אופן, בשביל לבטל את השיפוטיות הפולנית שהבאנו מהבית ולהיכנס לרוח המקום, שאין לכם שום סיכוי להשתלב בה, אלא אם כן אתם שיכורים מאוד (מאוד!), הזמנו שלושה צ'ייסרים של סטוליצ'ניה (20 ₪ לאחד) ובקבוק הייניקן (22 ₪). הברמן היה ממש נחמד ומצחיק, ואת הטיפ שהשארנו לו הוא פרט לשקלים ונתן לרויטל לקלוע אותם אל דלי שתלוי גבוה בבר. בפעמיים שהיא קלעה הברמן השני צפצף בצפצפה. בכלל, למרות שהמקום הוא אחד המוזרים בעיר, האווירה שם היא מהשמחות שנתקלתי בהן - הרבה מאוד בזכות הברמנים. שתינו עוד שוט של משהו אותו הביא לנו האיש מאחורי הבר והלכנו. 

נראה שכל בחורה שנכנסת למקום, ובחורה זה מונח גמיש במקרה דנן, כי בג'ואיס יש נשים מגיל 17 ועד 65, יכולה לצאת עם סטוץ ללילה. זאת לא הבעיה. השאלה היא כמה ישלמו לכן על הניסוי האנתרופולוגי הזה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>