1. לילה
  2. ברים

בכל זאת הגענו, למרות הכול

לא קל להגיע היום לעוגן, עם כל החפירות והמחסומים. אבל כדאי לעשות את המאמץ, כי גם אם אין כל מה שבתפריט, מה שיש ממש מצויין

אחד המקומות שהכי קשה כיום להגיע אליהם בחיפה המתחדשת והמשתפרת שלנו הוא העיר התחתית. השופלים חופרים, המכבשים מיישרים, המדרכות הפוכות ואין לאן לברוח. האנשים שם יכולים לפחות להתנחם בעובדה שגם למי שצריך להגיע לאיזו חנות בהדר, שום ג'י פי אס משוכלל לא יעזור. הכל סתום.

כדי לנחות אחרי הכל בשער פלמר מוכרחים לעשות עיקוף לא קטן. בינתיים הרעב והצמא רק הולכים ומתגברים, בדיוק כמו הזיעה. אבל כשמגיעים למחוז חפצנו, פאב העוגן, סולחים על הכל. כי בשנייה שנכנסים פנימה מרגישים בחמימות, למרות שהמזגן עובד בימים אלה שעות נוספות. רק נזכיר שהפאב הוותיק הזה (נוסד בשנת 1942), שנמצא בבעלות אותה המשפחה מאז שנות ה-60, מציע לנו חביבות ועיצוב ימי משהו, כיאה לפאב הנמצא סמוך לנמל.

מהר מאוד גילינו שלא את כל מה שנרצה נוכל לקבל. נכון שבשורה התחתונה נהנינו, אבל קצת קשה להבין איך מגיעים למצב שאין את כל המוצרים לפלטת מטוגנים. את המחסור בבירה הוגרדן היה יותר קשה לקבל. אז החלטנו להחליף ובמקום ההוגרדן הלכנו על סטלה (חצי ליטר, 23 שקלים) וכוס גינס (חצי ליטר, 25 שקלים) קרות להרטיב את הגרון. במקום המטוגנים ביקשנו פלטת גבינות גדולה (75 שקלים) שהכילה כמויות אדירות של גבינות טל העמק, קממבר עזים, בולגרית בזעתר, גבינה משולשת ורוקפור. ליד כל אלה הוגשו גם ירקות חתוכים וקלויים (חצילים ופלפלים) ולחם חם שסגרו מנה מטורפת בגודלה ואיכותית מאוד.

אבל מה, רק את זה נאכל? אתם יודעים שלא. אז הלכנו על משהו יותר פשוט ומינימלי, מנת הברוסקטה (38 שקלים), שהתגלתה כלא פחות גדולה מהמנה הקודמת. מדובר במנה של טוסטונים שעליהם מונח סלט עגבניות ובצל מתובל ומעל הכל, משקיפה על כולם מגבוה, גבינת עזים מותכת וכמובן גם ירקות טריים וקלויים. היה נפלא.

לאחר הזלילה הזו ולאחר מספר מילויים של כוסות השתייה (מה לעשות, אם חוגגים אז חוגגים) רצינו משהו מתוק. רק מה, המנה המתוקה היחידה בתפריט, הסופלה, אזלה גם היא. מי יודע, אולי המשאית עם האספקה נתקעה באיזה בור. אבל בגלל שזו לא הפעם הראשונה שלנו שם, וגם לא האחרונה, הבאסה נותרה מוצנעת עמוק בפנים. אחרי הכל, מה שכן חדר לבטן היה מצוין. תוסיפו על זה את האווירה הנעימה, המוזיקה הטובה והשירות המקצועי, ותקבלו יופי של אופציה לבילוי. כאילו שלא הכרתם את המקום הזה גם ככה. כאילו שלא תקללו לפחות עשר פעמים לפני שתגיעו לשם בימים לוהטים אלו.לביקורות ברים נוספותעוד באתר:לחלום על פרמזן ולזניהטל ברמן זורק עלינו חראדרושים משתתפים באורגיות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>