1. לילה
  2. ברים

הזדמנות שנייה

הרסטובר בירושלים נרגע מהפלצנות, ועכשיו יש בו צוות חייכני, שירות אישי, תפריט מגוון ומוזיקה מעולה

לעיתים רחוקות מסכימה השלוחה התל אביבית שלי לעשות עליה לרגל, וכשמגיעה אחת כזו זה מאורע. גם הפעם נאלצתי לשנס מותניי ולמצוא שוקת שלא תבייש אותנו בפני שוכני הכרך אך גם תשמר אווירת אבן ירושלמית. מסתבר שלא קל למצוא מקום בירושלים בו הסיכוי לפגוש את חבריו לצופים של אחי הקטן יחסית קטן, מה גם שהיה לי ברור שפיצקית תרצה בשלב כלשהו לאכול משהו יותר מזין מצ'יפס ברוטב שמן, ושצריך להיות שם גם ערק, אלא מה. "טוב, בואי לרסטו" הצהרתי לבסוף, ושמנו פעמינו לשם.

אל הרסטובר התוודעתי בימיו הראשונים, אך יחסינו עלו די מהר על שרטון. באתי, ראיתי, קיבלתי כרטיס חבר וברחתי לבלי שוב - שכן הרושם שהותיר עלי אז היה של שיק שנדלירי בואכה המלכה ויקטוריה, אוכל פלצני וצוות מרצין עד מוכה עצירות. אך נדמה כי משהו טוב עבר על הרסטובר מאז, ואולי גם עלי, כי לאחרונה מצאנו את עצמנו שוב זו בזרועות זה. האווירה הקפדנית שעטפה את הרסטובר בתחילת דרכו הפכה מפויסת והצוות החייכן (הסובל מסגרגציה ביזארית של מלצריות נקביות בלבד וברמנים על טהרת כרומוזום ה-Y) לא מותיר לך ברירה אלא להתיישב ולחייך גם.

כך קיבל אותנו הצוות בצהלות רמות משל פרסנו יחד לוף על גבול הלבנון, או אולי משום שפיצקית משתייכת לזן הנכחד של הבלונדיניות הטבעיות. כשהלכתי להגיד שלום ליושבי השולחנות החטיאה פיצקית בהזמנה שלי, אך לפני שהספקתי לעטות פרצוף מכורכם חטף הברמן את הכוס מידי ולא נח עד שהמשקה היה בדיוק לשביעות רצוני.

כשביקשנו תפריט אוכל הוסבר לנו שעוד כמה דקות (22:30) מחליפים לתפריט לילה, ושבינתיים נוכל לקבל את שניהם. תפריט היום של הרסטובר רוקד ככל הנראה על כמה חתונות (פילה מוסר לצד סנדויץ' רוסטביף?) וכולל גם סלט בולינט, כי לא מחליפים סוס מנצח. "זה אותם הבעלים!" הודיע לנו הברמן בחיוך מאוזן אחת עד לאוזן של הברמן השני כשראה שאנחנו דנות בסוגיה, ופיצקית מיהרה להבהיר שהיא הכירה את הבעלים עוד כשהברמן היה אורז שקיות בסופר. תפריט הלילה גם הוא פונה לכל חיך, החל משניצלונים על סלט עשבים (36 ₪) ועד לקלאמרי פריך (כנ"ל), כאשר את רוב רובו של שטח התפריט (שמשום מה משתרע על גיליון מטר וחצי) תופס ההמבורגר 220 גר' (29 ₪) עם כ-7 תוספות (3-6 ₪ לתוספת) שמחלטר ככל הנראה כספינת הדגל.

הלכנו על קליל עם סלט מחנה יהודה (38 ₪), מלווה בכמות נאה של פטה עיזים וטחינה אסלית, בדיוק כמו שצריך. בתחום האלכוהול אין חדשות מרעישות – הבר מכיל את מה שצריך, לא יותר וממש לא פחות. זאת ועוד, נדמה כי הרסטובר נהנה מקהל לקוחות נאמן, וקהל הלקוחות מצידו נהנה מהנחה מפנקת בהצגת כרטיס חבר.

נקודת האור: הצוות הכי מקסים בעיר.נקודת החושך: סגור מכניסת עד צאת השבת.מוסיקה: תמיד משובחת, לעיתים די ג'יי. אוויר הרים: מרפסת ישיבה.חור בכיס: 26-78 ₪ למנה, מחירי אלכוהול סטנדרטיים.בחמש מילים: מסתבר שכדאי לתת עוד הזדמנות.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>