1. לילה
  2. ברים

תיקון חצות

אלי'ס, בר שכונתי בחיפה, הוא מקום מצוין לכוסית בסוף הלילה: מוזיקת רוק נוסטלגית, מבחר בירות ופוזה של קז'ואל שמרגיעה אותך לקראת יום חדש

כמה דקות לאחר תום ההצגה (אבטלה. סרטן. משפחה מתפרקת), החלטנו, היפה ואני, לעשות לעצמנו הפי אנד. בחרנו באלי'ס, בר שכונתי שממוקם ברחוב יפו בעיר התחתית של חיפה, המקום המושלם לכוסית בסוף הלילה. קצת אחרי חצות, אנחנו חונים בדיוק מול הכניסה (כמה פעמים זה קרה לכם בתל אביב? רק בחלומות, הא?), ואלי, הבעלים, מכוון אותנו פנימה בחצי סיבוב.

הפאב פתוח כבר שנתיים במבנה עתיק ששימש כחמאם טורקי בזמן השלטון העותומני. הבר בנוי סביב עמוד התמיכה של המבנה, מכיל כחמישים מקומות ישיבה, ויש גם קומת גלריה עם שולחן ביליארד מקצועי. היפה בוחרת לנו מיקום אסטרטגי באחת הפינות, שמשקיפה על הבמה הקטנה והמיותמת. בימי שני ב-22:30 היא נפתחת ועל ריבוע הקרשים הקטן עולים, בזה אחר זה, נגנים, זמרים, זייפנים לצד וירטואוזים ועושים מוזיקה מכל הלב, כשעל הבר מחלקים אלכוהול במבצעים (1/2 בירה מהחבית וצ'ייסר ב-28 ₪). אבל עכשיו הכלים נחים. גיטרת הבס נוחרת בטונים נמוכים והתופים עושים קולות של כרית.

אחרי שהתלבטנו במשך חצי שעה באיזו מ-12 הבירות שבתפריט לבחור (גולדסטאר ב-14 ש"ח או הוגרדן הפרי האסור ב-28 ₪), ברמנית מאוד בלונדינית ולא פחות אדיבה הגישה לנו וויסקי משובח, גלן מורנג'י (56 ש"ח) ושיבס ריגל (48 ש"ח) עם כוסית קרח ייצוגית לכל אחד. ברקע מוסטנג סלי העבירה הילוך, וזוגתי שתחיה ציינה שתמיד משמיעים באלי'ס רוק נוסטלגי. "אף פעם אין פה מוזיקה עכשווית", אמרה בלי שמץ טרוניה ולגמה, "רק רוק מגניב של אנשים שמתגעגעים לשנות השמונים והתשעים". ובאמת, פס הקול מתיישב במדויק על פוזת הקז'ואל של המקום, שלא יקבל אותך מעונב ומזוקט, אלא יותר בכיוון ג'ינס וטי שירט עם חורים של סיגריות. מבט מסביב מבהיר שזה גם לא המקום לחפש בו זיונים, למרות שרוב הנוכחים הגיעו לגיל שאפשר להתחיל  להתאמן על פיק אפ. זה התאים לנו, אז נשארנו, הזמנו עוד כוסית וזלגנו לשבוע חדש באווירה ביתית.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>