1. לילה
  2. ברים

סלט ערבי

פאב האנדרגראונד באילת הוא פחות אנגלי ממה שמתיימר להיות, אבל יש אחלה בירה (טובורג), תיירים בריטים (ארבעה) ואחלה מוזיקה (מהבר השכן)

בעיר הדרומית ביותר בארץ, הרחוקה קילומטרים מכל אזור מיושב אחר, לא יצפה האדם הסביר להתעמקות המקומיים בגיאוגרפיה. אי לכך, היה זה סביר לגמרי שבין פאב אירי שמנגן מוזיקה דרום אמריקאית לבין מסעדה איטלקית שמגישה המבורגרים יימצא בר אנגלי שמשדר את ערוץ האופנה הצרפתי לצד היאבקות ראווה אמריקאית. אל ארבעת התיירים הבריטיים היחידים שהגיעו לאילת בסוף נובמבר (בברושור הייתה תמונה של שמש) הצטרף עכבר הים האדום לבילוי בפאב האנדרגראונד.

מכיוון שלא שודרו משחקי כדורגל באותה שעה, התרכזנו כולנו באכילת בייגלה ושתיית בירה. לשם ביצוע המשימה עמדו בפנינו מספר אפשרויות: הראשונה היא "הבקבוק". הנרי, בריטי ורדורד ועגול, מיהר להסביר לי שאסור לשתות מבקבוקים כי הם עלולים לשמש ככלי נשק בקטטה שתבוא אחר-כך. ההסבר המשכנע הוביל אותנו ל"כוס", שבאה בשני גדלים משתלמים – שליש ב-13 ₪ וחצי ב-17 ₪. המע"מ, אגב, כבר ירד. לגבי הכוס לא היה לאף אחד מהבריטים החביבים מה לומר, מה שהיה קצת משעמם והשאיר אותנו עם שתי האפשרויות הנותרות: קנקן ליטר וחצי בירה (טום: "זה הקנקן שלי, תקנה לעצמך אחד אם אתה רוצה") ב-40 ₪ ומתקן ארוך ומגוחך של שני ליטר בירה עם ברז אישי בסכום נפלא של 54 שקלים חדשים. התפריט כלל עוד משקאות רבים ומגוונים אבל אף אחד לא לוקח אותם ברצינות. הדבר היחיד שיצא לשולחנות זה בירה ובייגלה ואצלנו זה לא היה שונה.

מספר מילים על אפקט מחזוריות החבית: בדומה לשווארמה, ככל שהבירה במקום מסוים יותר פופולארית, כך רמת תחלופת החביות עולה. כשהתחלופה עולה, הבירה שומרת על רמת טעם גבוהה ובכך הופכת ליותר פופולארית, מה ששומר על תחלופה גבוהה וכך הלאה. בהתאמה מושלמת לאותו אפקט מדובר, הטובורג באנדרגראונד זוכה לפופולאריות רבה וכולם, אבל כולם, שותים אותה.

חוץ מהבירה, האווירה במקום תלויה באופן מוחלט בכמות התיירים השיכורים. צעקה קטנה של איזה אוהד דביל וכבר תשמעו אחת אומרת לחברתה שיש פה מה זה אווירה אותנטית של פאב אנגלי. מעבר לכך, כל מה שמעסיק אותך זה איך להשתיק את הרגאיי-טונים שבוקעים מהרמקולים של הפאב האירי הסמוך, בלי להכריז על המשך הסכסוך בין משטר המלוכה האנגלית ל-IRA. אחרי שעתיים במקום אתה מגלה 12 דרכים חדשות לגרום לעצמך להקיא, הנבחרות שבניהן הן שיחה קצרה עם בטי השמנה בקצה הבר, או הצעה תמימה של המלצרית להביא לך עוד שני ליטר טובורג מובחרת. גם עוד שלוק בודד היה עושה את העבודה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>