1. לילה
  2. ברים

סתם עוד בר

הסקאצ' בחיפה מציע פינות ישיבה אינטימיות, תערוכות אמנות ואחלה סנדוויצ'ים. מצד אחד, האווירה קלילה והקהל מגוון. מצד שני, אין שום דבר מיוחד

זו הייתה הדקה ה-93 של משחק הכדורגל בין מכבי חיפה מול ליבורנו באיטליה כשבוקולי הגביה מימין, קולאוטי התרומם מעל ההגנה האיטלקית, פגש את הכדור בנגיחה אימתית ושלח אותו ישר לפינת השער האיטלקי. אחד אחד. השופט שורק לסיום. הכרטיס לשלב הבא בגביע אופ"א נמצא בכיס הקטן של הירוקים. ובפאב הסקא'צ בחיפה אף אחד לא זז. בעוד שבברים אחרים בעיר מנצלים את משחקי החוץ של הקבוצה המקומית לחגיגה של צפייה המונית, לשתיינים של מרכז הכרמל זה לא מזיז את מקל העירבוב בקוקטייל.

אלוהים יודע שיש מקומות כאלה, שמידי כמה חודשים או אחת למספר שנים מחליפים בעלים, עוברים מתיחת פנים ומנסים להפוך מרחב מוכר למשהו חדש ואטרקטיבי. זה בדיוק המקרה של פאב הסקאצ' בדרך הים בחיפה, שלאורך שני העשורים האחרונים החליף ידיים ושמות בקצב שבו נפתחות חקירות משטרה נגד בכירי הממשלה וכעת מנסה למצב את עצמו כאלטרנטיבה קצת אחרת לבלייני הכרמל והסביבה. בגלגולו הנוכחי חולק המקום באמצעות מחיצות שיוצרות פינות ישיבה אינטימיות לצד הבר. חלון גדול מאפשר לצפות בנוף עצים ירוקים מתנועעים ברוח הכמעט חורפית.

מתפריט אלכוהול די סטנדרטי הזמנו כוסית ג'יימסון (30 ש"ח) וכוסית בושמילס (32 ש"ח). על מנת להתגבר על הרעב, ביקשנו את כריך חגיגת הגבינות (37 ש"ח) שהיה בהחלט מושקע, הורכב ממינון נכון של שלוש גבינות משובחות והיה טעים ולא כבד כמצופה. פס הקול ברקע נתקע איפשהו באמצע שנות התשעים מה שיכול לפעמים קצת לנג'ס, בעיקר כשזה מגיע לכל מיני רמיקסים שטוב היה לו נעלמו בתהום הנשייה של מוזיקת הפופ המיותרת, אבל ככל שהערב התקדם והשתייה זרמה זה פחות ופחות הפריע. המרקם אנושי לא היה אחיד וכלל חיילים בחופשה דרך סטודנטים וסתם כאלה שבאו להעביר כמה שעות אלכוהוליות אפופות עשן. לפני מספר שבועות נפתחה במקום תערוכה של אמנים חיפאים. את גרעין הקבוצה מהווים אמן הרחוב יותם קופפרברג ושחר סיוון – מורה לאומנות וגם השף של הפאב. השניים מתכוונים להציג במקום עוד סדרה ארוכה של תערוכות, כך שאם שתיית אלכוהול לא מספקת אתכם תוכלו לשלב גם סיבוב בין הציורים והצילומים. שתי הברמניות התזזתיות של הסקאצ' דאגו לכל מחסור, מחליפות מאפרות, מנקות, מדליקות סיגריות וגורמת לנו לשקול מחדש את אופציית הקינוח. אנחנו מחליטים לפרגן לעצמנו ולמכבי חיפה ומקבלים צלחת ענקית עם פלחי תפוחים ואגסים שזוגגו בהרבה חמאה (מישהו אמר כולסטרול?) וסוכר שהועשרו בקינמון (30 ש"ח). סיום מתוק לערב באווירה קלילה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>