1. לילה
  2. ברים

רב תכליתי

האדיסון ברעננה נראה מבחוץ כמו מסעדה ומבפנים כמו בר מעוצב להפליא, כך שהוא יכול להתאים לכל מצב. על קוקטייל הבית אפשר לדלג

כשידיד שלי, שהתלווה אלי לאדיסון, שאל אותי אם יהיו "שוות", לא ממש ידעתי מה לומר לו, כי זו היתה הפעם הראשונה שלי באדיסון. הגענו לקראת חצות והופתענו לגלות שהבר עמוס ועלינו להמתין עד שיתפנו מושבים. בדרך כלל במסעדות שהוסבו גם לברים או להיפך, רוב האנשים מעדיפים לאכול ליד השולחן והבר עומד שומם, אך לא כאן מסתבר. התיישבנו במרפסת והחלטנו לנצל את זמן ההמתנה לנשנוש קל. הזמנתי ניוקי ברוטב רוזה ווודקה עם ארבע סוגי גבינות (49 ש"ח) וידידי ביקש כנפיים ברוטב חריף מתוק (38 ש"ח). בעודי בולסת, ידיד שלי, שלא מזמן נפרד מחברתו בשנתיים האחרונות, סרק את השטח וחיכה בציפייה לעבור לבר כדי לחפש לעצמו עניינים. האוכל הגיע מהר יחסית ולכן הספקנו אפילו להתאושש מעט לפני שעברנו לבר. גיליתי לשמחתי שהכיסאות בבר היו אפילו יותר נוחים מאלה שבחוץ. המושב היה מרופד עור עם משענת גדולה ומספיק מקום בשביל לשים את התיק לידי. התרווחנו ועיינו בתפריט האלכוהול. שאלתי מלצרית מהו קוקטייל אדיסון שמכיל מידורי וליקר אננס והיא, למרבה הפלא, המליצה לא לקחת אותו כי הוא "בכלל לא משהו" והמליצה על ה"פרי האסור" המורכב מווינשטפן, פירות יער וג'ין (38 ש"ח). ידידי שעה לעצתה וויתר על חצי ווינשטפן (25 ש"ח) רק בגלל שהוא היה חלק מהקוקטייל. אני לעומת זאת, הזמנתי מרגריטה קפואה בטעם מלון (38 ש"ח) ודיימנתי שאני משתזפת באקפולקו.

לא יכולתי שלא להתפעל מהעיצוב, אז התפעלתי. הבר עשיר במשקאות ומואר בצבעים מתחלפים, מספר מסכי פלזמה נתלו על הקירות וספות העור נראו מפתות. ובעודי מסתכלת סביב, ידיד שלי היה מרוכז יותר במה שקורה סמוך לבר והחל להחליף מבטים עם מישהי שישבה בצד השני של ה-ח'. משום מה המשקה שלי התעכב. שאלתי את הברמן על המרגריטה שלי, אך הוא היה לא מרוכז. מזל שהברמנית נחלצה לעזרתו.

אדיסון הוא בר מגוון. כשיושבים בחוץ מרגישים את הפן המסעדתי שלו, אך ברגע שנכנסים האפלוליות והעיצוב משרים אווירה שונה לגמרי, כך שבסופו של יום אדיסון מציע פיתרון יצירתי לאנשים שלא ממש החליטו מה הם רוצים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>