1. לילה
  2. ברים

תתבגרי כבר

הדונה מרטין בת"א הוא כל מה שלא צריך בפיק-אפ בר: מחרוזת ביזארית של להיטים, ילדות בנות שש-עשרה ואלכוהול יקר. מזל שיש את הברקפאסט קלאב

למי שתוהה לפשר השם נזכיר שדונה מרטין הייתה הבלונדינית המכוערת בסדרה בברלי הילס. בלונדיניות מכל הסוגים לא חסרות גם בדונה מרטין הבר שממוקם במתחם יד חרוצים בתל אביב, ברח' שבח 3, אם לדייק, צמוד לאגו בר. ניסיון מר עם מגוון מקומות במתחם הנ"ל מביא אותי לקריאה נרגשת מספר אחת: אל תתקרבו לאזור יד חרוצים בימי רביעי, אלא אם כן אתם הולכים לאכול בקופי בר. האזור כל כך מת שממש מדכא להיות שם. קריאה נרגשת מספר שתיים (אחרונה, אני מבטיחה) מופנית בשיא הרצינות לסלקטוריות/סלקטורים באשר הם: אל תכניסו ילדות בנות 16. לא משנה כמה טוב הן נראות ויעלו את ממוצע הכוסיות למקום, או עד כמה הגבר שמלווה אותן מבוגר ומפוקפק ואין לכם כח לריב איתו. זה מספיק עצוב שילדות שעדיין לא הוציאו תעודות זהות מסתובבות עם גברים בגיל של אבא שלהן, ברים לא צריכים לספק את התפאורה לגועל נפש הזה ואת האלכוהול לאיכסה שיבוא אחר כך.

אחרי שפרקתי את העול, אפשר להתקדם. אז ככה, הדונה מרטין הוא פיק-אפ מהסוג הישן והטוב. ישן פירושו אוכלוסיית גברים שהיו צעירים בזמן הפינוי (של ימית) ועכשיו הם מתאוששים מגירושים ומלאים בחשק לסטוץ להעביר איתו את הלילה. טוב משמעו שהמקום מתוכנן ביעילות מרבית להשגת המטרה האמורה - סטוצים לגיל המעבר - ולכן הדקורציה כוללת את כל האלמנטים ההכרחיים: בר מלבני גדול (מאוד, מאוד) המאפשר לסקור את כל הפרצופים מסביב; מרווח למעבר סביב לבר, שהוא לא רחב מדי ולא צר מדי, ולכן מאפשר את מידת ההתחככות ההולמת פיק-אפ כשהוא בתפוסה מלאה; ספות לאורך כל הקירות, במקרה שהחיכוך הניב משהו, או אם סתם התעייפתם; וגם, כמו באגו-בר, קירות שצבועים למרבה השמחה בנצנצים (מה יש לכם מזה?).

בכניסה למקום תשלמו 50 ש"ח שיזכו אתכם במשקה ראשון חינם, בתנאי שהוא לא עולה יותר ממחיר הכניסה. אבי ואני הזמנו רד לייבל (34 ₪) להתחלה, והמשכנו עם שני שלישים של טובורג במחיר המופקע של 24 ₪ לאחד. באדיבות האדון שישב לידינו המשכנו עם עוד קצת רד לייבל. אין כמו לשתות על חשבון מישהו אחר. תפריט האוכל, כמו תפריט האלכוהול, עשיר ויקר. אתם יכולים לאכול סלט ירקות ב-38 ש"ח, שרימפס ב- 54 ₪, או אם במקרה בדיוק זכיתם בלוטו ויש לכם 89 ₪, 300 גרם אנטריקוט עם צ'יפס וסלט יהיו שלכם. אנחנו ויתרנו על האוכל והתמקדנו באלכוהול. וטוב שכך, כי שכרות הייתה האמצעי היחיד לטשטש את חוש השמיעה כהגנה נגד המוזיקה שהשמיעו במקום. באמת שהדרישות שלי ממוזיקה במקומות כאלה מינימליות, אבל המחרוזת הביזארית של מיקסים גרועים שניגנו בתחילת הערב הצליחה לא לעמוד אפילו בסטנדרטים צנועים אלה.

וזהו בערך חברים. הדונה מרטין הוא פיק-אפ בר "קלאסי" ביד חרוצים ואתם מוזמנים לעשות עם המידע הזה מה שאתם רוצים. אנחנו, בכל מקרה, סיימנו את הערב בברקפאסט קלאב.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>