1. מוזיקה
  2. ביקורות הופעות

אייל גולן ואלי יצפאן: מופע יחיד עם אתנחתאות לא-קומיות במיוחד

הדרך בה השניים חולקים במה מרגישה משובשת, כאילו מישהו מעביר לך את הערוץ באמצע פרק הסיום של אבודים רק כדי לצפות בשידור חוזר של לילה בכיף. ביקורת הופעה

מה יכול להיות מסקרן מספיק בשביל להפריד עשרת אלפים איש מקערת הפיסטוקים וממסכי המונדיאל, ולגרום להם להגיע אל היכל נוקיה שביד אליהו? ובכן, התשובה טמונה כנראה בשילוב המסקרן בין אייל גולן ואלי יצפאן.עוד בקופות ניתן היה לשמוע ספקולציות שונות בנוגע למהלך ההופעה, האם יצפאן ינסה לשיר? האם גולן ינסה להצחיק? אך התוצאה הייתה הרבה פחות יצירתית. למען האמת, עדיין לא כל כך בטוח שיצפאן בעצמו ניסה להצחיק.

ההיכל התמלא במהרה באלפי מעריצים שרופים מכל המינים והגילאים - כולם נרגשים לקראת המופע. זה נפתח במערכון צולע למדי שהוקרן על מסכי הענק, ובו גולן נוסע במונית בדרך להיכל נוקיה בזמן שיצפאן צועק עליו בג'יבריש. קצת חבל שהדבר המצחיק ביותר בכל המערכון היה ניסיונו המביך של גולן לשחק. על כך ניסו לפצות במהרה עם כניסתו המרשימה של גולן לבמה, אשר כללה נגנים מקצועיים, פנסים צבעוניים וכמובן גם את קולו המדבק.

לא עברו חמש דקות והקהל כבר היה על הרגליים, שר ורוקד לנעימותיו של גולן שלא אכזב לרגע. האנרגיות בהיכל השתוללו, וברגע אחד הקהל כולו הפך למשפחה אחת גדולה. ועדיין כולם היו דרוכים לראות כיצד יצפאן ישתלב בכל העסק. בכל זאת, קולו לא נשמע כמעט מתחילת המופע. אם כן, רק כ-45 דקות לאחר תחילת המופע עלה הטאלנט לבמה, כשהוא מפרק בדרך את הקהל מן האופוריה המוזיקלית בה היה שרוי דקות קודם לכן, ומושיב אותו הרחק בנישה הרחוקה של הסטנד-אפ.

יצפאן הריץ על הקהל את רשימת הבדיחות הקבועה שלו, וניכר היה שזה היה כבר שבע מהם. סיפוריו על הסבא העיראקי שלו שזורק נעליים על כל דבר, הלצות היסטוריות ובעיקר נמוכות, הצליחו לגרור צחוק חרישי ביותר מאלפי האנשים שמילאו את האולם.

לאחר כעשרים דקות של סטנד-אפ משמים, חזר גולן להעיר ולהרקיד את כולם עם להיטים כמו "יפיופה" ו"מתגעגע", וגם הצליח לרגש עם השיר "איפה את". לכבודו אגב, הניפו חלק מהצופים נרות נשמה (או החלופה המודרנית-טלפונים סלולאריים מוארים הנישאים אל על).

 יצפאן נדחק לחלוטין לשולי המופע, התחושה הכללית לא הייתה של מופע משותף, אלא של מופע יחיד עם אתנחתאות לא-קומיות במיוחד שרק האטו את הקצב. הדרך בה השניים חלקו במה פשוט הרגישה משובשת, כאילו מישהו העביר לך את הערוץ באמצע פרק הסיום של אבודים רק כדי לצפות בשידור חוזר של לילה בכיף.

בסופו של דבר, שיתוף הפעולה במופע היה מבולבל במקרה הטוב, וחסר דמיון במקרה הגרוע. במקום לאתגר את השניים להביא מעצמם משהו חדש ואחר שעוד לא נראה לקהל, התעקש כל אמן להישאר בנישה המוכרת לו וחבל. אחרי הכל שילוב בין מוזיקה וקומדיה יכול להוביל לרגעי בידור בלתי נשכחים.

אז תעשו לעצמכם טובה, הימנעו מגימיקים מיותרים ובפעם הבאה פשוט לכו למופע של אייל גולן.

» אייל גולן ואלי יצפאן - לכל הפרטים ומועדי המופע

עכבר EXTRA

לעוד כרטיסים במתנה >>