1. סרטים
  2. חדשות קולנוע

החדש של וודי אלן: נוסטלגיה וג'סטין טימברלייק

הבמאי היהודי-אמריקני הקשיש ממשיך את מסורת הסרט-כל-שנה שלו, כרגיל עם סוללת כוכבים שנראית כמו שדרת הכוכבים המפורסמת. בסרט החדש הוא ממשיך את קו הנוסטלגיה ששוטף את העולם

גלגל הפלא
כרגיל בשנים האחרונות, אלן מביט אחורה ולא קדימה. ג'סטין טימברלייק וקייט ווינסלט, "גלגל הפלא" צילום: Amazon Studios

יש דברים קבועים בחיים - השמש שמביאה עימה את הבוקר, הקיץ שבא אחרי האביב, הציפור שתעשה את צרכיה על המכונית בדיוק ביום שעברה ניקוי וסרט חדש של וודי אלן ייצא בכל שנה. ומה שונה 2017 מהשאר? גם השנה יוכל הקהל ליהנות מהתוצרת של הבמאי היהודי-אמריקני בן ה-81, שמקפיד לעשות סרט בכל שנה כבר 40 שנה. לפעמים הסרטים שלו נראים כמו גיבוב מרושל של תסריט חצי אפוי ("סקופ"), ולפעמים מבליחה הצלחה שסוחפת את המבקרים והצופים כאחד ("נקודת מפגש", "יסמין הכחולה"). אז איזה וודי אלן נזכה לראות השנה? ניאלץ להמתין עד ל-1 בדצמבר, אז נקבעה הבכורה לסרטו החדש של אלן "גלגל הפלא" (Wonder Wheel).

» כמה "וונדרוומן" הרוויחה עד עכשיו?
» מה צפוי השנה בקולנוע הישראלי?
» "חיבור פשוט": קפטן אמריקה יודע לשחק
» "הפנים האחרונות": זוועה בכל קנה מידה
» למה טום קורז הוא הכוכבי הגדול של דורו?

וודי אלן
סרט כל שנה כבר 40 שנה. וודי אלן צילום: רויטרס

העלילה מתרכזת בקוני איילנד של שנות ה-50', עת הוצב במקום גלגל ענק חדשני ומופלא, ויכלול מבט מתרפק על אמריקה הישנה והטובה שכבר לא גרה כאן יותר. כמו ברבים מסרטיו האחרונים ("קפה סוסייטי", "חצות בפריס") אלן מתמקד בעבר ובפיאורו, ולא באמירה על כאן ועכשיו. כידוע, אלן מקפיד לשמור על תסריטיו בסוד כמוס ושולח אותה עם שליח לבתי השחקנים שלו ימים ספורים לפני הצילומים, אז הרבה מידע על התסריט אין. מה שכן ניתן לדעת כבר עכשיו הוא מי הם אותם שחקנים נרגשים, שזכו לעבוד עם הגאון הקולנועי. לצד ג'סטין טימברלייק תככב קייט ווינסלט, שהייתה אמורה לשחק גם ב"נקודת מפגש" אך השתתפותה התבטלה בעקבות משבר אישי. בנוסף ישחקו גם ג'ים בלושי וג'ונו טמפל, ילדת הפלא הבריטית.

עוד דבר מעניין הקשור בהפקת הסרט, הוא חברת ההפקה עצמה - אמזון. ענקית האינטרנט שקפצה לפני כשנתיים אל תחום התוכן, כבר הספיקה לרשום לעצמה הישגים נעים בדמות "מנצ'סטר ליד הים" שהביא לה שני אוסקרים, ו"הסוכן" האירני שזכה באוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. על רקע המחאות בפסטיבל קאן נגד ענקיות האינטרנט וסטרימינג שגולשות לקולנוע ודעיכתן של חברות ההפקה המסורתיות, ניתן לומר שבניגוד לעלילות סרטיו, בכל הנוגע לתעשיית הקולנוע עצמה, וודי אלן נשאר הכי מעודכן שיש. לא סתם מתחזקים קריירה של 52 סרטים וארבעה אוסקרים. 

עכבר EXTRA

לעוד כרטיסים במתנה >>

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>