1. סרטים
  2. חדשות קולנוע

מאחורי הקלעים: תפקיד חייו של מתיו מקונוהי

הסרט המדובר "מועדון הלקוחות של דאלאס" עורר תרעומת כי הציב גבר סטרייט והומופוב כנושא דגל המאבק באיידס. אבל כולם מסכימים על דבר אחד: ההופעה המעולה של מתיו מקונוהי. קבלו הצצה אל מאחורי הקלעים

בסוף השבוע הקרוב ייצא למסכים אחד הסרטים המדוברים של השנה, שגרף שש מועמדויות לאוסקר המתקרב וכבר עכשיו זיכה את שני שחקניו - מתיו מקונוהי וג'ארד לטו - גם בפרסי גלובוס הזהב וגם בפרסי גילדת השחקנים. מדובר ב"מועדון הלקוחות של דאלאס", שעלילתו סובבת סביב רון וודרוף (מתיו מקונוהי), הומופוב מטקסס שמעביר את ימיו ברדיפה אחר שמלות, סמים, הימורים וכסף מהיר. השנה היא 1985 כשלגמרי במקרה ולתדהמתו המוחלטת, וודרוף מגלה שהוא חולה באיידס. אחרי מבט חטוף בתוצאות ספירת הדם שלו, הרופא מנבא לו תוחלת חיים של כ-30 ימים. בית החולים לא מציע לו שום טיפול, אבל וודורף לא מתכוון לוותר. הוא נוסע למקסיקו וקונה קוקטייל תרופות נסיוני שמאריך את חייו, ובעקבות מפגש עם טרנסג'נדר מכור לסמים (ג'ארד לטו), גם מוצא דרך מפוקפקת ופופולרית במפתיע להפוך את הסיטואציה לרווחית.   

» מועדון הלקוחות של דאלאס - כל הפרטים» אוסקר 2014 - הסיקור המלא

לצד שלל הפרסים והמועמדויות, בארצות הברית "מועדון הלקוחות של דאלאס" התקבל בביקורות מעורבות. בעוד תצוגות המשחק תוארו כמצויינות ונראה כי הסרט סוחף ומספק את מנת הדרמה הנדרשת, נשמעה ביקורת על כך שהעלילה חוטאת לסיפורם של אותם אנשים שבאמת סבלו מאיידס ומהסטיגמה הקשה שנלוותה למחלה בשנות ה-80. הבחירה להציב סטרייט שהוא המופוב כנציג המאבק של הדור הראשון של החולים הציתה דיון סביב הסרט, וזכתה ללא מעט תרעומת.

אבל על דבר אחד אין וויכוח - המבקרים הסכימו פה אחד שמתיו מקונוהי עושה בסרט תפקיד מעולה, מהסוג שהופך שחקנים מן המניין לזוכי אוסקר. בראיון שנערך עימו מאחורי הקלעים מקנוהי מספר על הקילוגרמים - 23, אם לדייק - שנאלץ להשיל למען התפקיד, על התחקיר שעשה בשביל להיכנס למוקסינים של רון וודורף, על שיתוף הפעולה עם שאר השחקנים (גם ג'ניפר גארנר מספקת הופעה חיננית במיוחד), ועל העבודה המורכבת על הסרט.

"מועדון הלקוחות של דאלאס" - מאחורי הקלעים:       

אוסקר 2014 - כל העדכונים, הכתבות, הפרשנויות והשמלות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>