1. סרטים
  2. כתבות

לאיזה סרט כדאי לקחת את הילדים?

אנימציה, פנטזיה או חיות מחמד: לא מעט סרטי ילדים מוקרנים כעת בבתי הקולנוע. למה כדאי לקחת את הילדים וממה עדיף להזהר? המדריך המלא

בחירת סרט לילדים היא לא מלאכה פשוטה. המינונים ההולכים ועולים של סצנות אלימות ומין, בנוסף לסרטים עם עלילות שגם מבוגרים יתקשו לעקוב אחריהן, עלולים לספק חוויה מתסכלת גם להורה הסבלן ביותר. לא פחות חשוב: סרטים הוליוודיים רבים מתבססים על מסרים קפיטליסטיים או שובינסטיים בעייתים שספק אם כל הורה רוצה להנחיל לילדיו. איך בכל זאת אפשר להחליט? הכנו עבורכם מדריך קצר שיוכל לעזור להתאים את הסרטים המוקרנים כעת בבתי הקולנוע בארץ לילדים בגילאים שונים, וכולל כמובן גם אזהרות מסרטים גרועים במיוחד. צפייה מהנה.

1. סרטי אנימציה

בולט:

העלילה בקצרה: בולט הוא כלב מסוג רועה גרמני, שכל חייו חי על הסט של תוכנית הטלוויזיה בה הוא מככב והוא משוכנע שיש לו כוחות על. יום אחד, כשהוא יוצא בטעות מהאולפנים, הוא פוגש חתולה ואוגר ומגלה את המציאות האמיתית בחוץ.

מוסר השכל: אם תאמין בעצמך ובחברים שלך - הכל אפשרי.

שפות: מוקרן בדיבוב לאנגלית (ג'ון טרבולטה וכוכבת הילדים מיילי סיירוס) ובדיבוב לעברית

גילאים: קטעי האקשן והפיצוצים בתחילת הסרט עלולים להרתיע ילדים קטנים במיוחד, אבל ילדים מגיל 6 ומעלה יוכלו להתמודד עם העלילה והדמויות

 בשלוש מילים: מומלץ - גם להורים

 

» בולט: למועדי הקרנה וטריילר» בולט: לביקורת המלאה

מדגסקר 2: הבריחה מאפריקה:

העלילה בקצרה: הסרט מתחיל בנקודה בה הסתיים הסרט הקודם ("מדגסקר"), כאשר אלכס וחבריו, מרטי הזברה (כריס רוק), מלמן הג'ירף (דיוויד שווימר) וגלוריה ההיפופוטמית (ג'אדה פינקט סמית'), החליטו להצטרף אל המלך ג'וליאן (סשה ברון כהן) וחבורת הפינגווינים לטיסה בחזרה לניו יורק. המטוס מתרסק כמובן, והם נוחתים בשמורת הטבע שבאפריקה, שם פוגשים החברים בעלי חיים מאותו המין, ולומדים על השוני ביניהם לבין החיות באפריקה.

מוסר השכל: "אם תהיה עצמך - תנצח"

גילאים: חלק מהבדיחות המתחכמות עלולות לעבור מעל לראשיהם של ילדים (או של כל מי שלא בקיא בתרבות הפופולארית האמריקאית), אבל הסרט עצמו חביב ומהנה, וילדים שנהנו מהסרט הראשון יהנו גם ממנו

שפות: הסרט מוצג בשתי גרסאות - דיבוב לאנגלית (בן סטילר וכריס רוק) ולעברית

בשלוש מילים: הסרט המקורי עדיף

» מדגסקר 2: למועדי הקרנה וטריילר

2. סרטי פנטזיה

סיפורים לפני השינה

העלילה בקצרה: לבובי ופטריק אסור לאכול ג'אנק פוד כי זה לא בריא ואין להם טלוויזיה או משחקי וידאו כי הם 'מדרדרים את האינטליגנציה'. למזלם של הילדים, תאגיד גדול השתלט על שטח בית הספר שאמם מנהלת (קורטני קוקס, "חברים"), והיא יוצאת לחפש עבודה בעיר אחרת ומשאירה אותם עם הדוד סקיטר ברונסון (אדם סנדלר, "אל תתעסקו עם הזוהאן") שמחליט לספר להם סיפורי הערש אותם הוא ממקם בימי ביניים, המערב הפרוע והחלל החיצון, רק שאז הוא מגלה שכל מה שהילדים מוסיפים לסיפור, מתקיים במציאות ביום שלאחר מכן.

מוסר השכל: ילדות זה כיף, ודימיון הוא דבר נהדר שכדאי לפתח כדי לא לאבד כשמתבגרים

גילאים: מדובר בסרט באנגלית עם כתוביות בעברית, כך שזאטוטים ממש לא יוכלו לראות אותו. ילדים מגיל 8 יבינו וגם יהנו

שפות: אנגלית, כתוביות בעברית

בשלוש מילים: חביב ומלא דימיון

 

» סיפורים לפני השינה: מועדי הקרנה וטריילר» סיפורים לפני השינה: לביקורת המלאה

לב של דיו:

העלילה בקצרה: עיבוד קולנועי בריטי ברובו לספר הילדים הגרמני של קורנליה פונקה, שהוא ספר ראשון מתוך טרילוגיה. כמו ב"סיפורים לפני השינה" ,גם כאן סיפורים שמקריאים לילדים קמים לחיים. לילה אחד הגיבור, מו, מקים את הרשעים מאחד הסיפורים, שחוטפים אותו לעולם פנטזיה בתקופת הביניים.

מוסר השכל: אם תאמין - תצליח

גילאים: הסרט דובר אנגלית, אבל באופן כללי - מדובר בבלגן תסריטאי אחד גדול שאף גיל לא יהנה ממנו. ילדים קטנים במיוחד עלולים להשתעמם ולהתעצבן. למי שבכל זאת רוצה לראות סיפורים קמים לתחייה עדיף לראות את "הסיפור שאינו נגמר" או את "סיפורים שלפני השינה"

שפות: אנגלית עם כתוביות לעברית

בשלוש מילים: בהחלט עדיף לוותר

 

» לב של דיו: מועדי הקרנה וטריילר

3. סרטי כלבים:

הציוואווה מבברלי הילס

העלילה בקצרה: כלבת צ'יוואווה מפונקת מבוורלי הילס הולכת לאיבוד ומוצאת את עצמה אבודה ברחובות מקסיקו, ללא הבוטיקים היוקרתיים ומועדוני הספא אליהם היא רגילה. לראשונה בחייה, היא צריכה לסמוך על כמה חברים חדשים ובלתי צפויים שיעזרו לה לחזור הביתה.

מוסר השכל: כסף, אופנה וחיצוניות הם לא הכל בחיים (הם כמעט הכל)

גילאים: ברור שהיוצרים ייעדו את סרטם בעיקר לבנות מתבגרות שעסוקות בטיפוח ומתחילות לגלות את עולם השופינג, אבל הסרט כל כך שטחי, והמסרים שלו כל כך מקוממים, שעדיף להמנע ממנו בכל גיל

שפות: אנגלית עם כתוביות לעברית, ויש גם גרסה מדובבת לעברית.

בשלוש מילים: שטחי, מרגיז ומיותר

 

» הציוואווה מבברלי הילס: מועדי הקרנה וטריילר» הציוואווה מבברלי הילס: לביקורת המלאה

בית מלון לכלבים

העלילה בקצרה: אנדי ואחיה הצעיר ברוס חיים בבית האוסר על כניסת חיות מחמד. הם עושים כל שביכולתם על מנת להסתיר את כלבם פריידיי, וכשהם נתקלים במקרה בבית מלון נטוש הם מחליטים להפוך אותו לגן עדן קסום עבור כלבים.

מוסר השכל: כדאי לעזור לחלשים (בעיקר אם הם פרוותיים וחמודים)

גילאים: מתאים לכל הגילאים, בתנאי שהם יודעים להסתדר עם כתוביות בעברית (אין לסרט גרסה מדובבת).

שפות: אנגלית עם כתוביות לעברית

בשלוש מילים: עדיף על הצ'יוואווה

 

» בית מלון לכלבים: מועדי הקרנה ופרטים נוספים» בית מלון לכלבים: לביקורת המלאה

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>