1. סרטים
  2. כתבות

האחים כהן: יוצרים עם אומץ אמיתי

עוד שלושה שבועות יצא בארצות הברית "אומץ אמיתי", סרטם החדש והמדובר של ג'ואל ואיתן כהן, שנחשב גם לאחד המועמדים הבטוחים לאוסקר 2011. אורון שמיר מנסה לפצח מהו סוד הקסם "הכהני"

פרויקט מיוחד: אומץ אמיתיאומץ אמיתי - כל הפרטים ומועדי ההקרנהאורון שמיר חושב שאומץ אמיתי הוא אנטי מערבון משובחהאחים כהן - יוצרים עם אומץ אמיתי אמיצות, אמיתיות, נעדרות: הנשים בסרטי כהן הלכו לאיבודאיפה הכסף לבובסקי? הציטוטים הגדולים של האחים כהןהאחים כהן מכרו את נפשם להוליווד

איתן וג'ואל כהן מסרבים לנוח. מאז שהשתחרר להם הפקק היצירתי של אמצע שנות האלפיים, עובדים האחים נון סטופ. זה התחיל עם "ארץ קשוחה", יצירת המופת שזכתה באוסקר בשנת 2007, והמשיך עבודה נמרצת על "לקרוא ולשרוף", קומדיה חביבה שזכתה לכיסוחים לא מוצדקים ב-2008. שנה אחר-כך הפתיעו האחים עם הקומדיה-הטרגית שזכתה בישראל לשם "יהודי טוב", וכנראה תיזכר כאחד הסרטים היותר יהודיים ויותר אישיים של הכהנים. מבין סרטי 2009 הוא ללא ספק מן המוצלחים, גם לפי האקדמיה האמריקאית לקולנוע, אשר העניקה לאחים מועמדות בגזרת הסרט והתסריט הטובים ביותר.    בסוף דצמבר ייצא בארצות הברית סרטם הרביעי של הכהנים בארבע שנים. באופן אירוני למדי, מדובר ברימייק. גם הסרט האחרון של הכהנים לפני "ארץ קשוחה", היה גרסה חדשה לסרט ישן - לקומדיה הבריטית הותיקה "לחסל את הליידי" (2004). הפרוייקט אף נחשב לסרט החלש ביותר בפילמוגרפיה העשירה שלהם, ולאחריו הגיעו שלוש שנות יובש. בין לבין הם אמנם ביימו שני סרטים קצרים: אחד לפרוייקט "פריז, אני אוהב אותך" והשני לכבוד 60 שנה לפסטיבל קאן, אבל מסרטים באורך מלא לקחו השניים הפסקה. לכן, להמר שוב על רימייק בשלב זה, נדמה הרסני למדי. אך מי אם לא הם יצפצף על החוקיות הזו? מי אם לא איתן וג'ואל ימצא את הכאוס בכל דבר בעל משמעות?   "ארץ קשוחה" - יצירת המופת שהביאה לאחים כהן את האוסקר:

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>