1. ילדים
  2. טיולים

איחולי שנה טובה בשמורה: טיולים לראש השנה

הפרחת עפיפונים בבית גוברין, הצלת צבי ים וסיורי עששיות עם רדת החושך - כך תקבלו את ראש השנה בחיק הטבע עם המון טיולים חגיגיים

אפשר להרגע, זה רשמי - הקיץ מאחורינו. תיכף הסתיו יגיע אלינו והאוויר יוצף בניחוח אפרורי של גשם, ולמרות שזה נחמד - כדאי לנצל את השמש החמה כבר עכשיו לפני שתהפוך לגעגוע רחוק. בראש השנה הקרוב החום ידעך טיפה ויפתח חלון של זמן יקר שבו נעים לטייל בטבע, החל מהמדבר החולי ועד לחורש של הצפון. אם עוד לא השתכנעתם, אז עמודי הפריחה הלבנה של החצבים, העיטים שדורסים את השמיים, המערות הקרירות והים הכחול באכזיב, בטוח יעודדו אתכם לארוז את עצמכם ואת הקטנים לטיולים מלאי ריגושים.» ראש השנה 2016 - כל האירועים והמתכונים» איזו עוגה הכי כדאי לקנות לחג?» מדריך המתכונים לארוחת ראש השנה» מה עושים עם הילדים בראש השנה?» המדריך המלא להופעות ראש השנהצפון"סגור-פתוח-סגור" בעין אפק שמורת עין אפק מזמינה את הציבור הרחב לשילוב של אמנות וטבע, עם תערוכת "סגור-פתוח-סגור" - פסלים ומיצגים בתלת ממד שעוסקים בשינויי הנוף בארץ ישראל ובתהליכי הפיתוח המואצים מסביב לשמורה. כל שנה מארחת השמורה את התערוכה של האוצרת חיה ויסהוז במבנה העתיק של טחנת הקמח הצלבנית, והפעם ישתתפו בה 18 אמני פיסול. העבודות מבליטות את המאבק בין הצורך בפיתוח והרצון לשמור על הטבע הפראי. אחרי הביקור בתערוכה תוכלו ליהנות בטיול קל בין בריכות המים והמעיינות במקום.מתי: אירוע הפתיחה יתקיים ביום שישי, ה-30 בספטמבר, 11:00. התערוכה תוצג עד ה-31 בדצמבר, בשעות פעילות האתר.איפה: שמורת הטבע עין אפק.ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.אמנות וטבע. עין אפק (צילום: דורון ניסים)סיורי עששיות במבצר נמרוד אתם מוזמנים לנדוד צפונה ולהשתתף בסיור חוויתי ובלתי שגרתי בנבכי המבצר העתיק, לאור כוכבים ועששיות. הטיול ייערך בלילה, בזמן שהמבצר יתמלא בקסם ומסתורין, וייקח את המצטרפים למעברים חבויים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים שיאפפו אותם באווירת ימי הביניים. איפה: גן לאומי מבצר נמרודמתי: שבת עד יום שני, ה-1 עד ה-3 באוקטובר.כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנוייםהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*ערב במבצר. מבצר נמרוד (צילום: כתום צלמים)

קלאסה של סיור בבית שערים

המרכז הארצי להצלת צבי הים מזמין את הציבור הרחב להחשף לסיפורם של צבי הים בישראל ולמאמצים לסייע להם. במרכז יוכלו המבקרים להכיר את המטפלים של רשות הטבע והגנים ואת מאמציהם בעזרה לצבים הפצועים והחולים, לשמוע סיפורים על צבי הים וללמוד כיצד גם הם יכולים לעזור. הסיור מיועד לגילאי 5 ומעלה, ויש להגיע אליו בנעליים סגורות. איפה: המרכז הארצי להצלת צבי הים.מתי: ה-4 באוקטובר, ה-15 באוקטובר, ה-18 וה-19 באוקטובר, ה-22 באוקטובר, ה-5 בנובמבר וה-19 בנובמבר.כמה: 30 שקלים, 25 שקלים למנוי.יש להרשם מראש לרשימת המתנה במוקד מידע בטלפון 3639*לחופש נולד. צב חוזר לים (צילום: יניב לוי) דרוםמעיפים בבית גוברין בגן הלאומי בבית גוברין מזמינים את הציבור הרחב לקבל את השנה החדשה עם הפרחת עפיפונים צבעוניים מתל מראשה, שנמצא בראש הגן הלאומי במקום. אפשר לקנות עפיפונים במקום, אבל כמובן שאתם יותר ממוזמנים להכין עפיפון בבית ולהביא אותו אתכם, ולהרוויח קצת זמן משפחה על הדרך. במקום גם יתקיימו תצפיות מודרכות על הנוף שנשקף מהתל.מתי: יום שלישי, ה-4 באוקטובר, 10:30-15:00.איפה: גן לאומי בית גוברין.ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.עופו על זה. הפרחת עפיפונים בבית גוברין (צילום: שרון טל)

עכבר EXTRA

לעוד כרטיסים במתנה >>

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>