1. ילדים
  2. טיולים

טיולים לשבת: נהנים מהחורף בסחנה

נהנים ממרבדי הכלניות בפארק השרון, מצילים את צבי הים, פוגשים יחמורים בחורשת טל ומטיילים בנחל הבשור - סופ"ש גדוש ממתין לכם

גן השלושה
גן השלושה צילום: משה גלעד

יש לבדוק את תחזית מזג האוויר, ייתכן וחלק מהטיולים יידחו או ישתנו

צלחנו עוד שבוע עמוס בעבודה, השארנו את ערימת הניירות והמיילים מאחור והגענו סוף סוף אל הסופ"ש הנכסף. מזג האוויר צפוי להיות נעים (עד כמה שידוע לנו), ככה שאין לכם ממש תירוץ להישאר בבית. אז תכינו מגפיים, מעילים (אפשר גם נשנושים, העירו את הילדים וצאו לטייל באחד מהמסלולים שהארץ היפה שלנו מציעה לכם - אתם עוד בבית?

» מה עושים עם הילדים בסופ"ש?
» מבשלים עם ילדים - כל הכתבות
»
מדור ילדים עכבר העיר

רחבי הארץ

חורף שמירת הטבע 

הארץ התברכה בטבע עשיר ובשטחים פתוחים, ערכיים וחשובים. החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם להשתתף בעשרות טיולים וסיורים בכל רחבי הארץ ללא תשלום. במסגרת האירועים, יערכו גם טיולים וסיורי טבע עירוני בסביבה הקרובה לבית. במהלך הפעילויות תוכלו ליהנות מהטבע במלוא הדרו, ללמוד עליו ולהבין את חשיבותו ואת הצורך לשמור עליו. 
מתי: שבת ה-18 בפברואר.
איפה: רחבי הארץ.
כל האירועים, הטיולים והסיורים הם ללא תשלום והציבור מוזמן. לפרטים - 
טלטבע: 03-6388688.

צפון

סיורים בעיר המשנה 

אם אתם בעניין של קפיצה קטנה אל העבר, סיורים בגן הלאומי ציפורי הוא בדיוק מה שאתם צריכים. במהלך היום תוכלו להסתובב ברחובות העתיקים של הקרדו והדקומנוס ולחזות בעושר של פסיפסים שמספרים על חיי התושבים במקום בעבר. על מסך ענק במקום יוקרן סרט על פועלו של רבי יהודה הנשיא, חותם המשנה.
מתי: שבתות בפברואר, בשעות 11:00 ו-13:00.
איפה: גן לאומי ציפורי.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

פריחה בין האלונים 

אם אתם בקטע של פרחים ואוהבים לצפות בנוף עוצר נשימה, אתם מוזמנים להגיע עם כל המשפחה לסיורי פריחה בשמורת הטבע אלוני אבא. הטיול כולל מסלול מעגלי קצר, שלוקח אותנו למפגש עם מרבדי פריחה מדהימים, בשלל צבעים עם אגדות וסיפורים.  
מתי: שבת ה-18 בפברואר, בשעות 10:00-15:00.
איפה: שמורת טבע אלוני אבא.
ללא תשלום.

יחמור, אלון וכלנית נפגשים 

גן לאומי חורשת טל מזמין אתכם להצטרף לסיור מודרך שבו נחזה בפריחת הכלניות. החורשה משנה את פניה בחודשי החורף, החרמון הלבן מתנוסס מעל, הכלניות פורחות בשלל צבעים והיחמורים מחליפים קרניים לקראת העונה הבאה. בסיור נשמע אודות עצי האלון העתיקים שגילם מגיע ל-200 שנה ויותר, ונברר מדוע ישנם יחמורים בחורשת טל.
מתי: שבתות בפברואר, בשעות 11:00, 13:00. (משך הסיור כשעה עד שעה וחצי).
איפה: גן לאומי חורשת טל.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
הערות: בשבתות בהן צפוי גשם, יש להתקשר למשרדי חורשת טל לוודא כי הסיור מתקיים, בטלפון 04-6942440.

חורשת טל
צילום: אלכס ליבק

נפלאות בית שאן העתיקה 

אתם מוזמנים להצפין עם כל המשפחה ולהגיע להכיר את חיי התושבים הרומיים. נבקר בתיאטרון המפואר, נהלך ברחוב הראשי של העיר, הקארדו, נסייר בבית המרחץ ונתוודע אל טיכה - אלת המזל של העיר. הסיורים יתקיימו בהדרכת מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: בימי שישי ושבתות, בשעות 10:30 ו-11:30.
איפה: גן לאומי בית שאן.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מצוק הארבל בחמשת החושים  

אחד הנופים היפים בישראל, כזה שגורם לנו לחשוב שאנחנו בחו"ל, הוא זה הנשקף ממצוק הארבל בצפון. ממרומי המצוק נוכל להשקיף על הגולן והחרמון (השמועות מדווחות על שלג, תסתכלו טוב), ועל הדרך לשמוע על הקרב בין הורדוס למתנגדיו היהודים. הסיורים בהדרכת מדריכים מתנדבים, אז תהיו נחמדים.
מתי: שבתות בפברואר, בשעות 10:00-13:00.
איפה: גן לאומי ושמורת טבע ארבל.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מצוק הארבל
צילום: גיל אליהו

מעיינות מרפא בחמת טבריה העתיקה 

אם אתם אוהבים ללמוד, לסייר ולהתפנק על הדרך, יש לכם אפשרות לעשות זאת במעיינות המרפא העתיקים שאליהם ירד רבי שמעון בר יוחאי להירפא. נבקר בחמאם התורכי ובבית הכנסת הקדום בעל רצפת הפסיפס מהיפות בארץ. הסיורים בהדרכת מדריכים מתנדבים והם מיועדים למשפחות. המטיילים מוזמנים לשכשך רגליים במי המעיינות החמים.
מתי: ימי שישי ושבתות בפברואר, בשעות 11:00, 12:00, 13:00.
איפה: גן לאומי חמת טבריה.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מיסטיקה במגידו 

תל מגידו יחשוף עבורכם תקופות רבות של התיישבות. במסגרת הסיור תוכלו לראות את שער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, את המקדשים הרבים, מפעל המים המפואר ועוד, ואפילו תכירו את רזי הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד. חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית - יש לברר באתר לפני ההגעה.
מתי: שבתות במהלך פברואר, בשעות 10:00, 12:00.
איפה: גן לאומי תל מגידו.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

טיול במגפיים לסחנה 

גן השלושה מזמין אתכם לנעול מגפיים ולבוא ליהנות מטיול חורף בערוץ הנחל.
בסיור תוכלו לבקר בטחנת הקמח, לאפות פיתות בטאבון, לפגוש את פקחי רשות הטבע והגנים וליהנות משפע פעילויות באתר חומה ומגדל ובמוזיאון הארכיאולוגי. לקינוח נצפה בהופעה מהנה לכל המשפחה.
מתי: שבת ה-18 בפברואר, בשעות 10:00-15:00.
איפה: גן לאומי גן השלושה (הסחנה).
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

גן לאומי גן השלושה
צילום: משה גלעד

חורף בשביל עמק המעיינות 

שביל עמק המעיינות נחשב לאחד ממסלולי הטרקים היפים בארץ. עונות החורף והאביב הן היפות והמתאימות ביותר לטייל בו. בכל סוף שבוע בחודש פברואר מציעים מיטב מדריכי העמק טרקים חד-יומיים על שביל עמק המעיינות. בטרק תוכלו להכיר את אתרי התיירות ואת אנשי העמק, ותזכו בחוויה מיוחדת במינה.
מתי: ימי שישי ושבתות בחודש פברואר. 
היכן: עמק המעיינות.
לפירוט המסלולים, שעות והרשמה יש להכנס לאתר המועצה האזורית עמק המעיינות.

עמק המעיינות
צילום: משה גלעד

יחמורים בגובה העיניים 

לראות בעלי חיים בנשיונל ג'אוגרפיק זה טוב ויפה ואפילו די נחמד, אבל בשביל להכיר חיות עד הסוף צריך לעשות את זה מקרוב, כמו למשל סיור בשמורה ששרדה אחרי השריפה הגדולה. נשמע על קורות השמורה בשריפה, על פינוי בעלי החיים ועל פרויקט השבתם לטבע. כמו כן, נפגוש את בעלי החיים שחזרו לחי-בר לאחר השרפה - נשרים, יחמורים, איילי כרמל, עיזי בר וכבשי בר.
מתי: שבתות במהלך החודש (מלבד ה-25 בפברואר), בשעות 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: שמורת טבע חי-בר כרמל.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

שמורת טבע חי בר כרמל
צילום: רשות הטבע והגנים

מרכז 

סיורי חוף בפלמחים 

לאחר הסופ"ש האחרון שהשאיר את רובנו בבית בגלל הגשמים, חוף פלמחים מזמין אתכם ליהנות מתצפית על המצוק - מי אמר שאי אפשר ללכת לים בחורף? בנוסף, בחוף הים יתקיימו הדרכות בנושא שמירת טבע, מורשת ונוף שמתאימות לכל המשפחה.
מתי: שבתות בפברואר בשעות 11:00, 13:00. נקודת המפגש - מרכז השירות למטייל.
איפה: גן לאומי חוף פלמחים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

גן לאומי חוף פלמחים
צילום: מוטי מילרוד

פריחות והדרכות בין מערות בית גוברין 

כשחושבים על בית גוברין, עולה התמונה של המערות המפורסמות שמוכרות לכולנו. צד נוסף של המערות הוא הפריחה שמשגשגת ביניהן. לאורך מסלול הטיול תפגשו את מדריכי רשות הטבע והגנים בעמדות הדרכה והסברה וכן תהנו ממעגל מתופפים אפריקאי מלהיב כאתנחתא במערת הבוסתן הקסומה. במתחם מערות הפעמון יתקיים מופע תיאטרון למסיימים. בנוסף מוצעים סדנאות יצירה, דוכני מכירה ומטעמים בתשלום. 
מתי: שבת ה-18 בפברואר, בשעות 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: גן לאומי בית גוברין.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מערות בית גוברין
צילום: משה גלעד

טבע על גדות הירקון 

אתם מוזמנים להצטרף לסיור על גדות נחל הירקון בתחום הגן הלאומי. הסיור נעים ופשוט בנוף הפסטורלי של הנחל, שלא תמיד היה כזה. בסיור תשמעו על המאמצים הנעשים לשיקום הנחל ולהשבת נופיו הטבעיים, וגם על האדם שניצל את משאבי הנחל לצרכיו שנים רבות. היום אפשר לראות מקרוב את הנימפאה התכולה ואת הנופר הצהוב ששבו לקשט את פני הנחל ומלמדים שמימיו נקיים כעת. המסלול קל ומעגלי, כשעה וחצי הליכה.
מתי: שבת ה-18 בפברואר, בשעות 11:00, 13:00.
איפה: גן לאומי מקורות הירקון. 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

גן לאומי מקורות הירקון
צילום: משה גלעד

מצילים את צבי הים 

אתם מוזמנים להכיר את המרכז הארצי להצלת צבי ים, שבו אנשי רשות הטבע והגנים מטפלים בצבים פצועים וחולים. מרכז ההצלה ממוקם סמוך למכמורת שבעמק חפר. תוכלו לצפות בצבים, לשמוע את סיפורם ואת הבעיות שעמן הם מתמודדים ובעיקר ללמוד כיצד אנחנו, ילדים ומבוגרים, יכולים לעזור להם בקלות. מיועד לילדים מגיל 5. יש להגיע עם נעליים סגורות.  
מתי: שבת ה-18 בפברואר.
איפה: המרכז הארצי להצלת צבי ים.
מחיר: 30 שקלים, למנוי 25 שקלים.
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639* הפעילות מותנית במספר משתתפים מינימלי.

המרכז להצלת צבי הים
צילום: משה גלעד

סיורים בפארק השרון 

הפארק כרגע בשיא פריחתו ויש בו מרבדי כלניות, איריסים, מגוון עצים, בתי גידול ייחודיים ובעלי חיים רבים. קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם לסיורים מודרכים ללא תשלום, שיתקיימו בסופי השבוע בחודש פברואר. בפארק מגוון בתי גידול ייחודיים לאזור - יער פארק, מצוק כורכר, דיונות חול ובריכת חורף רחבת ידיים המחזיקה מים חלק ניכר מהשנה. בנוסף, הפארק מהווה בית גידול למגוון בעלי חיים - שועלים, מכרסמים, ציפורים, זוחלים, אשר את עקבותיהם ניתן לראות בשטח. הסיורים פתוחים לקהל הרחב ומתאימים לכל גיל (לא מתאים לעגלות תינוקות) ודרגת הקושי שלהם קלה. 
מתי: שבתות בפברואר, בשעה 11:00. (משך הסיור כשעתיים).
איפה: גן לאומי פארק השרון.
אין צורך ברישום מוקדם. לפרטים: 04-6249001.

גן לאומי פארק השרון
צילום: משה גלעד

סיורים בעינות צוקים 

שמורת עינות צוקים שוקקת פעילות בתקופה הזאת של השנה. בסיור לכל המשפחה במקום נוכל לשמוע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם, וליהנות מסיורים אל הבריכות החדשות. האזור המוצל לפיקניק ובריכות השכשוך יבטיחו שתחזרו משם עם מספיק חוויות לכל השבוע.
מתי: ימי שישי ושבת במהלך ינואר ב-10:00, 12:00 ו-14:00. בימי שישי וראשון יתקיימו סיורים באנגלית ב-11:00 וב-13:00 ובימי שישי, סיורים בערבית ב-11:00 וב-13:00.
איפה: שמורת טבע עינות צוקים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עינות צוקים
צילום: משה גלעד

"ארוחת טעימות" בקיסריה העתיקה 

סיור של 45 דקות בעיר המפוארת קיסריה שיכלול טעימה היסטורית וארכיאולוגית. בתפריט: העיר הצלבנית, סיפורי המלך הורדוס והים של קיסריה. את הסיורים מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים, והם יוצאים משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
מתי: שבתות בפברואר, 11:00, 12:00 ו-13:00.
איפה: גן לאומי קיסריה.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר - חינם למנויים.

גן לאומי קיסריה
צילום: רשות הטבע והגנים

סיורים ועששיות בקיסריה 

חוויה בסיור ערב לאור עששיות בעתיקות קיסריה, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה וביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.
מתי: ימי שישי בפברואר.
איפה: גן לאומי קיסריה.
מחירים: 50 שקלים למבוגר, 40 שקלים לילד. מנויים יזכו להנחה של חמישה שקלים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון *3639

דרום

קרקס  "על המים"

מעניין אתכם מה קורה במים? סקרנים לשמוע ולראות בעצמכם? לכבוד יום בתי גידול לחים, נפגש עם מדריכי רשות הטבע והגנים סביב המעיין לפעילות חקר מרתקת. בעזרת ערכת חקר משפחתית תגלו את החיים המסתוריים של בעלי החיים במים. כמו כן בימי פסטיבל "דרום אדום" יגיע לפארק קרקס כפרי עם מופע מלהיב ובו להטוטנות, אקרובטיקה אווירית עוצרת נשימה, ליצנות מודרנית בשיתוף הקהל, ולסיום מופע אש מרהיב עין. בשולי הקרקס יהיו גם סדנאות למיומנויות קרקס לכל המשפחה - ג'אגלינג, קביים, הליכה על חבל, ועוד. במקום יהיו דוכני מזון ומשקאות ובית קפה בטבע (בתשלום).
מתי: שבתות בפברואר, בשעות 11:00-15:00.
איפה: גן לאומי פארק הבשור (אשכול).
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

טבע בין העיר לים בתל אשקלון 

סיור חורף בחולות גן לאומי אשקלון, המהווים פנינת טבע עשירה בחי וצומח ייחודיים ומגוון גדול של בתי גידול המאפשרים את קיומם - נכיר את כולם במהלך הסיור. מומלץ להביא משקפות ומגדירי פרחים וציפורים.
מתי: שבתות בפברואר בשעות 11:00 ו-13:30, היציאה לסיור היא מהמרכז השירות למטייל.
איפה: גן לאומי אשקלון.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

אל הגשר התלוי 

פעילויות שמתאימות לכל המשפחה תוכלו למצוא בסופ"ש הקרוב בדרום - טעימה קטנה מנופי נחל הבשור, אחד הנחלים הגדולים בארצנו וחצייתו על גשר תלוי באורך 80 מטרים מעל בריכת מים טבעית וציורית. סיורים בהדרכת רשות הטבע והגנים במהלך ימי פסטיבל "דרום אדום". 
מתי: שבתות בפברואר, בשעות 10:00-15:00 (כל שעה עגולה, ניפגש ליד תחנת המידע הסמוכה לגשר התלוי בדרך הבשור).
איפה: דרך הבשור (ליד הגשר התלוי).
ללא תשלום.

עכבר EXTRA

לעוד כרטיסים במתנה >>