1. ילדים
  2. הצגות ילדים

פסטיבל ירון - סוכות 2017

תיאטרון אורנה פורת, עכבר העיר ועכבר השדה
עכבר העיר ועכבר השדה. פסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: יוסי צבקר

פרטים

ז'אנר: ילדים, הצגות

תיאטרון אורנה פורת לילדים יקיים בסוכות 2017 את פסטיבל ירון ה-15 על שם הצנחן ירון ירושלמי במוזיאון תל אביב לאמנות. הפסטיבל יתקיים בתאריכים 11-9 באוקטובר. במהלך הפסטיבל יועלו הצגות מבית היוצר של התיאטרון, יוקמו מתחמי יצירה, ביניהם יפעל גם מתחם פשוש לפעוטות, ייערכו פעילויות להורים וילדים, אמני רחוב ועוד.

» סוכות 2017 - לכל האירועים והכתבות
» מצפון עד דרום: טיולים ברחבי הארץ בסוכות
» המדריך המלא לפסטיבלים בסוכות
» איפה אוכלים בחול המועד סוכות?
» עד 30 שקלים: איך להעביר את סוכות בזול?

לוח הצגות

» "תיאטרון פצפון" - מופע תיאטרלי ייחודי לפעוטות. שתי ילדות נפגשות לראשונה - הן מנסות להבין אחת את השנייה, להכיר ולהתקרב. המשחק המשותף שלהן פורש בפני הצופים עולם עשיר בדמיון, מוזיקה, תנועה, וקולות.
מתי: 9 באוקטובר, 10:00, 11:00. לגילאי 2.5-1.

» "זהבה ושלושת הדובים" - זהבה רוצה להישאר קטנה, אבל לא ממש מצליחה. לזהבה נולד לא מזמן אח קטן. בוקר אחד, זהבה הסקרנית מגיעה במקרה לביתה של משפחת דובים בלב היער, ונכנסת פנימה. הדובים אינם בביתם וזהבה אוכלת את הדייסה של הדוב הקטן, אחר כך, היא גם נרדמת במיטתו. כשהדובים חוזרים ומגלים את זהבה הישנה מתחילות הרפתקאותיה של זהבה כשהיא מגלה שהדב הקטן חזר לחפש אותה ולהשיב לה את בובתה ששכחה בביתם. במהלך המסע זהבה מבינה שהגיע השלב שבו היא הופכת  להיות ילדה גדולה.
מתי: 9 באוקטובר, 10:00, 11:30. לגילאי 6-3.

תמונה מתוך ההצגה "זהבה ושלושת הדובים"
ילדה גדולה. זהבה ושלושת הדובים בפסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: כפיר בולוטין

» "עכבר העיר ועכבר השדה" - בכורה - בובי וצ'ופצ'יק הם שני עכברים שגדלים כחברים הכי טובים, עד שדרכיהם נפרדות - בובי עובר לגור בעיר הגדולה, וצ'ופצ'יק משתקע בטבע, בשדה הפתוח. לאחר שנים בובי, עכבר העיר, מגיע להתארח אצל חברו. צ'ופצ'יק נרגש מהמפגש, אך חברו העירוני סובל מהביקור, מהאוכל, מהאווירה, ואפילו לישון אינו מצליח. הוא עומד בתוקף על כך שחברו הכפרי יגיע לביקור בעיר כדי להראות לו היכן באמת נמצאים "החיים הטובים". צ'ופצ'יק נענה מיד, אך הביקור שמתחיל בהתלהבות מנפלאות העיר, מסתיים בסכנת חיים ואכזבה גדולה.
מתי: 9 באוקטובר, 10:30, 12:00, 16:30, 18:00. גילאי 7-4

» "מלך סיאם" - אנה, מורה מאנגליה, מוזמנת על ידי מלך סיאם להגיע וללמד את ילדיו, בעקבות רצונו להפוך את סיאם לארץ מתקדמת יותר. בעוד אנה והמלך מתקשים להסתדר האחד עם השנייה ונקלעים למשבר, בנה נכבש בקסמי סיאם, נסיכתה ומנהגיה.
מתי: 9 באוקטובר, 12:00. גילאי 12-6.

» "בלונים" - הצגה אורחת - חוויה תיאטרלית הפונה לפעוטות וילדים באופן רגיש המותאם ליכולות שלהם. מדובר בהצגה ויזואלית ללא מילים המשלבת אנימציה, בובות, צלליות, מוסיקה, וידאו-ארט, תנועה והרבה בלונים.
מתי: 9  באוקטובר, 16:00, 17:00. גילאי 2.5-1.

» "פרצוף חמוץ" - ההצגה מספרת על מלכה מאוד לא מרוצה, שכל הזמן רק מתלוננת, כועסת ורוגזת על כל דבר. היא בטוחה שבממלכה האחרת, זאת שמעבר לנהר - החיים אחרים לגמרי, מספקים ומשביעי רצון. יום אחד, להפתעתה הגמורה, ניתנת לה ההזדמנות להגשים את חלומה ולהיות המלכה של הממלכה שמעבר לנהר, אבל אז מגלה המלכה שלא כל הנוצץ זהב, שהדשא של השכן לא בהכרח ירוק יותר.
מתי: 9 באוקטובר, 16:00 ו-17:30. גילאי 9-4.

תמונה מתוך הצגת הילדים פרצוף חמוץ - תאטרון אורנה פורת
מלכה לא מרוצה. פרצוף חמוץ בפסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: יוסי צבקר

» "שרלוק הולמס" -ההצגה מספרת על שרלוק הולמס, הבלש הבריטי המפורסם בתקופה שבה היה נער, מנקודת מבטו של חברו הטוב - גו'ן ווטסון. ג'ון מגיע כתלמיד חדש לפנימייה יוקרתית בלונדון, ומגלה ששרלוק, שותפו לחדר, הוא עקשן ויהיר, אך גם מלא קסם. כשנעלם גביע הזהב שמסמל את גאוות בית הספר, הוא מתגלה דווקא בתיקו של שרלוק, שמורחק מהלימודים. שרלוק יוצא למשימת חקירה עצמאית יחד עם ווטסון ואליזבת', מי שבהתחלה מצטיירת כאויבת המושבעת שלו,  והשלישייה נסחפת לתוך סיפור בלשי.
מתי: 9 באוקטובר, 18:00. גילאי 12-7.

» "טרופותי" - ההצגה מבוססת על ספרה של ג'וליה דונלדסון ועוקבת אחר עכבר שטייל ביער שמח וטוב לב הפוגש בדרך בשועל רעב, ינשוף ונחש שמנסים להפוך אותו לארוחה. העכבר מתחמק מהם. איך הוא עושה זאת? ומה זה בכלל טרופותי?
מתי: 10 באוקטובר, 10:00, 12:00. גילאי 6-3.

מתוך ההצגה "טרופותי"
מה זה בכלל טרופותי? "טרופותי" בפסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: כפיר בולוטין

» "אלאדין ומנורת הקסמים- האגדה המוכרת מגוללת את הרפתקאותיו של הנער אלאדין. דרך כל התלאות והמהמורות מגלה אלאדין גם את אומץ ליבו וגם כי להיות עשיר זה לא בהכרח להיות מאושר. ההצגה מסופרת לקהל בשפת המחול, בגרסה המשלבת בתוכה קטעי ריקוד, תיאטרון, תנועה, מוזיקה אוריינטאלית ותלבושות.
מתי: 10 באוקטובר, 10:30. גילאי 9-5.

» "שבת הזהב" - יוסף, איש צנוע ונדיב, עובד קשה ותמיד עוזר לאחרים, בניגוד לשכנו שהוא עשיר וקמצן. יום אחד השכן חולם שכל כספו נלקח ממנו ועובר לשכנו - ליוסף. השכן המבוהל ממהר להחליף את כל כספו במטיל זהב אחד, אך המטיל נופל לו לתוך מיכל הקמח הגדול של המאפייה בשוק, מתגלגל לתוך הבצק ובסוף מוצא את עצמו בתוך אחת החלות. השכן החרד קונה את כל החלות שבדוכן, אך אינו יודע שהאופה אשר מוקיר את יוסף על מעשיו הטובים, שמר לו חלה אחת אחרונה לשבת.
מתי: 10 באוקטובר, 12:30. גילאי 8-4.

» "למה רק כבשים?" - טל לא מצליח להרדם בלילה ואמו ממליצה לו לספור כבשים. הוא מתחיל לספר אבל פתאום מגיעות חיות אחרות שרוצות להצטרף כי עם טל הכי כיף -  צבים ג'ירפות, תוכים, קופים ואפילו פיל. את מי טל יצרף לחבורה?
מתי: 10 באוקטובר, 16:00, 17:30. גילאי 6-3.

תמונה מתוך הצגת הילדים למה רק כבשים? תאטרון אורנה פורת
סופרים כבשים. למה רק כבשים? פסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: יוסי צבקר

» "אי המטמון": מופע שמעלה מחדש את העיבוד שעשה אפרים סידון לספר הילדים המפורסם של רוברט לואיס סטיבנסון. ג'ים הוא בנה של בעלת פונדק, ושם מבלה את זמנו עם חבריו - ג'ני וטוני. יום אחד ג'ים פוגש בפונדק ימאי מפחיד בעל רטיה ותיבה נעולה ושמורה. כשהאורח מת בצורה מפתיעה, מגלים ג'ים וחבריו מפה מסתורית שמעודדת אותם לצאת למסע גדול בעקבות אוצר. כמובן שהמפה מובילה לדרך רצופת מכשולים והרפתקאות שדוחפת את החבורה לגלות אומץ לב, יצירתיות וחברות.
מתי: 10 באוקטובר, 16:30, 18:00. גילאי 12-6.

» "חברים על הגשר" - ההצגה "חברים על הגשר" מספרת על שני חברים הכי טובים, שיום אחד מתפתח ביניהם ויכוח מאוד גדול בגלל דבר קטן. שני החברים רבים ריב נוראי שבעקבותיו הם לא רוצים לדבר או אפילו לראות זה את זה לעולם. בדיוק אז מגיע לכפר נגר חביב וחכם ובזכותו הם לומדים בדרך מפתיעה שחברות היא הדבר הכי חשוב.
מתי: 10 באוקטובר, 17:30. גילאי 8-4.

תמונה מתוך ההצגה "חברים על הגשר"
החברות היא הדבר הכי חשוב. חברים על הגשר פסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: כפיר בולוטין

» "מחסן השטוזים של דתיה" - הסופרת דתיה בן דור מזמינה את הילדים לבקר במחסן הפרטי שלה, שם נמצאים כל החומרים שהעניקו השראה ליצירותיה. הביקור במחסן מתרחש דרך עיניו של שליח המגיע למקום ופוגש את הדמויות, החפצים, הרגשות, המילים, המנגינות והרעיונות המוכרים מתוכניות הטלוויזיה והקלטת של דתיה.
מתי: 11 באוקטובר, 10:00, 11:30. גילאי 6-3.

» "מרק כפתורים" - לכפר קטן מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל, אבל להפתעתו אנשי העיירה מסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) - ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מכפתורים. על הכוח שבשיתוף פעולה, אחווה ותרומה לקהילה.
מתי: 11 באוקטובר, 10:00, 11:30. גילאי 7-4.

» "מולאן" - סיפורה של נערה סינית החיה בכפר קטן. יום אחד מגיע לכפר שליח הקיסר ומודיע שההונים האכזריים פלשו לסין והקיסר מצווה על כל משפחה לשלוח גבר אחד למלחמה נגדם. אביה מתגייס למלחמה למרות שהוא מבוגר וחולה, אך היא לא מוכנה לקבל זאת - מתחפשת לגבר ומתגייסת לצבא במקומו.
מתי: 11 באוקטובר, 10:30, 12:00. גילאי 12-6.

תמונה מתוך הצגת הילדים תאטרון אורנה פורת
נסיכה אמיתית. מולאן פסטיבל ירון סוכות 2017 צילום: כפיר בולוטין

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>