1. ילדים
  2. ספרי ילדים

בייבי בוק: 7 ספרים מומלצים לפעוטות

הם עוזרים להתפתחות השפה והתקשורת, כישורי קשב ואף לריכוז ולמידה. אז מי אמר שאין טעם להקריא לפעוטות ספרים? איגדנו את ספרי התינוקות שאתם חייבים לחשוף בפני הקטנטנים שלכם

תינוק קורא ספר
קוראים מלידה. ספרי פעוטות מומלצים צילום: Oksun70 | Dreamstime.com

בתי הבכורה הייתה תינוקת עצלנית. היא שנאה לשכב על הבטן ולהרים את הראש, וכל נסיון להשאיר אותה כך יותר מדקה גרר סשן צווחות שהרים את הגג. כאמא טריה וחרדתית, ניסיתי באלף ואחת דרכים לגרום לה להתעמל קצת, אבל כולן נכשלו. יום אחד העמדתי מולה את "מעשה בחמישה בלונים", התחלתי להקריא והפלא ופלא, הגברת הצעירה שכבה על הבטן והרימה את ראשה בעניין מתחילת הסיפור ועד סופו.

» ספרי ילדים
» הצגות ילדים
» מבשלים על ילדים
» מה עושים עם הילדים בסופ"ש

הורים רבים חושבים שאין טעם להקריא סיפורים לתינוקות, כי "הם ממילא לא מבינים", אבל האמת היא שאין טעות גדולה מזו. לספרים תפקיד חשוב בהתפתחות השפה והתקשורת, כישורי הקשב, הריכוז והלמידה, וכאמור - אפילו שרירי הכתפיים יוצאים נשכרים. אבל מה מקריאים לקטנטנים? עוד פעם "איה פלוטו" ו"תירס חם"? אז זהו, שלא רק. יש בחוץ מבחר מרשים של ספרים לקטנטנים, ממנו ליקטנו עבורכם כמה מוצלחים במיוחד.

קטני קטנים / מיריק שניר 

הטקסטים הקצרצרים והמתנגנים של מיריק שניר ירתקו בצליליהם את הקטנטנים, ויהוו כניסה ברגל ימין לעולם הספרות כבר בגיל חודשים ספורים. אפשר לדקלם או לשיר אותם, ואף להוסיף תנועות ידיים וגוף שיהפכו את ההאזנה לחוויה רב חושית. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

עטיפת הספר קטני קטנים
נכנסים לעולם הספרים. קטני קטנים צילום: יח"צ

בוא אלי פרפר נחמד / פניה ברגשטיין

אסופה של עשרה משיריה של פניה ברגשטיין- מלכת הפעוטות של ספרות הילדים העברית. השירים הקצרצרים, בני ארבע עד שמונה שורות, עוסקים בחן רב בנושאים יומיומיים מחייו של הפעוט, וכתובים בעברית מקסימה ובו בזמן - יומיומית מאוד. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

עטיפת הספר בוא אלי פרפר נחמד
קלאסיקה. בוא אלי פרפר נחמד צילום: יח"צ

דגדוגים / דתיה בן-דור 

שירי המשחק והשטות של דתיה בן-דור יעשירו את עולמם של הקטנטנים בהומור, דמיון וצליל, ומקצביהם המתנגנים מאליהם יגרמו להם הנאה רבה אפילו בטרם יבינו לגמרי את תוכנם. הוצאת מודן.

עטיפת הספר דגדוגים
הומור ודמיון - שילוב מנצח. דגדוגים צילום: יח"צ

העכביש העסוק / אריק קארל 

רובנו מכירים את שמו של הסופר והמאייר אריק ארל מספרו "הזחל הרעב", אולם "העכביש העסוק" הוא ספר מוצלח לא פחות, שמשלב גם כן למידה דרך מגע. הספר המשעשע מפגיש את הפעוט עם חיות המשק על שמותיהן וקולותיהן, וכן מאפשר לו להכיר באופן תחושתי ממש את תהליך טוויית קורי העכביש. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

עטיפת הספר העכביש העסוק
מכירים את החיות. העכביש העסוק צילום: יח"צ

איפה גברת זרת / שולה מודן ואלונה פרנקל 

ספר משחק המגיע בצירוף בובות אצבע צבעוניות ורכות, ומאפשר להורה ליצור מעין מיני הצגה עבור התינוק, המשלבת שמיעה, ראייה ומגע ומסייעת לו להתוודע לגופו בדרך של דמיון ומשחק. הוצאת מודן.

עטיפת הספר איפה גברת זרת
לומדים דרך האצבעות. איפה גברת זרת צילום: יח"צ

ברכבת יושבת ארנבת / טובה שינברג 

סיפור-משחק המתאים לשלבי הינקות המאוחרים, כאשר משחקי הדמיון הראשונים מתחילים להתפתח, ושורת כיסאות עם כמה בובות נדמית פתאום כהזמנה להרפתקה. האיורים המעוגלים בצבעים רכים שציירה אורה אייל משקפים היטב את המתח המתהווה בנפש הקטנה בין הרצון לגלות את העולם לצורך בתחושת ביטחון מתמדת. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

עטיפת הספר ברכבת יושבת ארנבת
מספרים ומשחקים. ברכבת יושבת ארנבת צילום: יח"צ

לילה חשוך אחד / אורה איל

זהו ספר אידיאלי לסיפור לפני השינה, בעיקר לבני שנה וחצי-שנתיים שקצת פוחדים מהחושך ואולי גם מתחילים לדמיין שמתסתתרים בו דברים מפחידים. הספר מתמודד עם הפחד בהומור רב אך מבלי לזלזל בו, ובכך מסייע בהפגתו. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

עטיפת הספר לילה חשוך אחד
סיפור לפני השינה. לילה חשוך אחד צילום: יח"צ

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>