1. ילדים
  2. ספרי ילדים

ספרי ילדים חדשים: לפחד מחושך, להכיר את נעמי שמר

שבוע מסקרן על מדפי הספרים: סיפור ילדותה של נעמי שמר, משלים לילדים ופחדים מחושך ממפלצות

סיפורי אדון עורב וגברת עורב זוג עורבים חי ביער גדול על עץ פיקוס. מדי לילה חברים, מבין חיות היער, מתכנסים ואדון עורב וגברת עורב מספרים סיפורי משלים לילדיהם ולאורחים. סיפורי אדון עורב וגברת עורב - איילה יפתח-ולבה. איורים: נורית צרפתי. הוצאת צפרא, 69 עמ', 64 שקלים.

החושך לא נושך סיפור חברות בין יובל לרועי, שהוא ילד עיוור. רועי מגיע לביתו של יובל, וכשנשרפת הנורה ומשתררת אפלה, מלמד אותו כי "החושך לא נושך". החושך לא נושך - דורית אורגד. איורים: מירי לשם-פלאי. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 23 עמ', 58 שקלים. אדגר ואלן: חיות נדירות הראשון בסדרת הספרים על שני התאומים החמודים והמטורפים, נטולי ההורים, אלן ואדגר. הפעם השניים אוספים לטירתם הענקית את חיות המחמד של כל העיירה, בכדי לעשות בהם ניסויים בשינוי צורה. אדגר ואלן: חיות נדירות - צ'רלס אוגדן. איורים: ריק קרטון. מאנגלית: איטה ישראלי.  הוצאת ידיעות ספרים, 136 עמ', 78 שקלים.

האיש בעל שני האפים המשך הרפתקאותיו של הילד טובי, בן ה-13. הפעם אויביו של טובי מנסים להשמיד את החשמל בכל העולם, לפתוח במלחמת עולם שלישית ולכבוש את כל מדינות תבל. הדרך אל הניצחון היא מסע בזמן, אל האימפריה הרומית העתיקה. האם יצליח להכניע את כוחות הרשע? האיש בעל שני האפים - אנדי קסלר. מאנגלית: דנה קסלר. הוצאת ידיעות ספרים, 440 עמ', 78 שקלים.

חנות של מפלצות התמודדות עם פחדים: "בין שם ואחר כך,/ בינות להרים,/ שוכנת לבטח/ חנות של סתרים./ חנות קטנטנה/ בין עצים ועצות,/ חנות מיוחדת - חנות של מפלצות". חנות של מפלצות - אורית אבניר בר-און. איורים: קוסטה ברנשטיין. הוצאת דרבי, עמ' לא ממוספרים, 56 שקלים.

כשהכבשים הלכו לישון "לא נרדמנו. מה עושים?/ מנסים לספור כבשים./ אבל מה עושים אם נרדמו כל הכבשים?" ילדה ודובון שלא מצליחים להירדם יוצאים למסע לילי. כשהכבשים הלכו לישון - לורה נומרוף. איורים: דיויד מקפיל. נוסח עברי: לאה נאור. הוצאת כנרת, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

הנערה מכנרת: סיפורה של נעמי שמר סיפור ילדותה ונערותה של המשוררת נעמי שמר, וסיפור שיריה: "לטיול יצאנו", "אנחנו שנינו מאותו הכפר" ועוד. הנערה מכנרת: סיפורה של נעמי שמר - משה גרנות. הוצאת דני ספרים, 94 עמ', 59 שקלים.

תגיות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>