1. ילדים
  2. כתבות

מרכז מהותי: שרי אריסון תהפוך את הילדים שלכם לטובים יותר

"אני ואתה נשנה את העולם", שר אריק איינשטיין. מרכז "מהותי" – הבייבי החדש של קבוצת אריסון – ילמד את הילדים שהכח לשינוי טמון בהם

תעצמו עיניים.טוב, אולי לעצום עיניים בזמן קריאה זה לא רעיון מוצלח, אבל בסוף הפיסקה בכל זאת תעצמו עיניים לדקה ונסו לנקות מהתודעה שלכם את כל מה שאתם חושבים על שרי אריסון ומרגישים כלפיה.

דקה של שקט, זה הכל.

זהו. פקחתם עיניים? עכשיו אפשר לראות את הבייבי החדש של קבוצת אריסון, מרכז "מהותי", כמו שהוא באמת: מקום שנותן לילדים (וגם למבוגרים שמניחים לעצמם לקבל) יכולת לראות את עצמם ואת סביבתם בצורה עמוקה יותר – ובמהלך הדרך לענג את כל החושים ולהיות חלק מקבוצה מלאת התלהבות.

עוד לפני תחילת הפעילות – המיועדת לילדים בני 4 עד 12 בליווי מבוגר – אי-אפשר שלא להתפעל מהעיצוב המודרני להפליא ושובה העין. הפעילות עצמה כוללת סיור מודרך, שמתחיל בבאר צבעים וירטואלית המאפשרת לזאטוטים להתחבר דרך הצבעים לרגשות שלהם ושל חבריהם, ולהבין שה-כל ניתן לשינוי.

בהמשך ממתינות תחנות נוספות, שכולן עושות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת: בין השאר זוכים המבקרים להכיר את מאור הגחלילית ואת חבריו ללהקה, ואיתם ללמוד על חלומות ואיך מגשימים אותם; להירגע בחדר ההתבוננות בעזרת נוף ומוזיקה מדיטטיביים; לצייר עם אצבע אחת על לוח ציור אינטראקטיבי ענק; לקבל מקלפים דמויי טארוט עם דמויות של דולפין, כריש ודג זהב מסרים מעוררי מחשבה ("להיות מחובר ליצירתיות שבי", למשל, או "להזמין את הכעס לשיחה").

לאורך כל המסע, שנמשך קצת יותר משעה, בולטים שני דברים: השקט המרוכז והקשוב שבו מתנהלים הילדים, גם אלה התזזיתיים, והיכולת המרשימה של המדריכות (אנחנו זכינו בענת וסמדי המתוקות) לדבר אל כל ילד וילד בדיוק בגובה העיניים ולהתחבר לרגשות שלו בכל רגע ורגע (והרי אצל ילדים יש רגעים ויש רגעים...).להתחבר לרגשות דרך הצבעים. מרכז "מהותי"החוויה מסתיימת בחדר הבובות (המקסימות!), עם סיפור שמלמד את הילדים מהי בחירה, ועם שיר הכולל שורות שממשיכות להזדמזם עוד זמן רב אחרי שיוצאים מ"מהותי": "להקשיב, להבין, לאהוב ובמקום הרע יבוא הטוב". ולסיום סיומת, איך לא – ריקוד משמח של כולם: הורים, ילדים ובובות.

יש רגעים, כדאי להודות, שבהם "מהותי" מרגיש כמו דקלום מאולץ של מנטרות קלישאתיות, אבל בסופו של דבר חשוב לנסות לראות את החוויה דרך עיניהם העדיין-תמימות של ילדינו – ועבורם, סביר להניח, זוהי הזדמנות נדירה להיחשף למנה גדושה של תכנים מורכבים וחשובים. להורים ביקור ב"מהותי" הוא מצע מעולה לצמיחת תקשורת עמוקה יותר עם הדור הבא: תקשורת שמכירה בערכם של רגשות, בחשיבותן של ייחודיות, סבלנות, סובלנות, אחריות, נתינה ואהבה, ובכך שכל אחד מסוגל לחולל שינוי.

ואם נרצה, לפחות חלק מהעולם הקסום והאידילי שמציג "מהותי" ימשיך ללוות את ילדינו גם בחוץ, יעשה להם טוב, ויעזור להם לעשות טוב גם לסביבתם – כלומר לכולנו.

"מהותי", פתוח בימי חול ב-15:30-18:30, בשבתות וחופשות בשעות 10:00-19:00. מחיר כניסה: ילד – 10 שקלים, מבוגרים – חינם. חובה לתאם מראש.כל התכנים במרכז מוצגים בעברית, אנגלית וערבית ומותאמים גם לכבדי שמיעה. אפשר לקבוע סיורים לקבוצות מאורגנות קטנות. במרכז ישמחו לקבל את פניהם של אורחים בעלי מוגבלויות שונות, ואפילו לסבסד ביקורים שכאלו.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>