1. ילדים
  2. כתבות

סופ"ש עם הילדים: כשעיתון מגיע למוזיאון

"המסעדה של מיקי" בחיפה, תערוכה מיוחדת של "אדם צעיר", "פרצוף חמוץ" במוזיאון תל אביב ו"אריה הספריה" בחולון - סופ"ש מעולה מחכה לכם ולילדים

אדם צעיר - טעים
מתוך התערוכה אדם צעיר צילום: כריכת העתון

כדי שתוכלו להעביר את הסופ"ש הקרוב בנעימים, אנחנו כאן לספק לכם הצעות לפעילויות עם הילדים (שלא תגידו שאנחנו לא דואגים לכם). נתחיל עם ביקור מצחיק במסעדה של מיקי ופעילות לתינוקות בקניון, נמשיך בתערוכה מיוחדת של עיתון ילדים מקסים ועם המופע המוזיקלי "ענן על מקל" ונסיים עם ההצגות "פרצוף חמוץ" ו"אריה הספרייה". 

» מדור ילדים - לכל הארועים והכתבות
» טיולים לשבת
» הצגות לילדים
» פעילויות לילדים

פעילויות לסופ"ש מהנה עם הילדים: 

חמישי: מה נשמיקי?

"המסעדה של מיקי" היא הצגה של כוכבת הילדים מיקי מוכתר, המבוססת על הסדרה בת אותו שם. עלילת המופע מספרת על מבקר מסעדות שמגיע למסעדה של מיקי ושל סבא נתי. ברוריה, בעלת המזנון ממול, מנסה לחבל בעזרת מזימות ולגרום לסגירת המסעדה של מיקי וסבא נתי. האם היא תצליח במשימה שלה? מה יעשו מיקי וסבא נתי? ומה יגיד מבקר המסעדות?
איפה: מרכז קריגר בחיפה.
מתי: יום חמישי, 19 באוקטובר ב-17:30.
» המסעדה של מיקי - לכל הפרטים והמופעים

מיקי - כוכבת הילדים
מטיילת ברחבי הארץ. המסעדה של מיקי צילום: אילן בשור

חמישי: בוקר של כיף עם הטף

קניון איילון ברמת גן מזמין הורים ופעוטות להגיע ל"איילונצ'יק" - פעילות בוקר חוויתית שמתקיימת בכל חמישי בבוקר. ב-10:30 תתקיים פעילות התפתחותית לקטנטנים לגילאי 0 עד 5 חודשים וב-11:15 תתקיים פעילות התפתחות בתנועה לגילאי 4 עד 9 חודשים. כל הפעילויות בהנחיית סהר נוה.
איפה: קניון איילון ברמת גן.
מתי: יום חמישי, 19 באוקטובר ב-10:30 ו-11:15.
כמה: הכניסה חופשית.
» איילונצ'יק - לכל הפרטים

תינוקות - עכבר בייבי
סוגרים את השבוע עם התינוקות. איילונצ'יק צילום: Anatoliy Samara | Dreamstime

שישי: 50 גליונות בתערוכה אחת

תערוכה ראשונה של עיתון הילדים "אדם צעיר", במלאת 50 גיליונות. בתערוכה יוצגו מיטב שערי העיתון, כולל חומרים נבחרים מבין הגליונות השונים. בין המאיירים שעבודותיהם יוצגו: עדי אלקין, אביאל בסיל, מריאנה רסקין, עובדיה בנישו, תמר הוכשטטר, גלעד סליקטר ועינת צרפתי. התערוכה נוצרה לאחר שהעורכת הגרפית של העיתון, מעצבת ספרי הילדים מיכל מגן, החליטה לארח בכל חודש מאייר/ת אחר/ת כך שכל גיליון יקבל את הקו המיוחד שלו. 
איפה: מוזיאון יפו העתיקה.
מתי: יום שישי, בין 10:00-14:00.
כמה: מבוגר - 30 שקלים, ילד - 25 שקלים.
» אדם צעיר - התערוכה - לכל הפרטים

אדם צעיר - תערוכה
מיטב שערי העיתון. אדם צעיר - התערוכה צילום: איור: אלירן הרוש

שישי: שירים לעמלי

"ענן על מקל" הוא אלבום ומופע מוזיקלי לילדים מאת רינת הופר בהשתתפות: ירדן בר כוכבא, עידן אלתרמן, טל בלכרוביץ' ודידי שחר. שיריה של סופרת הילדים מתארים תמונות חיים קטנות של ילדה ושמה עמלי, ילדה חולמנית שחווה את המציאות בדרכה המשעשעת ומלאת הדמיון.
איפה: היכל התרבות נס ציונה.
מתי: יום שישי, 20 באוקטובר ב-16:00.
» ענן על מקל - לכל הפרטים

ענן על מקל
שירים לילדים וסיפורים נוגעים ללב. ענן על מקל צילום: צחי צלניקר

שבת: איך לשמח את המלכה?

ההצגה "פרצוף חמוץ" מספרת על מלכה מאוד לא מרוצה, שכל הזמן רק מתלוננת, כועסת ורוגזת על כל דבר. היא בטוחה שבממלכה האחרת, זאת שמעבר לנהר - החיים אחרים לגמרי, מספקים ומשביעי רצון. יום אחד, להפתעתה הגמורה, ניתנת לה ההזדמנות להגשים את חלומה ולהיות המלכה של הממלכה שמעבר לנהר, אבל אז מגלה המלכה שלא כל הנוצץ זהב, שהדשא של השכן לא בהכרח ירוק יותר ושעדיף לחיות באושר ולהעריך את מה שיש לנו, מאשר לבזבז את הזמן ולהסתכל תמיד על חצי הכוס הריקה.
איפה: מוזיאון תל אביב לאמנות.
מתי: שבת, 21 באוקטובר ב-10:00 ו-ב11:30.
כמה: 75 שקלים.
» פרצוף חמוץ - לכל הפרטים

תמונה מתוך הצגת הילדים פרצוף חמוץ - תאטרון אורנה פורת
הדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר. פרצוף חמוץ צילום: יוסי צבקר

שבת: האריה שניער אבק מהספרים

"אריה הספריה" היא הצגה על פי ספרה של מישל קנודסן. בספריה ישנם ספרים. וגם כללים מאוד ברורים: אסור לצעוק. אסור לרוץ. אסור להכניס גם אוכל ושתיה. אך מה קורה כשיום אחד נכנס אריה לספריה? הוא לא שואג או משתולל, ובניגוד לציפיות הוא מצטרף לשעת סיפור ומאבק כונניות. לא לכולם זה מסתדר, זה הרי לא "לפי הספר". עוד יתגלה שעל כללים חשוב לשמור, אבל לא רק: חשוב מאוד גם, פה ושם, לנער מהם אבק.
איפה: מדיטק חולון.
מתי: שבת, 21 באוקטובר ב-10:30.
כמה: 80 שקלים.
» אריה הספריה - לכל הפרטים

אריה הספריה
עובר על כל החוקים. אריה הספריה צילום: בני גם זו לטובה

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>