1. ילדים
  2. פעילויות לילדים

פסטיבל סרטי ילדים ונוער 2017

בלעדינו אי אפשר
יפתח את הפסטיבל ה-13 לסרטי ילדים ונוער. "בלעדינו אי אפשר" צילום: יח"צ

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, פסטיבל, הקרנה מחיר: 42 שקלים בקופות, 39 שקלים דרך האתר

פסטיבל לסרטי ילדים ונוער 2017 יתקיים בפעם ה-13 בין התאריכים 18-22 ביולי בסינמטק תל אביב, ויתמקד בסרטים על ילדים גדולים מהחיים שהתגברו על מכשולים ופרצו גבולות.  הסרט הדוקומנטרי:"בלעדינו אי אפשר" של הבמאית הגרמניה סיגריד קלאוסמן- סיטלר, יפתח את הפסטיבל. הסרט עוקב אחר שבעה ילדים ברחבי העולם, בגיל בית ספר יסודי מ-5 יבשות, במסעם מביתם לבית הספר, והוא יוקרן בנוכחות הבמאית  ומפיק הסרט שיגיעו להקרנה הבכורה החגיגית. לראשונה, ביוזמת הפסטיבל יצולם סרט המשך עם ילדים ישראלים ופלשתינאים. הפסטיבל מיועד לכל המשפחה ויכלול עשרות סרטים, סדנאות לילדים, מגוון של סרטים לנוער, ומפגשים לתעשייה המקומית.

» מדור סרטים בעכבר העיר
» כל ביקורות הקולנוע
» מה חדש על המסך?
» לכל חדשות הקולנוע 
» הסרטים הגדולים של הקיץ

בין היתר יוצגו סרטי קולנוע  ממכסיקו, לפלנד, אפריקה, שוויץ, גרמניה, סין, הודו, איטליה ועוד. הפסטיבל מציע לילדים ולמשפחות אפשרות להכרת ילדים בני גילם ברחבי העולם. השנה יוקרנו בימי הפסטיבל  עשרות סרטי ילדים עטורי פרסים מהארץ ומהעולם ביניהם סרטים לכל המשפחה, בכורות מיוחדות, סרטי נוער שנבחרו על-ידי האקדמיה האירופית לקולנוע, סרטים ישראליים לילדים, סרטים תיעודיים וסרטים קצרים, ביניהם גם סרטים שילדים בעצמם יצרו. במרכז הפסטיבל, תחרות בינלאומית הכוללת 8 סרטים מצויינים, ממיטב הבציר של פסטיבלי הקולנוע בעולם. צוות שופטים מקצועי, יבחר את הסרט הזוכה, לצידו יעמוד צוות של ילדים-שופטים שיעניקו פרס לסרט הטוב ביותר מטעמם. השופטים הצעירים יעברו סמינר הכשרה מיוחד בסינמטק וירכשו כלים מקצועיים לשיפוט וביקורת. 

סרטי התחרות: 
» ההרפתקה של נלי - בחופשה של נלי עם הוריה, נלי צוללת להרפתקה מרתקת. סרט המתחיל ברגעי מתח ומסתיים בחברוּת מפתיעה. בפיקחות, סבלנות, וכושר אלתור מצליחה נלי להיחלץ ממפגש מפתיע עם צוענים. 
גרמניה, 2016, 93 דקות, גיל 10+ בימוי: דומיניק ווסלי

» וולאי - מסע התבגרות חוצה יבשות הנע בין צרפת לאפריקה. אביו של אדי שולח אותו לגלות את שורשיו המשפחתיים במסע התבגרות מרתק לאפריקה. מנהגים חדשים, מרחבים, וטקסים משפחתיים יוצרים עבורו חוויית חיים בלתי נשכחת. מועמד לפרס דב הקריסטל בתחרות הסרט הטוב ביותר, בקטגוריית Kplus, ברלין 2017, Nominated, Crystal Bear Generation Kplus Best Film, Berlin 2017.
צרפת, בורקינה פאסו, קאטר, 2017, 84 דקות, גיל 13+

» חכמת החמור - כשחמור ותרנגולת מתחילים לדבר. סרט המציג את חיי הכפר התוססים באופן משעשע כאשר הוא שם מילים בפיהם של תרנגולת קנטרנית וחמור משכיל ופיקח.
איטליה, 2015, 91 דקות, גיל 9+ בימוי ותסריט: מרצ'לו פונטה, פאולו טריפודי, פסטיבל הסרטים העכשוויים של איטליה

ווילדס הולך לבית ספר
סרטים על ילדים ובשבילם. "ווילדס הולך לבית ספר" צילום: יח"צ

» ילד מהעננים - הרפתקה המתרחשת בלפלנד. מפגש ראשון בין אם ובנה הופך לסיפור על נחישות, אהבת אחים ואומץ לב.
בלגיה, 2017, 75 דקות, גיל 9+ בימוי ותסריט: מייקמין קלינקספור. פסטיבל סרטי הילדים TIFF

» קיץ 1993 - סרט המלווה ילדה שנותרה יתומה ועוברת לגור בבית דודהּ. הקשר המורכב שנרקם בינה ובין משפחתה החדשה מעניק לה תקווה לחיים שמחים ומאושרים.
ספרד, 2017, 96 דקות, 11+ בימוי ותסריט: קרלה סימון, פסטיבל ברלין, גראנד פרי משפחה חדשה. 

» בלעדינו אי אפשר - יש ילדים שמגיעים לבית הספר בנסיעה ברכבת ויש שמגיעים אליו ברכיבה על חמור, בגלישה בשלג או בהליכה ארוכה במעבה היער, ויש שאינם זוכים ללמוד כלל. הסרט מלווה ילדים מכל העולם בדרכם לבית הספר ואגב כך חושף אורחות חיים שונים ומפתיעים. זוכה פרס הסרט הטוב ביותר מטעם חבר השופטים של הילדים בפסטיבל סרטי הילדים הבין-לאומי של שיקגו.

» אוצרות - דרך משחק מחשב לומד דילן על כיבוש אמריקה ועל   זמנים עתיקים. בהתלהבותו מצליח לסחוף את חבריו לחפש אחר המטמון האבוד של שודדי הים ולהגיע אליו.

» היום שבו אבא הפך לשיח - זווית מקורית ואופטימית כל מה שקורה בעולמה של ילדה כאשר אביה מודיע למשפחה שהוא מתגייס. בשילוב קולנועי רגיש הכולל מצבים מאתגרים וקומיים גם יחד, אנו שותפים למסע מאתגר ורב-תהפוכות.

סרטים לקטנטנים:
סרטים המיועדים לגיל 4 פלוס וידובבו חי על יד שחקנים. הסרטים הם: "פרגי הטרקטור", סרט נורווגי על טרקטור שהציל חווה, "ג'יל וג'וי" סרט פינלנדי על יצורים זעירים המוצאים להם בית. "הפינגווין ואני" – שזכה בעשרות פרסים בפסטיבלים שונים בעולם. 

סדנאות לילדים ביניהן: 
» סדנת דיבוב -
עם ענת ניב בשיתוף אולפני ג'אנגל סאונד– חוויה יוצאת דופן בסדנה מרתקת ומשעשעת, בהצצה אל מאחורי הקלעים של עולם הקולות והדיבוב.

» תסריטאים קטנים / לב ברודינסקי: מפגש החושף את עבודת התסריטאי ומאפשר לטעום טעימה מהעולם המורכב של כתיבה קולנועית. כמו כן יתקיימו סדנאות נוספות על אפקטים ופעלולים, מסכות ודמויות מהקולנוע, סדנת מופעי צלליות "קולנוע של פעם", וסדנת איפור מהסרטים.

אירועים מיוחדים נוספים במסגרת הפסטיבל:

» מפגש עם יוצרת הקולנוע דבורית שרגל - שרגל, תפתח חלון ליצירתה החדשה: "איפה לילבס ילדת הקרקס  ומה קרה בהונולולו?" סרט שלישי בסדרת גבורי הילדות שלה ותספר כיצד נולדה הטרילוגיה. (מסרטיה הקודמים: "איפה אלה קארי ומה קרה לנוריקו סאן?" ו-"אפריקה!")

» הקרנות מיוחדות של סרטים ישראליים - ביניהם: "בלוז לחופש הגדול" בנוכחות הבמאי רנן שור, "אבוללה" ועוד.

לרשימת הסרטים המלאה ולפרטים נוספים הכנסו לקטלוג הפסטיבל

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>