יום העצמאות 2017: איפה מבלים עם הילדים?

אטרקציות בחינם במוזיאונים בכל הארץ, החלקה על הקרח, הפעלות לילדים ביד מרדכי ועוד המלצות לכל המשפחה ליום הכי כחול-לבן בלוח השנה - קחו את הילדים וצאו לחגוג

יום העצמאות 2017
חוגגים עצמאות עם הילדים. יום העצמאות 2017 צילום: Ir1972 | Dreamstime.com

מי היה מאמין? המדינה חוגגת 69 שנים להיווסדה. נכון, היא כבר לא צעירה כמו פעם, אבל עדיין קיימת ובועטת - זאת בדיוק הסיבה לחגוג לה כמו שצריך. מלבד במות הבידור ונפנופים על המנגל ברחבי הארץ, יש לא מעט פעילויות וסדנאות לילדים ולכל המשפחה. אספנו עבורכם את כל הפעילויות השוות שאסור לכם לפספס כדי שתוכלו לחגוג את יום העצמאות 2017 כמו שצריך.

» יום העצמאות 2017 - לכל הפרטים
» אתרים בעלי ערך מוסף שמחכים לכם

» ללא בשר: מתכונים צמחוניים למנגל
» על האש: כל המתכונים ליום העצמאות
» חוגגים עצמאות במוזיאונים
» המדריך למטייל ביום העצמאות

המלצות לבילוי עם הילדים ביום העצמאות 2017:

יום העצמאות 2017 בצריף בן גוריון 

ביום העצמאות אתם יכולים לקחת חלק בהיסטוריה של המדינה. בצריף בן גוריון תזכו לכתוב את הפסקה שלדעתכם חסרה במגילת העצמאות, ואף להוסיף את חתימתכם לצד חתימתו של ראש הממשלה הראשון ושאר גדולי האומה. התוספות המוצלחות ביותר ישלחו ישירות אל משרד יום הממשלה. לאחר החתימה תקבלו את המגילה למזכרת. הכניסה ללא תשלום.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 10:00-16:00. הפעילות "חותמים מחדש" תיערך בין השעות 10:30-13:30.
איפה: צריף בן גוריון.

עצמאות בצריף בן גוריון
מעדכנים את המגילה. עצמאות בצריף בן גוריון צילום: חנן אפשטיין

חוגגים עצמאות ביבנאל

ארגון השומר החדש יערוך אירוע יום העצמאות מסורתי לכל המשפחה. במסגרת אירוע, שיכלול פעילויות חקלאיות לכל המשפחה, יתקיימו סיורים, סדנאות יצירה, הפעלות לילדים ופאנל למבוגרים בנושא "בניית דור העתיד בחלקאות". כמו כן, יתקיימו במתחם שירה בציבור ומעגלי לימוד לרווחת הציבור. 
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 10:00-16:00.
איפה: גן לאומי אשכול.
» יום העצמאות 2017 ביבניאל - לכל הפרטים
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון 050-9983838, הכניסה חופשית.

יום העצמאות ביבניאל
מבלים עם הילדים. יום העצמאות ביבנאל צילום: השומר החדש

יום העצמאות 2017 במוזיאון הישראלי - מרכז יצחק רבין

מדינת ישראל חוגגת 60 שנים של עצמאות, והמוזיאון הישראלי - מרכז יצחק רבין מזמין אתכם לחוויה ישראלית ומשפחתית ללא עלות. המשתתפים בסיורים ילמדו על סיפורה של המדינה והחברה בישראל, זאת במקביל לסיפור חייו של יצחק רבין כפסיפס ייחודי ומרתק. המיצגים השונים ורחבי ההיקף הופכים את המוזיאון לספר היסטוריה חי ונושם, בו מתהלכים המבקרים בין רגעי השיר והמשבר של המדינה. כמו כן, יתקיימו סדנאות יצירה לילדים שיכללו הכנת תעודת זהות ולמידה על הכרזת העצמאות. הפעילות מתאימה לילדים בגילאים 10 ומעלה.
מתי: ימים שני ושלישי ה-1-2 במאי, בשעות 9:00-17:00. 
איפה: המוזיאון הישראלי - מרכז יצחק רבין
» יום העצמאות 2017 במוזיאון הישראלי - מרכז יצחק רבין - לכל הפרטים
לתיאום מראש ניתן ליצור קשר בטלפון 4585*.

המוזיאון הישראלי - מרכז יצחק רבין
לומדים מורשת. עצמאות במוזיאון הישראלי - מרכז רבין צילום: מבטים אלה לייטוס

חוגגים עצמאות ב-69 אתרי מורשת ישראל 

לכבוד יום העצמאות ה-69, משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים יפתחו, זו השנה השביעית, 69 אתרי מורשת ברחבי הארץ לציבור הרחב ללא תשלום. במסגרת הביקורים, הציבור יוכל ליהנות משלל אירועי תרבות, מזכרות היסטוריות, אוספים מיוחדים, קרונות רכבת עתיקים ומשוחזרים, כלים משוריינים, סרטים דוקומנטריים, חידונים ומשחקים לכל המשפחה וכמובן, להכיר את המדינה שבה הוא חי ממש מקרוב. כל האתרים יהיו פתוחים, כאמור, ללא תשלום. שעות הפעילויות עשויות להשתנות, יש להתעדכן באתרים הרשמיים.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי. 
איפה: רחבי הארץ.
» עצמאות ב-69 אתרי מורשת ישראל - לכל הפרטים

יום העצמאות בחינם באתרי מורשת ישראל - יד לשריון
מבלים בלי לקרוע את הכיס. יד לשריון צילום: גלעד קוולרצ'יק

עצמאות במוזיאון ראשון לציון

אתם מוזמנים לחגוג עצמאות עם כל המשפחה במוזיאון ראשון לציון - חוויה מאתגרת ברוח החג ובהשראת הקשר ההיסטורי של העיר ראשון לציון לדגל ישראל ולהמנון. במהלך היום יתקיימו פעילויות שונות - גלישה באומגה מעל בתי המושבה ההיסטוריים, טיפוס מאילת ועד מטולה על גבי קיר טיפוס, מעבר על גבי גשר חבלים בין בתי המושבה וחצרותיה, סדנאות יצירה, משחקים, סיורים במוזיאון ועוד. הכניסה חופשית.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 10:00-14:00.
איפה: מוזיאון ראשון לציון.

עצמאות במוזיאון ראשון לציון
פעילויות לכל המשפחה. חוגגים במוזיאון ראשון לציון צילום: מוזיאון ראשון לצי

עצמאות בנאות קדומים 

במהלך יום העצמאות, אתם מוזמנים להגיע לפארק נאות קדומים וליהנות מכניסה למערה עתיקה וחיפוש אחר "סליק" סודי, שאיבה ממתקני מים קדומים, בניית חומה מלבני בוץ על פי מודל חומה ומגדל ועוד שלל הפעלות - כל אלה חלק מניווט מיוחד שיתקיים במקום. הניווט יתחלק לשני מסלולים, ארוך וקצר, כאשר בכל אחד מן המסלולים יהיה על המשפחות לענות על שלל חידות לילדים ולמבוגרים, לצלוח משימות מיוחדות ברוח התנ"ך וסמלי המדינה. כל משפחה תקבל מפת ניווט לפני היציאה (מומלץ להגיע עם מצפן מהבית). בסיום הניווט כל משפחה תקבל מגילת עצמאות משפחתית ויחולקו פרסים למשפחות שענו נכונה על החידות. מי שמעוניין יוכל להישאר בפארק גם לאחר סיום הניווט לפיקניק או "על האש" כמיטב המסורת במתחם מוצל עם מים ושירותים.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בין השעות 9:00-14:00.
איפה: פארק נאות קדומים.
מחיר: 30 שקלים למשתתף (תשלום מגיל 3 ומעלה).
לפרטים והרשמה - 08-9770770

ניווט בנאות קרדומים
מנווטים ונהנים. עצמאות בנאות קדומים צילום: חסן עליאן

יום העצמאות בתל אביב

תל אביב חוגגת עצמאות למדינה ואתם מוזמנים להצטרף וליהנות משלל פעילויות שיש לעיר להציע - סיורים על הקמת המדינה והקשר לעיר העברית הראשונה, כתב חידה "חפש את המטמון" נושא פרסים שיערך באזור שדרות רוטשילד והרחובות הסמוכים, שחזורים חגיגיים של טקס הכרזת העצמאות, ביקור במתחם קהילתי ירוק שיוקם על ידי קק"ל , מפגש עם דמויות היסטוריות, הרקדה חופשית לקהל וכניסה חינמית לאתרים היסטוריים ברחבי העיר.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי.
איפה: תל אביב - רחבי העיר.
» יום העצמאות בתל אביב - לכל הפרטים.

עצמאות בהיכל הקרח חולון

לכבוד יום העצמאות ה-69 למדינה, היכל הקרח בחולון מזמין אתכם לחגוג את יום העצמאות בסימן גאווה לאומית. ביום עצמו יגריל ההיכל 69 כרטיסים למחליקים שיגיעו למקום לבושים בכחול ולבן ויתייגו את עצמם. כמו כן יוגרלו שישה אימונים אישיים עם המאמנים המקצועיים של ההיכל.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי.
איפה: היכל הקרח חולון.

ילדים בהיכל הקרח
מחליקים בכחול לבן. היכל הקרח חולון צילום: יח"צ

חוגגים עצמאות בכדור פורח

אם אתם מתכוונים לבקר בפארק הירקון וגני יהושע במהלך יום העצמאות, אתם מוזמנים ליהנות בכדור הפורח של תל אביב - תצפית מפעימה בגובה של 120 מטרים על העיר העברית הראשונה, הים התיכון ועד נתניה והרי יהודה. מדי רבע שעה יעלה הכדור הפורח לשיוט ותוכלו לקבל הסברים מקוריים על המתרחש בסביבה ובמרחק. 
מתי: יום שני ה-1 במאי (ערב יום העצמאות), עד השעה 21:00, יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 9:00-21:00.
איפה: פארק הירקון גני יהושע.
מחיר: ילד (מגיל 3) - 50 שקלים, מבוגר - 75 שקלים, תושב העיר - 65 שקלים.
העלייה לכדור הפורח על בסיס מקום פנוי ובהתאם לתנאי מזג האוויר. לשריון סיור אווירי: 03-5589722.

הכדור הפורח tlv
מעלה מעלה. חוגגים עצמאות בכדור הפורח צילום: לאוניד פדרול

יום העצמאות בקיבוץ צובה

לכבוד יום העצמאות 2017, בתיירות צובה מזמינים אתכם ליהנות מחוויה משולבת של מנגלים, בילוי חווייתי לילדים בקיפצובה, טעימות יין וסיור באתרים היסטוריים. במהלך היום תוכלו לבקר בפארק קיפצובה, שם יוקם מתחם לטובת המבקרים שמעוניינים למנגל בזמן שהילדים נהנים מסדנת צביעת דגל ישראל ענקי ושלל מתקנים ואטרקציות. בנוסף תוכלו לבקר ב"גליתא" - חוות השוקולד, שם מחכות מגוון סדנאות יצירה בשוקולד לגדולים ולקטנים - סדנת ממתקי שוקולד, הקרנת סרט על תהליך הפקת השוקולד, יצירות משוקולד, משקאות משוקולד ועוד. בסיום הסדנה אוספים את היצירה הביתה. 
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, החל מהשעה 10:00.
איפה: קיבוץ צובה.
» יום העצמאות בקיבוץ צובה - לכל הפרטים

פסח בקיבוץ צובה
מתקני שעשועים וסדנאות שוקולד. עצמאות בצובה צילום: אסף קליגר

יום העצמאות 2017 במעלית הזמן

האטרקציה המחודשת מעלית הזמן, מזמינה את הציבור הרחב לחגוג את יום העצמאות במסע מדהים ורב חושי. הפעילות תכלול שני מיצגים - המיצג הראשון, "מעלית הזמן" - הוא מיצג דו ממדי שלוקח את המשתתפים למסע לאורך ההיסטוריה הארוכה של העיר ירושלים. המיצג השני - "אני ירושלים" הוא מיצג דו ממדי בו המשתתפים מוזמנים ליהנות ולחוות את הצלילים והריחות של עיר הבירה. המיצגים הייחודיים נעזרים בטכנולוגיה מתקדמת, מושבים חדישים ומסכי ענק על מנת להעניק לצופים חוויה עוצרת נשימה, עד כדי תחושה שהם נמצא בתוך המיצג עצמו.
מתי: הפעילות תתקיים ביום שלישי ה-2 במאי, בשעות 11:20-17:20.
איפה: מעלית הזמן בירושלים.
» יום העצמאות 2017 במעלית הזמן - לכל הפרטים

מעלית הזמן בירושלים
חוזרים אל העבר. מעלית הזמן ירושלים צילום: אלישע ברודסקי

יום העצמאות 2017 בפארק מיני ישראל

פארק מיני ישראל מזמין אתכם לחגוג ביום העצמאות ה-69 עם סיורים מודרכים בין המודלים והדמויות המיניאטוריות, מופעים של איציק הליצן שיצחיק בכחול לבן וכתב חידה לכל המשפחה שבו תוכלו לעזור לאורי, ילד סקרן שקיבל משימה מאתגרת - לשחזר את אלבום התמונות המשפחתי שלו על ידי פתירת חידות, משימות והרפתקה בפארק.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 17:00-10:00.
איפה: פארק מיני ישראל.
» יום העצמאות 2017 בפארק מיני ישראל - לכל הפרטים

חוגגים עצמאות מיניאטורית. מיני ישראל צילום: פרטוש

יום העצמאות בקיבוץ יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי פותח את שעריו ביום העצמאות ה-69. הקיבוץ, שהפך לאחד הסמלים הבולטים של גבורה ועצמאות, מזמין אתכם לשחזור חוויתי של הקרב ההיסטורי מול צבא מצרים במלחמת העצמאות. במסגרת הפעילות תוכלו להתחפר בתעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים ושיריונית, להכיר את כלי הנשק ששימשו את הלוחמים, לחוות את שדה הקרב וליהנות מתצפית על האזור. באתר שחזור הקרב הילדים יזכו להתחפר בעמדות ההגנה של קומץ חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ"ח, לשחזר את מהלך הקרבות באזור וללמוד על הלחימה העיקשת שנמשכה שישה ימים. 
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: קיבוץ יד מרדכי.
» יום העצמאות בקיבוץ יד מרדכי - לכל הפרטים

תחנת הילדים

תחנת הילדים שמוקמת בתחנה הראשונה בירושלים היא אטרקציה לכל המשפחה, בה תוכלו לבלות ביום העצמאות. במקום תוכלו ליהנות משלל פעילויות לקטנטנים - רכבת ילדים שנוסעת ברחבי התחנה, טיפוס קירות, מתקני חבלים, מתנפחים ענקיים, בנג'י טרמפולינה ועוד.
מתי: יום שלישי ה-2 במאי, בשעות 10:00-22:00.
איפה: תחנת הילדים

תחנת הילדים
קופצים ומשתוללים עם הקטנים. תחנת הילדים צילום: יוסי פונס

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>