המלצה: הדרך הנוחה משדה התעופה למרכז העיר

רכבת משדה התעופה או שאטל עד למלון? מדריך לנוחתים בסכיפהול

 

משדה התעופה אל העיר

 

» שירות רכבות מצוין מקשר בין שדה התעופה סחיפול (Schipol), המרוחק כ-15 דקות נסיעה ברכבת (18 ק"מ) מהעיר, לתחנה המרכזית של אמסטרדם. תחנת הרכבת בשדה ממוקמת מתחת לטרמינל הראשי ויש שילוט ברור. את הכרטיסים צריך לקנות לפני העלייה לרכבת בקופות או במכונות האוטומטיות. כרטיס לכיוון אחד עולה 3.60 יורו במכונות הכרטיסים ה-4.10 יורו בקופות. הרכבות יוצאות כל 10 דקות במשך היום ופעם בשעה במהלך הלילה מרציפים 1 ו- 2 ברחבת הנחיתות הראשית. 35 יורו תאלצו לשלם אם יתברר שאין ברשותכם כרטיס. למידע נוסף לחצו על הלינק» Connexxion הוא שירות הסעות משדה התעופה ליותר מ- 55 מלונות בכל העיר. ההסעות יוצאות כל 10 דקות והכרטיס עולה 15.50 יורו לכיוון אחד ו-25 יורו הלוך ושוב.  טלפון: 83394771 - 0 -31+. הדוכן של החברה נמצא באולם הנחיתות 2, להזמנה מראש לחצו כאן. שימו לב, לחלק מבתי המלון בעיר יש שירות הסעות ללא תשלום משדה התעופה.

» מוניות: נמצאות מחוץ לטרמינל.

כשרוכשים חופשה בחו"ל שאינה כוללת את מלת הקסם "העברות", פירוש הדבר הוא שמרגע שיוצאים מהמטוס צריך למצוא דרך נוחה, מהירה וזולה להגיע ליעד. המזוודות כבדות, הילדים מתרוצצים וגם המבוגרים רוצים להגיע למלון מהר ככל האפשר.

בדרך כלל, כשנוסעים לערים גדולות בעולם לא מומלץ לשכור כלי רכב. התחבורה הציבורית בערים נוחה וידידותית למשתמש, והסתובבות בכלי רכב גוררת בעיות של פקקים וחנייה. האפשרויות האחרות להגיע משדה התעופה למרכז העיר הן רכבת, רכבת תחתית, אוטובוס וכמובן מונית. כדי לדעת באיזו דרך הכי כדאי לבחור, יש להביא בחשבון את מספר הנוסעים, יעד הנסיעה, הפקקים, כמות המזוודות, המחיר ונוחות הנסיעה.

נהוג לחשוב שמונית היא הדרך היקרה והנוחה ביותר - אבל זה לא תמיד נכון. באופן כללי, אם אתם רק שניים, מונית לרוב תהיה יקרה יותר מאמצעי התחבורה האחרים, והנסיעה עלולה להתארך בשל פקקים. ברוב שדות התעופה בערים הגדולות יש אוטובוסים ורכבות שיוצאים מתוך הטרמינל, והגישה אליהם נוחה ביותר. גם המחיר נמוך לעומת החלופות המוצעות. לצד אלה יש כמעט בכל עיר שאטלים - מיניבוסים שפורקים נוסעים בפתחי המלונות בזה אחר זה, במחיר סביר.

כשמדובר בשלושה-ארבעה נוסעים או יותר, ובייחוד במשפחות עם ילדים, לרוב משתלם להשתמש במוניות שזמינות בכל שעות היממה. אפשרות אחרת היא להשתמש בשירותים של גופים או אנשים פרטיים שמסיעים נוסעים מהשדה. במקרים אלה כדאי להיזהר כדי לא ליפול לידי גורמים לא אמינים.

באמסטרדם הקים מירון טן-ברינק, מורה דרך ישראלי, את חברת התיירות איזי ריידר. לחברה שלושה כלי רכב שבכל אחד מהם אפשר להסיע שמונה אנשים. הנהג עומד עם שלט בעברית באזור יציאת הנוסעים ומציע את שירותיו. מחיר הנסיעה למרכז העיר הוא 20-50 יורו, לפי מספר הנוסעים.

כדי לקבל מידע מפורט יותר לגבי כל יעד, נעזרנו בחברות דיזנהאוז, וואלה טורס וסוכנות הנסיעות נופים מקבוצת פלנטו, ובדקנו את אמצעי התחבורה השונים והמחירים בערים שונות.

 

 

למרות ממדיה הצנועים של אמסטרדם, שדה התעופה שלה, סכיפהול, הוא הרביעי בגודלו באירופה. הרכבת מהשדה לתחנה מרכזית באמסטרדם עולה 3.90 יורו. את הכרטיס ניתן לקנות ממכונה באולם ההגעות ליד מסוע המזוודות, ולחסוך את התור ליד הדלפק באולם המרכזי. בדלפק הראשי ניתן לקנות כרטיס מקופאי בתוספת חצי יורו. מהתחנה המרכזית לוקחים חשמלית למלון. למי שלא רוצה להיסחב עם מזוודות עדיף לקחת שאטל משדה התעופה ישר למלון ב-13.5 יורו לאדם. לקבוצה של ארבעה נוסעים עדיף לקחת מונית בכ-11 יורו לאדם. 

טסים לעוד יעדים? » ניו יורק: הדרך הנוחה והזולה לצאת משדה התעופה» פריז: הדרך הנוחה והזולה לצאת משדה התעופה» ברצלונה: הדרך הנוחה והזולה לצאת משדה התעופה» לונדון: הדרך הנוחה והזולה לצאת משדה התעופה(צילום: soypocholapantera, מתוך פליקר)

 

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>