ערב בלי דוגמניות

ירון מינקובסקי עיצב 70 שמלות ערב למען מטרה טובה. חידושים רבים לא נראו שם

זו לא היתה עוד תצוגת אופנה של מעצב בגדי הערב ירון מינקובסקי. על כן גם אי אפשר לבחון את קולקציית הקיץ שהוצגה בה על פי אמות המידה הנהוגות בדרך כלל: במופע שהתקיים בראשית השבוע במלון דויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, במעמד שר הרווחה יצחק הרצוג, צעדו על המסלול בשמלות ערב נוצצות כ-70 נשים בנות גילאים שונים, בעלות מקצועות מגוונים. מטרת האירוע היתה גיוס כספים לעמותת ל.א המפעילה זה 30 שנה מקלטים לנשים מוכות וילדיהן.

רבים באו להפגין תמיכה, החל באיל קיציס, טל פרידמן ויעל אבקסיס שהנחו את האירוע, וכלה ביוסי שריד, שולמית אלוני, בעלי ממון, מינקובסקי, שעיצב 70 שמלות, כל אחת יחידה במינה, ומובן, הנשים הדוגמניות. ראשונות עלו אשתו של המעצב, השחקנית פזית ירון-מינקובסקי, ובתו אורי בשמלות לבנות מעוטרות פרחי טול ענקיים. בהתחשב בעובדה שהשמלה לא החמיאה לה במיוחד, וזאת בלשון המעטה, מינקובסקי התייחסה לכל העניין בהרבה הומור עצמי, עינטזה ונופפה בזרועותיה לקהל.

אחריה החל מצעד של נשים, בהן גם דוגמניות עבר. בין השאר נצפו שם, מחייכות מאוזן לאוזן, חוה לוי, חני פרי, ספיר קאופמן-פפושדו, מיכאלה ברקו, ניקול הלפרין ובתה יולי מאנה, פנינה רוזנבלום, וגם ג. יפית, דגנית חרל"פ, רובי פורת שובל, אבישג רבינר, מיכל הניג, אורנה דץ, ג'וזי כץ, נחמה מוסייף, כוכי מרדכי, חלי סלוצקי, נאוה דיסנצ'יק, אילנית, נעה בן ארצי, ליטל קלמנסון ורותם אבוהב.

מימין: אלימור זילברמן, עדיה מאירצ’ק, דורית פרקש וג’וזי כץ בתצוגה של ירון מינקובסקי | תצלומים: אבי ולדמן

העבודה הרבה שהשקיע מינקובסקי מעוררת הערכה, ולו בשל המחשבה על 70 נשים שבאו אליו למדידות, אותן נשים שרחשו ככוורת מאחורי הקלעים בעת הנאומים (רות גלעדי, יו"ר עמותת הידידים של ל.א, שעלתה גם היא לבמה לומר דברים, נאלצה להעיר להן לא אחת). אבל לצופה מן הצד היה משהו משעמם ברצף הזה של 70 השמלות, שלא העבירו תחושה של חידוש. הרבה מהגזרות גם הן חזרו על עצמן, אם כי בבדים שונים ועל נשים בעלות מבנה גוף כזה או אחר הן נראו אחרת. הרבה אבני סוורובסקי היו שם, מחשופים נדיבים יותר או פחות, סטרפלס או קולר, כתף חשופה או שרוולים ארוכים, בדים מודפסים או חלקים, בגוונים משתנים (דגרדה) או בצבעוניות זוהרת, בגזרות קצרות וארוכות, רחוקות מן הגוף וצמודות - שמלות לכל מיני נשים, באשר הן, שהמשותף לכולן הוא הפרוטה המצויה בכיסן. דומה שמה שמאפיין את מינקובסקי יותר מכל הוא יכולתו לעצב שמלות שיקלעו לטעמן של רבות.

בלטו ביופיין אלימור זילברמן שלבשה שמלת שיפון סגלגלה בהדפס פייזלי ושרוולים ארוכים, עדיה מאירצ'ק, שהיתה דוגמנית בשנות ה-80 וצעדה זקופת קומה בסנדלים שטוחים ושמלה ארוכה לבנה עם הדפס ירוק מתנפנפת, דורית פרקש בשמלת מקסי בעלת מחשוף עמוק, ענת כרם-אנג'ל, בשמלת קולר לבנה-תכלכלה, ונחמה מוסייף, המשתתפת המבוגרת ביותר בתצוגה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>