כולם לובשים גלביות

הסגנון הייחודי של ששון קדם משיק העונה, מבלי משים, למגמות הבולטות: גזרות א-סימטריות וצלליות מפוסלות ברוח שנות ה-80

יותר מ-15 שנה עברו על ששון קדם בשדה האופנה המקומי, אך הוא עדיין מדגיש את עמדת האאוטסיידר האהובה עליו. מעידה על כך גם האכסניה שנבחרה השבוע לארח את התצוגה של קולקציית סתיו-חורף 2008-2009 שלו. משכנה הצנוע של קבוצת תיאטרון הפרינג' קליפה בתל אביב הכיל בנוחות את קהל האורחים המצומצם שהגיע לאירוע.

האורחים, ברובם חברים קרובים ולקוחות נאמנים, היו לבושים בבגדי המעצב - מכנסיים, שמלות וגלביות רחבות בצבעוניות של שחור, לבן, אפור ולא מעט פסים וכיסים גדולים. עוד נכחו במקום אנשי תעשיית האופנה כמו המעצבים קארן אוברזון ויובל כספין, לצד אנשי תיאטרון כמו תיקי דיין. האווירה היתה משפחתית, אינטימית ואוהדת.

בעבר סיפר קדם בראיונות כי איננו מושפע כלל מעולם האופנה, וכי את השראתו הוא שואב מהתרבות האפריקאית - על פסליה ומסיכותיה. למרות זאת, אם לשפוט לפי הקולקציה הנוכחית באו לידי ביטוי מגמות אופנה בולטות מהזירה הבינלאומיות.

מתוך הקולקציה "תיאטרון רחוב" של ששון קדם. (תצלום: גדי דגון)

עיצוביו המזוהים של קדם מיועדים לפלח מסוים של לקוחות. בעונה הנוכחית, בגלל השימוש בבדים עבים וכבדים, נהפכו הדגמים הא-סימטריים והנשפכים לנוקשים יותר ופיסוליים. כך, מבלי משים, יצר קדם קולקציה שמשיקה למגמה בולטת בעולם האופנה - חזרה לגיאומטריות ולנפחיות פיסולית ואקסטרווגנטית הזכורות משנות ה-80 של המאה הקודמת.

קדם עלה לבמה מלווה במחיאות הכפיים ונשא נאום קצר על פעילות תיאטרון קליפה. שמה של הקולקציה שלו, "תיאטרון רחוב", הולם את הממד התיאטרלי שקיים בעיצוביו. יכולתו ליצור צבעוניות עשירה באמצעות סקאלה מצומצמת של שחור, אפור ומעט חום ואדום, השתכללה בשנות עבודתו הרבות, והעונה היא מופיעה במלוא הדרה. העושר בגוונים נוצר גם על ידי שילוב בין חומרים כמו פשתן, צמר, משי ואורגנזה, שיצר מגוון רחב של טקסטורות ודרגות שונות של ברק, ועל ידי הדפסים גיאומטריים של פסים, משבצות ונקודות.

מתוך הקולקציה "תיאטרון רחוב" של ששון קדם. (תצלום: גדי דגון)

על רקע הדגמים המוכרים יותר של קדם בלטו שמלות רכות שנלבשו מעל שמלות טול שקופות, שסיפקו תמיכה ונפח בדומה לקרינולינה. כמו כן נראו בתצוגה מעילים יפהפיים בגזרות קלאסיות, שתחת ידיו של קדם עברו תהליך של טרנספורמציה וקיבלו את החותם האישי שלו. בקולקציית הגברים, שזו העונה השנייה שהיא מוצגת, משכו תשומת לב חולצות עם שסעים בחלק הקדמי התחתון, ששולבו בהן רוכסן או כפתורים, וחולצה שהורכבה משני סוגי בד בדוגמת פסים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>